Early Stage Universe

Współpraca partnerska - dlaczego droga w pojedynkę może być trudniejsza?

22.09.2022
Franczyza

Samodzielne prowadzenie szkoły językowej – wzloty i upadki

Otwarcie własnej szkoły językowej, stworzenie wszystkiego od zera, zbudowanie placówki bez dodatkowego wsparcia, daje ogromną satysfakcję. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że wymaga to ogromnej dawki poświęcenia i wielkiego zaangażowania. W takiej sytuacji po prostu nie ma miejsca na kompromisy. Jest za to ogromna odpowiedzialność prawna, finansowa, a często także emocjonalna – w końcu od Ciebie zależy każda decyzja.

Budując szkołę językową samodzielnie, decydujesz o sposobie nauczania, rozwoju swoim i kadry, o wartościach, ideach towarzyszących nauczaniu. Bierzesz na siebie przy tym ogromną odpowiedzialność, długą listę obowiązków i konieczność samodzielnego rozwiązywania niejednego problemu.

Zanim zdecydujesz się na ten model, sprawdź plusy i minusy prowadzenia szkoły językowej. W końcu – jak wchodzić na tę głęboką wodę, to ze świadomością tego, co nas w niej czeka.

Czy potrzebujesz partnera do prowadzenia szkoły językowej?

Partnerstwo zawsze wzmacnia, oczywiście pod warunkiem, że obie strony są w nie zaangażowane, odpowiedzialne i łączy je wspólny cel. Takie partnerstwo w przypadku szkoły języka angielskiego może znacznie ułatwić Ci nie tylko otwarcie placówki, ale i jej późniejsze prowadzenie. Na początek, odpowiedzialny franczyzodawca:

  • pomoże Ci w sprawach administracyjno-organizacyjnych związanych z formalnościami niezbędnymi do otwarcia szkoły: osobie, która robi to pierwszy raz spełnienie wszystkich wymogów może się wydawać bardzo trudne, marka, która robi to po raz kolejny, doskonale wie, jak działać;

  • podzieli się z tobą niezbędnym know-how, które umożliwi Ci sprawne pozyskiwanie klientów, lektorów, przejście przez kolejne etapy organizacji nauczania: od rekrutacji po podpisywanie umów z rodzicami;

  • wesprze nazwą marki, logotypem, za którym – jak w przypadku Early Stage – stoi rzesza zadowolonych klientów, długi staż na rynku usług edukacyjnych, stabilna pozycja i pewność dotycząca jakości nauczania; takie oparcie może się okazać bezcenne w pozyskiwaniu klientów, szczególnie jeśli franczyzodawca bierze na siebie część obowiązków komunikacyjnych, prowadzenia social mediów, strony www itd.

Nie ma jednego dobrego momentu na otwarcie szkoły językowej. Są natomiast lepsi i gorsi partnerzy, dlatego przed podjęciem decyzji o współpracy franczyzowej, koniecznie zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami, warunkami umowy, obowiązkami każdej ze stron, a także kwestią rozliczeń. Zobacz, jak wygląda franczyza w marce Early Stage.

Prowadzenie szkoły językowej – współpraca na każdy dzień

Współpraca partnerska to nie tylko nieco łatwiejsza (co dalej nie oznacza, że banalnie prosta i niewymagająca zaangażowania) droga do otwarcia szkoły, lecz także bezcenne wsparcie w codziennym jej prowadzeniu.

Know-how, którym może się z Tobą podzielić franczyzobiorca, okazuje się często absolutnie bezcenny. W Early Stage do Twojej dyspozycji oddajemy także autorskie materiały dydaktyczne, które powstały w oparciu o sprawdzoną metodę Joanny Zarańskiej – autorytetu w dziedzinie nauki języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Ten model nauczania pozwala osiągać wyjątkowe efekty, a także zaproponować rodzicom uczniów, alternatywny model nauki względem tradycyjnej szkolnej metody podawczej.

Dzieci w Twojej szkole mogą się świetnie bawić, a do tego efektywnie, z pełnym zaangażowaniem i bez przymusu – uczyć. Ta baza okazuje się bezcenna, ponieważ pozwala Ci zatrudniać zarówno doświadczonych lektorów, jak i tych początkujących, którzy jednak są otwarci na inny model nauki.

Oprócz bogatego zestawu materiałów dydaktycznych otrzymujesz możliwość uczestnictwa Twojego, kadry lektorskiej i administracyjnej w bezpłatnych szkoleniach. Do tego dokładamy stałą opiekę metodyczną, a także dostęp do ogromnej bazy narzędzi online.

Współpraca z partnerem może Ci także pomóc uniknąć często popełnianych błędów, które sprawiają, że klienci nie przedłużają umów, odchodzą, korzystają z usług konkurencji. Ogromne znaczenie dla tego typu placówki ma jakość świadczonych przez nią usług edukacyjnych, ale także poziom kontaktu, jaki oferuje szkoła czy umiejętność budowania trwałych relacji z uczniami i ich rodzicami.

Zobacz, z jakiego powodu tracisz klientów i jak temu zapobiec? Dzięki odpowiednio dobranemu franczyzodawcy możesz wielu z tych błędów uniknąć. Partner biznesowy, odciążając Cię od wielu obowiązków, pozwala Ci skupić się na rozwoju szkoły.


Chcesz dowiedzieć się więcej? Chętnie porozmawiamy!

Zadzwoń: 886 876 089
Napisz: franczyza@earlystage.pl


Komentarze

Samoregulacja dziecka w szkole

Stuart Shanker „Samoregulacja w szkole” – książka do nauczycielskiej biblioteczki

„Samoregulacja w szkole” dra Shankera zawiera rezultaty wielu badań poświęconych umiejętności samoregulacji. Wyróżnia się ogromną ilością konkretnych przykła...
Czytaj więcej
Czy warto korzystac z gotowych scenariuszy lekcji jezyka angielskiego dla dzieci

Czy warto korzystać z gotowych scenariuszy lekcji języka angielskiego dla dzieci?

Gotowe scenariusze lekcji języka angielskiego – czy ich wykorzystanie jest dobrym pomysłem? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jest to zależne od...
Czytaj więcej
Konspekt lekcji jezyka angielskiego jak napisac

Jak przygotować konspekt do lekcji języka angielskiego z dziećmi?

Nie masz pewności, jak przygotować konspekt do lekcji angielskiego dla dzieci? Nie martw się – w tym artykule wytłumaczymy Ci, jak to zrobić w 8 prostych kro...
Czytaj więcej
Obserwacja kolezenska jakie korzysci ma lekcja kolezenska dla lektora angielskiego

O obserwacji koleżeńskiej słów kilka…

Dawno dawno temu 🙂, kiedy byłam już całkiem doświadczoną lektorką, wymieniałyśmy się z innymi nauczycielkami obserwacjami lekcji. Z jednej strony mia...
Czytaj więcej