Wszystko, co chcesz wiedzieć o Early Stage | Early Stage Universe

Wszystko, co chcesz wiedzieć o szkole angielskiego Early Stage

„Gdyby nie marzenia, nigdy nie rozwinęlibyśmy skrzydeł. Gdyby nie działanie, nigdy nie nauczylibyśmy się latać. Gdyby nie szkoła, nigdy nie moglibyśmy się podzielić tym, co nas uskrzydla”

Jak powstała szkoła Early Stage?

Wszystko zaczęło się na warszawskim Mokotowie, w szarym niepozornym budynku, w którym Joanna Zarańska powołała do życia szkołę językową, jedną z pierwszych w Polsce specjalizującą się w nauce angielskiego dla dzieci. Po kilku tygodniach okazało się, że wygląd budynku nie ma nic wspólnego z tym, co dzieje się w jego wnętrzu. Na zajęciach było ciekawie, wesoło i kolorowo. Zapał Joanny w połączeniu z autorskim programem (tutaj przeczytasz więcej o metodzie nauczania Early Stage) realizowanym podczas kursu dawały niesamowite efekty. Mali uczniowie opowiadali o lekcjach jak o prawdziwych przygodach, pełnych zagadek, piosenek, rymów i ruchu, coraz częściej używając angielskich słówek.

Był rok 1993, w konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy właśnie odkryto supernową, a na małym warszawskim osiedlu zadebiutowała szkoła językowa Early Stage, nowatorska pod względem metod nauczania, otwierająca dzieci na świat, urodzona pod szczęśliwą gwiazdą.

Czy można mieć dwie prawe ręce?

Wkrótce stało się jasne, że szkoła potrzebuje nowych ludzi. Ale nie zwykłych anglistów, tylko lektorów z pasją, twórczych, wesołych, kochających pracę z dziećmi i ambitne wyzwania. W ten sposób do zespołu dołączyły córki Joanny: najpierw Agnieszka, obecnie znana pod pseudonimem artystycznym Aga Zaryan, a po kilku latach Antonina, aktualnie pełniąca funkcję dyrektora Early Stage. Przez wiele lat szkoła funkcjonowała jako mała rodzinna firma, z roku na rok zyskująca popularność i coraz szersze grono nowych uczniów

W 1997 roku przyszedł czas na zmiany. Joanna, za namową jednego z rodziców, otworzyła kolejny oddział szkoły, na Ursynowie. Z inicjatywy Agnieszki powstała filia na warszawskiej Ochocie. Tak zaczęła się podróż Early Stage po stolicy.

Małe kroki do dużego Sukcesu

Własne podręczniki, kilkuletnie doświadczenie, setki pomysłów na ciekawe zajęcia i entuzjazm to był potencjał, z jakim szkoła wkraczała w nowe tysiąclecie. Zaczęło się sylwestrowe odliczanie, a wraz z nim dynamiczny rozwój firmy. Do kadry nauczycielskiej dołączały utalentowane osoby, powstawały nowe projekty, filie. W 2005 roku po raz pierwszy Early Stage przyznano nagrodę European Language Label za innowacyjność w nauczaniu języka obcego. W latach 2007-2011 szkoła wyszła poza granice Warszawy, pojawiając się w największych polskich miastach. W roku szkolnym 2023/2024 Early Stage działała w ponad 800 lokalizacjach, ucząc przeszło 55 000 dzieci.

Poza licznymi wyróżnieniami i sukcesami edukacyjnymi, największym powodem do dumy są młodzi absolwenci szkoły, opuszczający jej mury ze świetną znajomością języka angielskiego. Ich otwartość na świat i szerokie perspektywy rozwoju są najlepszą motywacją do dalszej pracy. Od początku istnienia szkoły to dzieci inspirują nas najbardziej:).