Materiały na lekcje angielskiego dla nauczycieli

Szukasz pomysłów na zajęcia języka angielskiego, darmowych materiałów do pobrania, wnikliwych artykułów i ciekawostek? Jesteś u celu podróży.

W Early Stage uważamy, że bycie dobrym lektorem/ką języka angielskiego to kwestia wyboru, nie przypadku. A jest w czym wybierać!

Odpowiednio dobrana metoda, materiały edukacyjne, aktywności i narzędzia pomogą Ci nie tylko lepiej zaplanować zajęcia, ale także sprawią, że wraz z uczniami będziecie z nich czerpać dużo radości.

Od początku istnienia naszej szkoły językowej inwestujemy w rozwój nauczycieli i nauczycielek, więc chętnie dzielimy się:

 • publikacjami z zakresu dydaktyki języka angielskiego,
 • tekstami naukowymi,
 • wywiadami,
 • newsami,
 • inspiracjami edukacyjnymi,

aby dać Ci możliwość sięgania po pożyteczną wiedzę, stymulującą Twój rozwój zawodowy jako lektora (a może franczyzobiorcy?) na każdym etapie.

Życzymy wciągającej lektury!

Żeby wspólnie budować społeczność ekspertów w dziedzinie nauczania języka angielskiego zachęcamy do regularnego odwiedzania Teachers’ Universe – naszej grupy na Facebooku skierowanej do nauczycieli języka
angielskiego, lektorów i metodyków. Jeśli liczysz na burzę mózgów to pod
tym adresem aż iskrzy:).


Czy w szkole jezykowej nauczyciele zadaja prace domowe

Czy w szkole językowej nauczyciele zadają prace domowe (i czy powinni)?

11.07.2024

Czy zadawanie pracy domowej z języka angielskiego jest konieczne, niepotrzebne, a może szkodliwe? Z badań wynika jasno, że w przypadku języka obcego zadania domowe są po prostu skuteczne. Bardzo ważna jest jednak jakość zadawanej pracy domowej, a nie ilość zadań do odrobienia. Praca domowa nie powinna być karą czy sposobem na nadgonienie materiału, a narzędziem pozwalającym przedłużyć i wzmocnić kontakt ucznia z językiem. Nie zaszkodzi też szczypta kreatywności,.. Ale o tym za chwilę.

Czytaj więcej
Ksiazki dla nauczycieli angielskiego

Książki dla nauczycieli, które pozwolą rozwijać kompetencje zawodowe (i nie tylko)

25.06.2024

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jako nauczyciel(ka) musisz myśleć o nieustannym rozwoju i poszerzaniu swojej wiedzy. Wiele informacji znajdziesz w formie podcastów czy wideo w sieci, ale nie zapominajmy też o tradycyjnej formie, jaką są książki pedagogiczne dla nauczycieli, a także wartościowe pozycje psychologiczne. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej
Wspolpraca lektorsko metodyczna a efektywnosc nauczania jezyka

Współpraca lektorsko-metodyczna a efektywność nauczania języka

19.06.2024

Nauczanie angielskiego wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy językowej, ale również umiejętności przekazywania jej w angażujący i efektywny sposób. W tym procesie kluczową rolę odgrywa współpraca lektorsko-metodyczna, czyli wspólne działanie lektorów i metodyków. Wbrew powszechnym skojarzeniom dobra współpraca tego typu nie polega na ocenianiu czy wytykaniu błędów, a na wspólnym rozwoju. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej
Zasada rosenshinea skuteczne nauczanie rusztowania w edukacji

Cegiełka po cegiełce, czyli nauczyciel murarzem. Zasada Rosenshine’a a skuteczne nauczanie

12.06.2024

Pewnie zdziwcie się, kiedy Wam powiem, że budownictwo i edukacja mają sporo wspólnego! Nie chodzi mi o tak oczywiste porównania, jak tworzenie czegoś od podstaw. Raczej o to, że zarówno w budownictwie, jak i w edukacji, niezwykle ważne są… rusztowania! Kiedy słyszysz to słowo, pewnie masz przed oczami rusztowanie budowlane, ale w tym artykule spróbuję postawić przed Tobą rusztowanie edukacyjne według Baraka Rosenshine’a. Do dzieła!

Czytaj więcej
Zabawy metody aktywizujace przyklady angielski

Przykłady zabaw i metod aktywizujących dla dzieci w szkole języka angielskiego

5.06.2024

Ciekawe metody aktywizujące są kluczem do skutecznych zajęć – co to do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak, jakie są przykłady takich zabaw aktywizujących? My polecamy gry słowne i ruchowe (np. Simon Says), piosenki i rymowanki, gry planszowe i quizy (np. Kahoot), role-playing, burze mózgów, metody stacji, korzystanie z platform online i narzędzi IT oraz pracę metodą projektu (najlepiej w grupach). Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej
Retrieval practice efektywna nauka angielskiego

Retrieval Practice. Klucz do efektywnej nauki języka angielskiego

2.06.2024

Ledwo zaczynał się rok szkolny, a tu już maj! Pobudka! Czas końcowych egzaminów, ostatnich testów i sprawdzania wiedzy, zanim wyruszymy na wakacyjne podboje! Ale zaraz, zaraz, czy wiecie, jak najefektywniej powtarzać materiał? I jak uczyć dzieci i młodzież samodzielnych powtórek? Czy retrieval practice to skuteczna technika uczenia się? Sprawdźcie!

Czytaj więcej
Pozytywny feedback konstruktywna informacja zwrotna

Jak dawać wspierający feedback? Przykłady konstruktywnej informacji zwrotnej

16.05.2024

Czy powiedzenie „To kiepskie” jest dobrym feedbackiem? Wiadomo, że nie. A czy powiedzenie „To doskonałe, jesteś geniuszem!” jest lepszym? Nie bardzo! Dlaczego? Przeczytaj, a (mam nadzieję) zrozumiesz.

Czytaj więcej
Webinaria dla nauczycieli angielkskiego jakie maja rodzaje

Webinaria dla lektorów angielskiego. Czym są? Jakie mają rodzaje? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

13.05.2024

Czym są webinaria? Zwane również webinarami (z ang. „web” + „seminar”), są to interaktywne szkolenia, warsztaty, prezentacje lub dyskusje online. Webinaria dzielą się na te bardziej interaktywne oraz takie w formie wykładu z sesją Q&A na końcu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

Czytaj więcej
Kompetencje miekkie w pracy nauczyciela angielskiego

Rozwijanie kompetencji miękkich jako nauczyciel – kluczowe umiejętności lektora

29.04.2024

Kompetencje miękkie są niezwykle ważne w codziennej pracy nauczyciela. Obok doskonałej znajomości języka (która w tym zawodzie jest oczywista), odgrywają one olbrzymią rolę w zawodzie lektora: pomagają budować relacje z rodzicami, uczniami ale też innymi nauczycielami. Chcesz dowiedzieć się więcej? W takim razie czytaj dalej!

Czytaj więcej
Bell

Quick Trick season 2, episode 6: DON'T RING THE BELL

24.04.2024

W szóstym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy zabawę, która może uatrakcyjnić pracę z nowym słownictwem. Wszystko czego potrzebujesz do tej aktywności to kolorowe karty obrazkowe i dzwoneczek.

Poznaj nasz quick trick! 🔔

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick bottle flip

Quick Trick season 2, episode 4: BOTTLE FLIP

24.04.2024

W czwartym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy prostą aktywność, która może uatrakcyjnić pracę na poziomie definicji. Wszystko czego potrzebujesz do tej aktywności to plastikowa butelka z wodą.

Poznaj nasz quick trick! 📱

Czytaj więcej
Paper balls

Quick Trick season 2, episode 5: PAPER BALLS

24.04.2024

W piątym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy grę, która może uatrakcyjnić pracę na poziomie definicji. Wszystko czego potrzebujesz do tej aktywności to kolorowe kulki papieru, magnesy w tych samych kolorach co kulki i pudełko/woreczek.

Poznaj nasz quick trick! 📦🟢🔵🟣

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 26

Quick Trick season 2, episode 3: TORCHES

24.04.2024

Potrzebujesz skupić uwagę swoich uczniów w czasie utrwalania nowego słownictwa? Chcesz zaangażować w atrakcyjną zabawę z gadżetem wszystkich swoich uczniów, a Twoja torba lektorska już więcej nie zmieści?

Poznaj nasz quick trick! 📱

Czytaj więcej
Pexels breakingpic 3305

Ile zarabia lektor angielskiego?

22.04.2024

Chcesz pracować z językiem angielskim i zastanawiasz się, ile zarabia nauczyciel angielskiego w szkole językowej? Czy to w ogóle opłacalne? Często prywatne szkoły językowe stwarzają lektorom korzystne warunki pracy – poczynając od wsparcia przy przygotowaniu do zajęć, a na wynagrodzeniu kończąc. Przekonaj się, co może mieć wpływ na zarobki lektora języka angielskiego i czy warto podjąć taką pracę.

Czytaj więcej
Rozmowa kwalifikacyjna lektor jezyka angielskiego

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Rady dla lektorów

10.04.2024

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie masz umiejętności – również te miękkie – i przemyśl, jak możesz je zaprezentować przyszłemu pracodawcy. Oprócz tego zadbaj o odpowiedni wygląd, dowiedz się więcej o szkole, do której aplikujesz i przygotuj pytania do rekrutera. Nie trzymamy kciuków. Z naszymi poradami you’ve got this.

Czytaj więcej
Praca jako lektor nauczyciel bez wyksztalcenia filologicznego

Praca jako lektor angielskiego bez wykształcenia filologicznego – czy to możliwe?

28.03.2024

Jak zostać nauczycielem angielskiego bez studiów? Czy to w ogóle możliwe? Jeżeli chcesz uczyć w szkole podstawowej lub średniej, to wystarczy, że ukończysz nauczycielskie kolegium języków obcych. Jeżeli ukończyłeś studia magisterskie w kraju, w którym angielski jest językiem urzędowym, to nie musisz posiadać certyfikatu znajomości języka – wystarczy, że masz przygotowanie pedagogiczne. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej
Myslenie krytyczne w edukacji dzieci i mlodziezy early stage

Jak rozwijać umiejętności krytycznego myślenia u uczniów na lekcjach języka angielskiego?

27.03.2024

Co to jest myślenie krytyczne? Na czym polega? Myślenie krytyczne to ważna umiejętność we współczesnym świecie. Jest zaliczana do kluczowych kompetencji XXI wieku. Jak rozwijać ją u dzieci i młodzieży podczas zajęć angielskiego? I dlaczego warto to robić?

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 24

Quick Trick season 2, episode 2: ONE PEN

13.03.2024

W drugim odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy kolejny sposób na ćwiczenie nauki pisania nowych słów bez konieczności przynoszenia do klasy wielu gadżetów! 🖊️

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 22

Quick Trick season 2, episode 1: LAMINATING POUCHES

12.03.2024

Twoi uczniowie nie przepadają za nauką pisania nowych słów? Ćwiczenie pisania kojarzy im się tylko z podręcznikiem? Czujesz, że Twoim uczniom potrzeba więcej dynamicznych aktywności w trakcie zajęć?

Z pomocą przyjdą Ci folie do laminowania! 📃🖍️

Czytaj więcej
18

IT with Doti - season 2, episode 7

11.03.2024

W 7 odcinku IT with Doti prezentujemy Gimikt - oferuje onwiele różnych angażujących wersji quizów - uczniowie mogą konkurować ze sobą indywidualnie, team vs. team lub dążyć do wspólnego celu. Strona daje nawet możliwość tworzenia quizów przez samych uczniów! Dobra zabawa gwarantowana! 🚀

Czytaj więcej
17

IT with Doti - season 2, episode 6

11.03.2024

IT with Doti to seria filmowa, w której Dorota Neal pokaże Wam genialne komputerowe tricki oszczędzające czas - przed, w trakcie i po lekcjach! :-)

Czytaj więcej
16

IT with Doti - season 2, episode 5

11.03.2024

IT with Doti to seria filmowa, w której Dorota Neal pokaże Wam genialne komputerowe tricki oszczędzające czas - przed, w trakcie i po lekcjach! :-)

Czytaj więcej
15

IT with Doti - season 2, episode 4

11.03.2024

Brakuje Ci tablicy w czasie zajęć online? Szukasz łatwego narzędzia dla Ciebie i Twoich uczniów?
Polecamy Jamboard - łatwy w użyciu i udostępnianiu, ale zawierający wszystkie potrzebne funkcje 👩‍🏫

Czytaj więcej
13

IT with Doti - season 2, episode 3

11.03.2024

Charades! to angielskojęzyczna darmowa wersja znanego “Czółka”, która pozwala na tworzenie własnych zestawów kart. Słowa do zgadywania wpisujesz bezpośrednio w aplikacji - mogą to też zrobić sami uczniowie :) Dzięki temu, że cała grupa pokazuje słowo, nawet dla nieśmiałych uczniów gra będzie komfortowa!

Czytaj więcej
14

IT with Doti - season 2, episode 2

11.03.2024

Twoi uczniowie myślami są już w górach lub nad morzem? Raczej nie ma już szans na pracę z podręcznikiem?
W takiej sytuacji przyda się aplikacja lyrics training. Uczniowie mogą poćwiczyć listening i spelling na swoich ulubionych piosenkach. Albo po prostu wspólnie pośpiewać 🎶

Czytaj więcej
12

IT with Doti - season 2, episode 1

11.03.2024

Czy zdarza Ci się zapomnieć kostek na zajęcia? A może masz ich za mało dla większych grup uczniów? Albo chcesz móc wybrać konkretne kategorie obrazków?
Z pomocą przyjdzie darmowa aplikacja “Story Dice - Story Telling”. Dzięki niej uczniowie będą mieli zestaw kostek na wyciągnięcie telefonu 🎲

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 11

IT with Doti - season 1, episode 11

11.03.2024

W tym odcinku prezentujemy narzędzie online do znanej i lubianej gry w inteligencję: https://swellgarfo.com/scatter...

Skorzystaj z proponowanych przez stronę kategorii lub utwórz swoje. Nie trać czasu na przygotowania, po prostu udostępnij ekran swoim uczniom i gotowe! 🖥️

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 10

IT with Doti - season 1, episode 10

11.03.2024

Szukasz pomysłu na filmiki z udziałem uczniów, ale musisz chronić ich wizerunek? Chcesz stworzyć zabawne wideo na koniec roku? Razem z uczniami skorzystaj z aplikacji ChatterPix Kids 🎥

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 9

IT with Doti - season 1, episode 9

11.03.2024

W tym odcinku prezentujemy narzędzia angielskojęzycznej wersji wyszukiwarki Googla, które świetnie sprawdzą się do gier i zabaw z uczniami na lekcjach w wersji online i nie tylko ✨

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 8

IT with Doti - season 1, episode 8

11.03.2024

Czy Wasi uczniowie tęsknią za planszówkami? Quizwhizzer rozwiąże ten problem! Obejrzyjcie filmik, a Wasze lekcje online staną się jeszcze bardziej angażujące 🎲

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 7

IT with Doti - season 1, episode 7

11.03.2024

Czy Wy też nie lubicie się spóźniać? ⏰
Obejrzyjcie filmik, a już nigdy nie zapomnicie o ważnym spotkaniu, a umówienie rodziców Waszych uczniów na zebranie będzie dużo łatwiejsze :)

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 6

IT with Doti - season 1, episode 6

11.03.2024

Czy Wy też czasem czujecie się zaatakowani przez maila? 📨
Na szczęście jest kilka sposobów na to jak nie utonąć w stercie wiadomości na GMAILu.
Obejrzyjcie filmik, aby zobaczyć jak tworzyć grupy kontaktów, kategoryzować maile i ustawiać odpowiedzi na później.

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 5

IT with Doti - season 1, episode 5

11.03.2024

Czy zdarza się Wam zapomnieć zrobić ksero przed lekcją, albo nie odpisać na pilnego maila?
Rozwiązaniem jest apka do notatek i list GOOGLE KEEP 📝
Dzięki niej szybko zapiszecie zadania do zrobienia, dodacie zdjęcia, wiadomości głosowe linki i powiadomienia. Każdą notatkę można udostępnić, np. przez maila. Można w niej nawet rysować!

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 4

IT with Doti - season 1, episode 4

11.03.2024

Czy edycja kart pracy, kartkówek i testów zajmuje Wam straaaaasznie dużo czasu?
Z pomocą przyjdą klawisze skrótu, które ułatwią i przyspieszą pracę w Wordzie ⌨️

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 3

IT with Doti - season 1, episode 3

11.03.2024

Czy macie już dosyć nożyczek i kleju? ✂️ A może przenieść te zadania do komputera?
W trzecim odcinku IT with Doti polecamy windowsowe narzędzie wycinania.

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 2

IT with Doti - season 1, episode 2

11.03.2024

W drugim odcinku IT with Doti pomoc przy tworzeniu flashcardów i rysowaniu obrazków! 🖼️
Czy to świnka, czy to piesek? Znamy ten problem... Czy Twoim uczniom też trudno jest rozpoznać, co chciałeś/aś narysować?

Czytaj więcej
IT with Doti quick trick thumbnails miniaturki 1

IT with Doti - season 1, episode 1

11.03.2024

IT with Doti to seria filmowa, w której Dorota Neal pokaże Wam genialne komputerowe tricki oszczędzające czas - przed, w trakcie i po lekcjach! :-)

W pierwszym odcinku pomoc przy tworzeniu ćwiczeń i projektów plastyczno-językowych! 🖌️🎨

Czytaj więcej
Kompetencje cyfrowe nauczycieli angielskiego

Kształtowanie kompetencji cyfrowych nauczycieli i lektorów języka angielskiego: klucz do efektywnego i nowoczesnego nauczania

5.03.2024

W dzisiejszych czasach, kompetencje cyfrowe nauczycieli i lektorów języka angielskiego są niezwykle ważne, a nawet niezbędne w pracy. Nie chodzi tu tylko o umiejętności prowadzenia zajęć zdalnych, do których przyzwyczaiła nas pandemia, ale również o stosowanie cyfrowych narzędzi na co dzień, zarówno do urozmaicania zajęć (np. nasza platforma online), jak i do administracji (np. e-dziennik). Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Samoregulacja dziecka w szkole

Stuart Shanker „Samoregulacja w szkole” – książka do nauczycielskiej biblioteczki

20.02.2024

„Samoregulacja w szkole” dra Shankera zawiera rezultaty wielu badań poświęconych umiejętności samoregulacji. Wyróżnia się ogromną ilością konkretnych przykładów z klasy, przejrzystą formą i przystępną szatą graficzną.

Czytaj więcej
Easter English Lesson 1

Pomysły na wielkanocne lekcje języka angielskiego

19.02.2024

Jak może wyglądać lekcja języka angielskiego o wielkanocnej tematyce? Wykorzystamy wielkanocne symbole, takie jak zajączek, pisklę czy jajko, podczas świątecznych lekcji angielskiego! Przekonaj się, w jaki sposób zamienimy te atrybuty w najlepsze (chociaż papierowe) i merytoryczne pomoce dydaktyczne na Wielkanoc. Zapraszamy na nasz Easter Egg, czyli artykuł o sposobach na spędzenie Świąt Wielkanocnych z językiem angielskim w tle. 🐤🐰🥚

Czytaj więcej
Czy warto korzystac z gotowych scenariuszy lekcji jezyka angielskiego dla dzieci

Czy warto korzystać z gotowych scenariuszy lekcji języka angielskiego dla dzieci?

14.02.2024

Gotowe scenariusze lekcji języka angielskiego – czy ich wykorzystanie jest dobrym pomysłem? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jest to zależne od wielu czynników: od stylu nauczania po potrzeby samych uczniów. W tym artykule omówimy ten temat ze szczegółami, przedstawiając zalety i wady przykładowych lub gotowych lekcji angielskiego dla dzieci. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Konspekt lekcji jezyka angielskiego jak napisac

Jak przygotować konspekt do lekcji języka angielskiego z dziećmi?

2.02.2024

Nie masz pewności, jak przygotować konspekt do lekcji angielskiego dla dzieci? Nie martw się – w tym artykule wytłumaczymy Ci, jak to zrobić w 8 prostych krokach. Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? W takim razie zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Growth mindset czy chwalenie uczniow ma sens

Growth Mindset. Co to jest? Czym się różni od fixed mindset?

1.02.2024

Growth mindset – co to jest? Może to twierdzenie obiło Ci się o uszy, a może to pierwszy raz, kiedy masz z nim styczność. Niezależnie od tego, który przypadek dotyczy Ciebie, psychologia sukcesu to coś, co jako nauczyciela powinno Cię zainteresować. Zapraszam więc do lektury!

Czytaj więcej
Obserwacja kolezenska jakie korzysci ma lekcja kolezenska dla lektora angielskiego

O obserwacji koleżeńskiej słów kilka…

31.01.2024

Dawno dawno temu 🙂, kiedy byłam już całkiem doświadczoną lektorką, wymieniałyśmy się z innymi nauczycielkami obserwacjami lekcji. Z jednej strony miałyśmy nadzieję podejrzeć warsztat innych osób, z drugiej stanowiło to „samopomoc koleżeńską” w wyzwaniach, które czasem pojawiały się na naszych lekcjach.

Czytaj więcej
Walentynki po angielsku lekcja dla dzieci

Walentynki dla dzieci – pomysły na lekcje języka angielskiego w szkole

29.01.2024

Gdy nastaje luty ciężko pominąć czerwone serca, kwiaty czy słodkości, w które z okazji nadchodzącego święta stroi się otoczenie. Walentynki, bo o nich mowa, roztaczają szczególną atmosferę miłości, serdeczności i przyjaźni, a dzięki szerokiemu gronu zwolenników, stały się już niemal elementem naszej kultury. A jak dzień 14 lutego obchodzić w szkole i w przedszkolu? Oto pomysły na Valentine's Day dla dzieci na lekcje języka angielskiego w szkole i przedszkolu.

Czytaj więcej
Lektorka przed szkola jezyka angielskiego early stage

Certyfikaty uprawniające do nauki angielskiego – czy musisz je posiadać chcąc uczyć języka?

22.01.2024

Czy potrzebujesz certyfikatu znajomości języka angielskiego, aby go uczyć? Tak! Nie oznacza to jednak, że musisz ukończyć filologię angielską ze specjalizacją nauczycielską (chyba, że chcesz pracować w szkole państwowej). W wielu wypadkach wystarczą certyfikaty uznawane międzynarodowo, np. certyfikaty Cambridge. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ten artykuł!

Czytaj więcej
Jak kontynuować rozwój zawodowy nauczyciela poza salą lekcyjną w zespole

Jak kontynuować rozwój zawodowy nauczyciela poza salą lekcyjną?

15.01.2024

Rozwój zawodowy nauczyciela nie ogranicza się do samej pracy bezpośrednio z uczniami – w Early Stage możesz na przykład zostać metodykiem bądź założyć własną filię. Jednak, wszystko wymaga czasu i doświadczenia, a nawet najlepsi metodycy poświęcają sporo czasu na doskonalenie swoich umiejętności. W tym artykule przyjrzymy się temu bliżej i omówimy, jak zadbać o rozwój zawodowy nauczyciela poza salą lekcyjną. Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie? To zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Self care dla nauczycieli min min Easy Resize com

Self-care dla nauczycieli: inspiracje i pomysły na dbanie o siebie

3.01.2024

Self-care dla nauczycieli jest niezwykle ważny – dzięki dbaniu o swoje potrzeby możesz uniknąć wypalenia zawodowego i mieć mnóstwo energii do prowadzenia pasjonujących zajęć. Jak więc się o siebie zatroszczyć? Poprzez dbanie o głos, relaks, wędrówkę w głąb siebie i wyznaczenie granic między życiem zawodowym i prywatnym. Dowiedz się więcej, czytając ten artykuł!

Czytaj więcej
Jak stworzyć własne pomoce dydaktyczne

Metody i formy pracy z uczniami w różnym wieku. Jak dostosować nauczanie angielskiego?

1.01.2024

Na co warto zwrócić uwagę podczas zajęć w klasie, aby odpowiednio dobrać metody i formy pracy z uczniami? Przekonaj się w tym artykule!

Czytaj więcej
Wideo podcasty i animacje w nauczaniu języka angielskiego Early Stage Universe 2

Multimedia w nauczaniu języka angielskiego: wideo, podcasty i animacje

12.12.2023

Multimedia są niezwykle przydatne w nauce języków obcych – sprawiają, że lekcje są ciekawsze i mają większą wartość merytoryczną. Aby tak się stało, musisz jednak wiedzieć, jak skutecznie stosować filmy wideo, podcasty czy animacje. Dlatego w tym artykule mamy dla Ciebie kilka wskazówek – zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Pomysły na lekcje angielskiego święta

X-MAS TIME! Czyli 10 pomysłów na świąteczne lekcje angielskiego

7.12.2023

Kiedy światełka świąteczne ozdabiają okna, w radiu po raz setny gra Last Christmas, a uczniowie zaczynają myśleć intensywnie o prezentach zamiast o gramatyce, wiesz, że nadszedł czas na świąteczne szaleństwo na lekcjach angielskiego! Niech poniższe śmieszne i pomysłowe aktywności świąteczne uczynią twoją klasę miejscem, gdzie nawet ulepiony ze śniegu bałwan może nauczyć się angielskiego!

Czytaj więcej
Students education play cards with pictures in eng 2021 09 03 05 56 29 utc

Jak stworzyć własne pomoce dydaktyczne i materiały edukacyjne do nauczania języka?

7.11.2023

Tworzenie własnych materiałów edukacyjnych jest niezwykle pomocne – nie tylko pozwala Ci przeprowadzać unikalne, ciekawe lekcje, ale również znacząco redukuje czas, jaki potrzebujesz na przygotowanie. Dlatego zdecydowanie warto! W tym artykule pomożemy Ci z tym zadaniem i odpowiemy na pytanie: jak zrobić własne pomoce dydaktyczne? Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Empty Name 303

7 mitów o ADHD

19.10.2023

W tym artykule omówimy mity związane z ADHD i podpowiemy, jak pracować z uczniami i uczennicami z ADHD. Zrozumienie ADHD jest szalenie istotne, aby zapewnić właściwe wsparcie i warunki nauki osobom z tym zaburzeniem oraz pomagać im rozwijać skrzydła.

Czytaj więcej
Jakie umiejetnosci i cechy powinien miec nauczyciel jezyka angielskiego?

Jakie umiejętności i cechy powinien mieć nauczyciel języka angielskiego?

17.10.2023

Nauczanie angielskiego to nie tylko zdolności językowe – sama wiedza nie wystarcza, trzeba również umieć ją przekazać, potrafić budować dobre relacje z uczniami, wzbudzać szacunek i autorytet. Jakie umiejętności powinien więc posiadać dobry nauczyciel lub lektor języka angielskiego? Omówimy je w tym artykule – zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej
Zrzut ekranu 2023 10 16 121135

Chwila relaksu da nauczyciela i nauczycielki

10.10.2023

Hej nauczycielu, nauczycielko! Listopad już za pasem. Czy znalezłeś_aś czas, aby zadbać o siebie? Jeśli jeszcze nie, to najwyższy czas, aby zrobić to teraz! Zapraszam Cię do króciutkiej medytacji, która pozwoli Ci się wyciszyć, zrelaksować, wyjść z natłoku myśli, czy automatycznego myślenia (odpowiednie skreślić 🙂).

Czytaj więcej
Jak budowapc ozytywna relacje z uczniami? Porady dla nauczycieli jezyka angielskiego

Jak budować pozytywną relację z uczniami? Porady dla nauczycieli języka angielskiego

3.10.2023

Dobre relacje są kluczem do sukcesu – niezależnie czy mówimy o szkole, pracy czy życiu prywatnym. To właśnie dzięki nim budujemy pozytywną atmosferę i sprawiamy, że nasi uczniowie przychodzą do szkoły uśmiechnięci i pełni chęci do nauki. Dlatego w tym artykule skupimy się na tym, jak zbudować pozytywną relację nauczyciela z uczniem. Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej
Warmup

Rozgrzewka językowa - zaskocz swoich uczniów!

19.09.2023

Dlaczego gimnastyka językowa jest tak ważna? Jak wykorzystać jej potencjał na maksa? Jak ożywić naszych uczniów i zmotywować ich do wkroczenia w świat języka angielskiego? Jeśli potrzebujecie inspiracji do ciekawych rozgrzewek językowych, zapraszamy do lektury tego artykułu.

Czytaj więcej
KLASA

Jak budować relacje w klasie z nową grupą na początku roku szkolnego?

11.09.2023

Trzy… dwa… jeden… startujemy! Witamy się z dziećmi, sprawdzamy listę i otwieramy książki. Zaraz, zaraz! Czy tak ma wyglądać początek roku szkolnego? Czasem warto zrobić krok wstecz, żeby potem efektywniej nam się współpracowało!

Czytaj więcej
back-to-school-10-porad-dla-lektora

10 porad dla lektora na rozpoczęcie roku szkolnego!

31.08.2023

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas pełen entuzjazmu, wyzwań i nowych możliwości dla lektorów języka angielskiego. Aby zapewnić skuteczną i inspirującą naukę, warto odpowiednio się przygotować. Oto dziesięć porad, które pomogą lektorom wejść w nowy rok szkolny z pewnością siebie i entuzjazmem.

Czytaj więcej
autyzm

O uczniach w spektrum autyzmu na lekcjach języka angielskiego

22.08.2023

W dzisiejszym artykule dotkniemy szeroko dyskutowanego obecnie tematu o współpracy z uczniami ze spektrum autyzmu.

Czytaj więcej
Nauczyciel angielslkiego wykorzystuje aplikacje do nauczania

Jak wykorzystać technologię w nauczaniu języka? Najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego

16.08.2023

Technologia prze do przodu a wraz z nią nasze możliwości – także, w przypadku nauki języków obcych. W internecie jest mnóstwo darmowych aplikacji do nauki języka angielskiego, które sprawdzą się zarówno do indywidualnej nauki, jak i do prowadzenia zajęć w szkołach językowych. Chcesz dowiedzieć się, które z nich są najlepsze? To koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Czytaj więcej
dysleksja

O dysleksji na lekcjach języka angielskiego

8.08.2023

Czy masz czasem wrażenie, że nauczanie języka obcego ucznia z dysleksją mija się z celem? Albo że włożony w tę naukę wysiłek jest niewspółmiernie duży, w porównaniu do uzyskanych efektów? Rozumiem Cię! To nie jest bułka z masłem! W tym artykule postaram się pokazać, że dyslektyków da się uczyć skutecznie i, że odpowiednio poprowadzeni odkryją przed nami swój potencjał i możliwości.

Czytaj więcej
Kreatywnosc

6 czynności, które pomogą Ci wyzwolić kreatywność

25.07.2023

Czas wakacji to dobry moment na luźne zbieranie pomysłów i odświeżanie nauczycielskiej

głowy. Bo kiedy w głowie znajdzie się przestrzeń na nowe, łatwiej będzie tworzyć ciekawe i

oryginalne pomysły.

Czytaj więcej
Co po filologi angielskiej

Gdzie można pracować po filologii angielskiej?

5.07.2023

Zbliża się koniec studiów – moment radości, ale również i ważnych wyborów. W końcu jest to pora na znalezienie stałej pracy. W dzisiejszym artykule opowiemy o możliwościach, jakie mają przed sobą studenci filologii angielskiej. Szczegółowo omówimy najlepsze ścieżki kariery dla świeżo upieczonych absolwentów, odpowiadając tym samym na pytanie: co można robić po anglistyce? Zachęcamy do lektury wszystkich zainteresowanych!

Czytaj więcej
Lektor jezyka angielskiego praca nauczyciel angielskiego paca

Jak wygląda rekrutacja na lektora angielskiego w szkole językowej?

28.06.2023

Lekor/ka języka angielskiego to popularny zawód. Poza satysfakcją z obcowania z językiem i ludźmi, daje też pole do ciągłego rozwoju i kreatywnego spełnienia. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tym zawodzie, warto dobrze przygotować się do rekrutacji.

Czytaj więcej
O pamieci

Ogród, pudełko, labirynt czy podróż?

21.06.2023

Czym jest pamięć i jakie mity wokół niej narosły?

Można by zaryzykować stwierdzenie, że z teorii pamięci wszyscy jesteśmy ekspertami. Nauczyciele zwykle świetnie wiedzą, że najlepiej zapamiętuje się przez skojarzenia, liczba jednorazowo przyswajalnych informacji to ok. 7 (nawiasem mówiąc to już lekko nieaktualne – zob. badania N. Cowana „The magical number 4 in short-term memory: A reconsideration of mental storage capacity”), a kluczem do trwałego zapamiętania jest systematyczna powtórka. Ale kto naprawdę praktykuje? Kto ćwiczy pamięć codziennie i doświadcza tego, jak ona rzeczywiście działa na swojej skórze? Ten, kto się uczy! A ten kto naucza? Już niestety nie zawsze.

Czytaj więcej
Mindfulness

Uważność - jak może pomóc nauczycielom i nauczycielkom?

13.06.2023

Uważnie uczyć? Być uważnym/ą nauczycielem/ką? Mindfulness w pracy nauczycielskiej? Jak się do tego zabrać? Po co i o co w ogóle chodzi z tą całą uważnością? W tym artykule zajmiemy się… zajmowaniem się sobą za pomocą uważności. Można oczywiście relaksować się grając na instrumencie, czytając książkę czy chodząc po górach, ale jeśli chcecie naprawdę zaopiekować się nauczycielskimi emocjami, trudami i radościami, polecamy bardziej ukierunkowane, intensywne, a przede wszystkim dostępne w każdej chwili i w każdych warunkach środki – takie jak mindfulness.

Czytaj więcej
Communication cards 2

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - B2 Communication Cards

18.05.2023

W tym sezonie będziemy się z Wami cyklicznie dzielić kartami gramatyczno-komunikacyjnymi do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1+ i wyżej. Karty to propozycja aktywności do wykonania w klasie przez Waszych uczniów, w parach bądź w zespołach. Celem jest zaangażowanie wszystkich uczniów w komunikowanie się między sobą i celowe używanie omawianych struktur gramatycznych. Praca z kartami to próba oswajania gramatyki w mowie podczas ostatniego etapu pracy z nią, czyli free-practice.

Czytaj więcej
porazka

Neurobiologia porażki, czyli co porażka robi z naszym mózgiem?

16.05.2023

Nie bój się popełniać błędów! Uczymy się na porażkach! Krok wstecz, ale dwa kroki w przód. Pomimo szczerych chęci te rady niezbyt dobrze na mnie działają. A na Ciebie? No właśnie. Nic dziwnego. Mózg wcale nie lubi porażek, tzn. działa tak, aby szukać przyjemności i unikać bólu. Z drugiej strony dzięki porażkom wie lepiej, gdzie nie szukać przyjemności i jak skuteczniej unikać bólu. Czyli sami z siebie porażki nie będziemy chcieli – to naturalne. Ale kiedy się wydarzy, możemy nawigować to, co z nią zrobimy.

Czytaj więcej
Empty Name 261

Jak nauczyć dzieci, czym jest dobra porażka?

4.05.2023

Jak myślicie, czemu porażka nie tylko może, ale wręcz powinna się wydarzać w życiu dziecka? Jak sprawić, aby dziecko dobrze sobie z nią radziło?

Czytaj więcej
Jak rozwijac warsztat jezykowy

Jak rozwijać warsztat językowy?

4.04.2023

Podczas wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego stale pracujemy z pewnym, ograniczonym zestawem słów i zasad gramatycznych. Czy w takim wypadku istnieje możliwość, że po jakimś czasie nasz angielski stanie się bardziej ubogi? Jak dbać o swój warsztat, gdy w pobliżu nie ma partnera do prowadzenia rozmów? Jak rozwijać swoje umiejętności? O tym przeczytasz w dzisiejszym wpisie.

Czytaj więcej
Skuteczne metody nauczania zdjecie glowne

Jakie metody nauczania są dziś skuteczne?

7.03.2023

Jakie metody nauczania są dziś skuteczne?

W dzisiejszych czasach raczej trudno wyobrazić sobie lekcje bez użycia aktywnych i nowoczesnych sposobów nauczania. Ilość bodźców, która z otoczenia dociera do uczniów, jest obecnie nieporównywalnie większa niż dawniej. Dlatego pomysł na przekazywanie wiedzy musiał zostać rozwinięty i unowocześniony. Jak zwracać się do uczniów, by utrzymać ich uwagę? O skutecznych i sprawdzonych metodach nauczania przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
Franczyza

Od teachera do ownera, czyli jak zostać franczyzobiorcą Early Stage

23.02.2023

Jeśli w ostatnim czasie w Twojej głowie pojawiła się myśl o tym, aby spróbować swoich sił jako właściciel placówki edukacyjnej, przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł. Dowiesz się z niego, jakie są korzyści z posiadania franczyzy szkoły języka angielskiego oraz od czego zacząć. Postaw swój pierwszy biznesowy krok, razem z Early Stage.

Czytaj więcej
B2

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - B2 Communication Cards

7.02.2023

W tym sezonie będziemy się z Wami cyklicznie dzielić kartami gramatyczno-komunikacyjnymi do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1+ i wyżej. Karty to propozycja aktywności do wykonania w klasie przez Waszych uczniów, w parach bądź w zespołach. Celem jest zaangażowanie wszystkich uczniów w komunikowanie się między sobą i celowe używanie omawianych struktur gramatycznych. Praca z kartami to próba oswajania gramatyki w mowie podczas ostatniego etapu pracy z nią, czyli free-practice.

Czytaj więcej
szkolenia dla lektorow

Szkolenia dla lektorów/ek języka angielskiego w Early Stage

24.01.2023

W Early Stage naszą pasją jest zdobywanie i przekazywanie wiedzy. Dbamy nie tylko o doskonalenie zdolności językowych przez naszych podopiecznych w klasie, ale również o to, by pomóc rozwinąć skrzydła naszym lektorom. Dlatego starając się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych pracowników, stworzyliśmy szkolenia dla lektorek i lektorów języka angielskiego. Sprawdź, jak wyglądają i co możesz dzięki nim zyskać.

Czytaj więcej
Lektor jezyka angielskiego

Lektor angielskiego w Early Stage, nowa ścieżka kariery

3.01.2023

Język angielski to Twoja pasja? Kreatywność to Twoje drugie imię, a znajomi i rodzina powtarzają, że masz świetne podejście do dzieci i młodzieży? Jeśli z Twoich ust padło właśnie wesołe: tak! Sprawdź nasz dzisiejszy artykuł i odkryj nową ścieżkę kariery, jako lektor angielskiego w Early Stage.

Czytaj więcej
Regeneracja w zawodzie nauczyciela

Sygnały, które mówią Ci, że czas odpocząć

27.12.2022

Praca nauczyciela czy lektora to z pewnością dla wielu pedagogów sposób na realizację pasji. W końcu, gdy osoba z zamiłowaniem do przekazywania wiedzy, widzi, jak rozwijają się jej uczniowie, musi odczuwać ogromne szczęście. Jednak nawet gdy czerpiemy przyjemność z wykonywanych obowiązków, powinniśmy zadbać o równowagę i odpowiedni odpoczynek. Ich brak może spowodować wiele negatywnych skutków. Jak wyglądają pierwsze sygnały zmęczenia? Sprawdź w naszym dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej
B1 Past Simple used to would 1

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - B1+ Communication Cards

6.12.2022

W tym sezonie będziemy się z Wami cyklicznie dzielić kartami gramatyczno-komunikacyjnymi do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1+ i wyżej. Karty to propozycja aktywności do wykonania w klasie przez Waszych uczniów, w parach bądź w zespołach. Celem jest zaangażowanie wszystkich uczniów w komunikowanie się między sobą i celowe używanie omawianych struktur gramatycznych. Praca z kartami to próba oswajania gramatyki w mowie podczas ostatniego etapu pracy z nią, czyli free-practice.

Czytaj więcej
Pasja i hobby

Jak rozwijać swoje pasje poza nauczaniem?

22.11.2022

Jak rozwijać swoje pasje poza nauczaniem?

Często w życiu lektora czy nauczyciela, uczenie to zarówno praca, jak i pasja. Jednak — nie samą pracą człowiek żyje. Nawet najciekawsze zajęcie, bez odskoczni do innego tematu może sprawić, że poczujemy zmęczenie czy nawet wypalenie. Zatem, jak rozwijać inne pasje poza nauczaniem? Czym interesować się poza pracą? Zapraszamy do przeczytania naszego dzisiejszego artykułu, może uda Ci się znaleźć inspirację?


Czytaj więcej
Greta arday s2 DVCO Kqb Bg unsplash

Głos lektora – czyli jak dbać o struny głosowe?

8.11.2022

Głos to niezbędne narzędzie pracy, o które każdy lektor powinien dbać z należytą starannością. W końcu struny głosowe posiadamy tylko jedne, a ich regeneracja w razie nadszarpniętej kondycji, nie jest wcale taka łatwa. Właśnie dlatego przygotowaliśmy praktyczne porady, jak dbać o głos w zawodzie lektora. Jak robią to profesjonaliści i czy istnieją domowe sposoby na pielęgnację gardła? Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Czytaj więcej
Plansze Freebies 1

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Chillout zone #nopainnogain

13.10.2022

W pierwszej z sześci części sekcji Chillout zone kultywujemy nastawienie na rozwój, wspieramy w robieniu błędów i nauce, że wysiłek i wytrwałość popłacają #bezpracyniemakołaczy

Czytaj więcej
Empty Name 938

Czy dziecko rozumie wszystko, gdy lektor mówi tylko po angielsku?

4.10.2022

Czy warto mówić do dziecka po angielsku na samym początku nauki? Czy może mimo wszystko, wplatać w swoje wypowiedzi po angielsku fragmenty polskiej mowy? Czy jest szansa, że kiedy będziesz mówić tylko po angielsku, to Twoi uczniowie Cię zrozumieją? To tylko część dylematów lektorów języka obcego, szczególnie tych, którzy pracują z małymi dziećmi, grupami dopiero rozpoczynającymi naukę języka. Jednak, czy są to uzasadnione obawy? Przekonajmy się o tym razem.

Czytaj więcej
Drink gbbdebb4b3 1920

Balans emocjonalny – czyli co zrobić, gdy masz gorszy dzień

27.09.2022

Początek roku szkolnego to moment, kiedy do pracy wracamy z wielkim entuzjazmem, z reguły wypoczęci, z głową pełną nowych pomysłów. Nie oznacza to jednak, że gorszy dzień nie może się nam przytrafić. Słabsze momenty dotykają nawet najbardziej aktywnych i optymistycznie nastawionych do pracy dydaktyków. Co zrobić, kiedy pojawi się kryzys?

Czytaj więcej
G112

Jak podnosić swoje kompetencje lektorskie?

20.09.2022

Dobry lektor nie tylko uczy innych, lecz także sam nieustannie pracuje nad własnym warsztatem. W ramach podnoszenia kompetencji może poszerzać zarówno swoje zasoby językowe, jak i poznawać nowe metody przekazywania wiedzy. Prawda ta jest niby oczywista, ale w ferworze codziennych obowiązków często o niej zapominamy. Dlaczego warto rozwijać swoje zdolności, jak to robić i jakie korzyści z tego płyną?

Czytaj więcej
Empty Name 1041

Sposoby na rozruszanie uczniów po wakacjach

13.09.2022

Początek szkoły potrafi być trudny, zwłaszcza gdy za sobą pozostawia się wszystkie wakacyjne przygody. Nawet jeśli dziecko cieszy się z powrotu do szkoły, może mieć problem z koncentracją, skupieniem się i utrzymaniem zaangażowania. Wiele zależy jednak od nauczyciela, który do aktywności może zachęcić na wiele różnych sposobów. Bo kto powiedział, że w szkole nie można się dobrze bawić?

Czytaj więcej
Empty Name 1080

Jak wygląda praca w Early Stage?

6.09.2022

Early Stage nie bez powodu jest szkołą, z którą od lat lektorzy chętnie nawiązują współpracę i to taką, która z reguły trwa naprawdę długo. To przede wszystkim zasługa panującej tutaj atmosfery, która zachęca do rozwoju, podejmowania kolejnych wyzwań, a jednocześnie daje poczucie opieki i bezpieczeństwa. To także zasługa profesjonalnego zespołu ludzi i możliwości szkoleń, które szkoła oferuje. A jak dokładnie wygląda praca w Early Stage?

Czytaj więcej
Rozmowa

Jak nauczyciel może budować zaufanie w relacji z rodzicem?

1.09.2022

Każdy rodzic inaczej wychowuje swoje dzieci. Tak samo każdy nauczyciel posiada swój własny styl nauczania. I choć tak bardzo się w wielu kwestiach różnimy, wspólnym celem zawsze powinno być dobro dziecka. Porozumienie pomiędzy szkołą a mamą i tatą ucznia nie zawsze jest jednak łatwe, czasem wymaga większego wysiłku z obydwu stron. Jak nauczyciel może budować zaufanie w relacji z rodzicem?

Czytaj więcej
Pasja-przeradza-sie-w-prace

Gdy pasja przeradza się w biznes – zakładamy szkołę językową

1.09.2022

Przypisywana Konfucjuszowi maksyma głosi: wybierz sobie zawód, który lubisz, a nie będziesz musiał pracować przez ani jeden dzień w życiu. Trudno o lepsze ujęcie tego, czym jest prawdziwa pasja. Jeśli nauczanie języka angielskiego jest Twoim konikiem, a jednocześnie marzysz o kroku do świata biznesu, może to właśnie własna szkoła językowa pozwoli Ci nie tylko kochać to, co robisz, ale również spełnić się w obszarze przedsiębiorczości?

Czytaj więcej
Wspolne103

Wszyscy jesteśmy uczniami, czyli jak zadbać o własny rozwój językowy?

4.07.2022

W zawód nauczyciela języka angielskiego wkalkulowana jest potrzeba nieustannego doskonalenia – “When one teaches, two learn”, jak powiedział Robert Heinlein. Każdy uczeń jest inny – ma własną historię i sposób rozumienia świata. Każdy uczeń może stanowić wyzwanie i być inspiracją do przyglądania się swojemu nauczycielskiemu warsztatowi. Dlatego tak ważne jest, aby stale poszukiwać, szukać odpowiedzi i pielęgnować swoją ciekawość związaną z nauczaniem języka angielskiego oraz rozwijać swój warsztat językowy. Jak możesz to zrobić?

Czytaj więcej
Link hoang Uoq AR2p Ox Mo unsplash

Pomysły na wakacyjne lekcje języka angielskiego

28.06.2022

Nie da się ukryć, że koniec roku szkolnego, z pozoru, to całkiem wymagający czas dla nauczycieli. Chodzi jednak nie tylko o ilość obowiązków szkolnych, lecz także o spadek motywacji samych uczniów. Nie ma się im co dziwić, skoro sami myślami jesteśmy już na wakacjach. Czy można jednak jeszcze zdobyć ich zainteresowanie?

Czytaj więcej
01 73

Jak nauczyciel może radzić sobie z frustracją i wypaleniem zawodowym?

21.06.2022

Wypalenie zawodowe to zagadnienie, o którym słyszy się coraz częściej. Zwykle pojawia się w odniesieniu do pracowników korporacji, ale może dotykać również nauczycieli, lektorów czy metodyków. Spróbujmy zrozumieć podłoże wypalenia zawodowego i zastanówmy się, jak mu przeciwdziałać.

Czytaj więcej
02 13

Jak budować pewność siebie w roli nauczyciela?

14.06.2022

Praca nauczyciela jest prostsza, gdy masz w sobie pokłady pewności siebie. Aby skutecznie dzielić się wiedzą, prowadzić uczniów przez kolejne etapy, trzeba wierzyć we własne siły. Każdy, kto wykonuje na co dzień pracę nauczyciela, wie jednak doskonale, że utrzymanie pewności siebie nie jest wcale takie proste.

Czytaj więcej
Freebies Grammar Rhymes rok szkolny 202122 3

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

8.06.2022

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie future simple. Freebies składa się z piosenek oraz ćwiczeń. Nagrania i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
Współpraca

Jak uczniowie uczą się od siebie nawzajem?

7.06.2022

Czy wiesz, dlaczego tak często uczniowie proszą o wyjaśnienie jakiegoś problemu lub tematu innych kolegów lub koleżanki? Dlaczego zadania grupowe mogą wychodzić niektórym lepiej niż praca samodzielna? Oto magia uczenia kooperatywnego. Poznaj ją!

Czytaj więcej
Empty Name 27

Jak rozwijać swoją kreatywność w pracy nauczyciela?

24.05.2022

Kreatywność nauczyciela to jedna z ważniejszych jego zdolności, która ma ogromne znaczenie w codziennej pracy. Nie jest ona jednak raz na zawsze dana. To zarazem dobra i zła wiadomość. Kreatywność można bowiem w sobie wykształcić, można ją niestety także z czasem osłabić. Jak do tego nie dopuścić?

Czytaj więcej
Marka osobista nauczyciela

Marka osobista nauczyciela – jak dbać o swój wizerunek?

17.05.2022

Nauczyciel jest niczym aktor, który na każdej kolejnej lekcji odgrywa dla swoich uczniów spektakl. Nie ma znaczenia, czy uczy on osoby dorosłe, dzieci, czy robi to w placówce prywatnej czy publicznej. Jako nauczyciele jesteśmy własną marką, o którą należy dbać.

Czytaj więcej
Freebies Grammar Rhymes rok szkolny 202122 1

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

10.05.2022

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie possessive adjectives. Freebies składa się z piosenki, flashy oraz ćwiczeń. Nagranie i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
DSC6291

Tricki ułatwiające pracę lektora języka angielskiego

10.05.2022

Jeśli ktokolwiek z Was myślał, że praca lektora ogranicza się do tego, co dzieje się na lekcji, to jest w błędzie. Wystarczy kilka pierwszych spotkań z uczniami, aby zorientować się, że spora część pracy to organizacja zajęć. Z pomocą przychodzą więc nowoczesne narzędzia, które pozwalają skrócić czas na przygotowania. Zerknij na nasze tricki!

Czytaj więcej
G26

Co dalej po nauce w Early Stage? Kolejny krok ku niezależności

28.04.2022

Nauka języka angielskiego to wieloletni proces, a jednocześnie najlepsza inwestycja w przyszłość – taka, która może procentować przez całe życie. Godziny spędzone w sali lekcyjnej, powtórki, nauka słówek, konstrukcji gramatycznych – wszystko to prowadzi do etapu, w którym język angielski staje się niemal tak bliski, jak ojczysty. Z biegiem czasu nadchodzi etap ostatnich szlifów. Choć mówi się, że nauka języka trwa przez całe życie, to w pewnym momencie można powiedzieć, że dany język zna się na tyle dobrze, by zacząć samodzielnie z nim pracować. Zwykle zbiega się to z wchodzeniem w dorosłość i pierwszymi samodzielnymi decyzjami dotyczącymi planowanej przyszłości zawodowej. Jeśli zastanawiasz się, co możesz robić później oraz jak wykorzystać swoje umiejętności, zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Brett jordan D9 Rs61 Lfn30 unsplash

Materiały, narzędzia i pomoce dla lektorów języka angielskiego, czyli ogarnij chaos przygotowań

21.04.2022

Praca lektora języka angielskiego wymaga sprawnej organizacji i planowania swojego czasu. Oprócz prowadzenia lekcji z uczniami musisz przecież także przygotować kolejne zajęcia, nowe materiały i pomoce dydaktyczne, sprawdzić prace domowe, a także znaleźć choć chwilę na doskonalenie własnych umiejętności, udział w szkoleniu lub konferencji metodycznej. Wiemy jak trudno czasem nadążyć w naszej niezwykle szybkiej i pełnej wyzwań codzienności, dlatego podpowiadamy, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Czytaj więcej
Empty Name 681

Zalety pracy w prywatnej szkole języka angielskiego, czyli grafik szyty na miarę

14.04.2022

Pośród wielu możliwości czekających na nauczycieli języka angielskiego na ich zawodowej drodze, jest podjęcie zatrudnienia w prywatnej szkole językowej. Wiemy, że część osób wciąż nie docenia, jak wiele można zyskać, decydując się na podjęcie współpracy z tego typu placówką. Najczęściej wynika to z braku wcześniejszego doświadczenia lub bazowania na nie zawsze pewnych opiniach pojawiających się na forach internetowych. A szkoda, bo jak się okazuje, dla wielu lektorów rozpoczęcie pracy w prywatnej szkole języka angielskiego odkryło całkiem nowe horyzonty i perspektywy, a także możliwość samorealizacji na dogodnych dla siebie warunkach. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto, spieszymy z informacjami.

Czytaj więcej
Freebies Grammar Rhymes rok szkolny 202122

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

10.04.2022

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie czasu present continuous. Freebies składa się z piosenek, flashy oraz ćwiczeń. Nagrania i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
C091

Talent Booster dla lektorów języka angielskiego – pozwól karierze pogalopować!

7.04.2022

Najlepsi nauczyciele w zasadzie nigdy nie przestają się uczyć. Zdobywane doświadczenie oraz pogłębianie wiedzy pozwalają podnosić jakość ich pracy, a przede wszystkim są źródłem ogromnej satysfakcji. W Early Stage doskonale rozumiemy jak ważna i motywująca dla naszych lektorów języka angielskiego jest możliwość nieustannego doskonalenia zawodowego. Sami przecież również nieustannie dążymy do zawodowej perfekcji i wiemy, że czas spędzony na szkoleniach i warsztatach to najlepsza inwestycja. Dlatego, wychodząc naprzeciw ambicjom nauczycieli, a także chcąc podzielić się wieloletnim doświadczeniem naszej kadry, zamiast jedynie wspierać i zachęcać, postanowiliśmy pójść o krok dalej, uruchamiając i wdrażając w całej sieci Early Stage kompleksowy program rozwoju – Talent Booster.

Czytaj więcej
Empty Name 263

Jak komunikować rodzicom trudności lub problemy dziecka?

31.03.2022

Rozmowy dotyczące szkolnych trudności dziecka nie należą do najprzyjemniejszych zadań nauczyciela. Warto jednak pamiętać, że jako osoba pracująca na co dzień z dziećmi czy młodzieżą, masz możliwość dostrzeżenia pewnych sytuacji czy zachowań, które w domowym zaciszu mogą nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Wiadomym jest jednak, że zaproszenie rodziców na rozmowę może wywołać trudne emocje, dlatego przygotowaliśmy wpis, który będzie pomocny w odpowiednim przygotowaniu się do takiego spotkania.

Czytaj więcej
Kopia Galeria zdjęć ogłoszenie na Pracuj pl

Spełnienie i stabilność w pracy nauczyciela języka angielskiego

24.03.2022

W czasach, gdy często docierają do nas niepokojące informacje, to m.in. praca jest solidnym fundamentem naszej wewnętrznej harmonii – dając cel, ramy codziennego funkcjonowania, stabilność finansową i wspierające relacje. Obserwacja aktualnej sytuacji na rynku pracy zdaje się potwierdzać tę opinię – coraz częściej to właśnie stabilność zatrudnienia w firmie o wysokiej kulturze organizacyjnej okazują się najbardziej cenionymi wartościami wśród pracowników. Na co zwrócić uwagę wybierając swój friendly workplace?

Czytaj więcej
DSC6681

Współpraca z rodzicami – jak angażować rodziców w życie klasy?

17.03.2022

Dzieci uczą się poprzez naśladowanie. Najczęściej wzorami bacznie obserwowanymi są ważne dla nich osoby – rodzice, członkowie rodziny, nauczyciele, a także przyjaciele czy znajomi, z którymi mają dostatecznie częsty kontakt. Warto o tym pamiętać i w miarę możliwości uwzględnić zaangażowanie tych istotnych postaci w edukacyjnym życiu dziecka. Szczególną rolę odgrywa na tym polu współpraca nauczyciela z rodzicami, jako że to właśnie oni najczęściej towarzyszą młodemu uczniowi na szkolnej drodze, wspierając jego rozwój oraz udzielając niezbędnej pomocy w rozwiązywaniu trudności.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Grammar Rhymes Freebies 5

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

14.03.2022

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie konstrukcji have got. Freebies składa się z piosenki, flashy oraz ćwiczeń. Nagranie i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
DSC6498

Jak rozmawiać z rodzicami o postępach uczniów lub problemach w nauce?

10.03.2022

Choć głównymi odbiorcami pracy nauczyciela są uczniowie, to komunikacja z rodzicami stanowi równie ważny element. Informacje zwrotne o postępach w nauce, małych i większych sukcesach, czy ewentualnych trudnościach przekazywane rodzicom, są dla nich ważną wskazówką o tym, na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas pracy w domu czy powtórek materiału. Czasem pojawia się również konieczność omówienia problemów dotyczących zachowania czy nastawienia do lekcji języka angielskiego. Tego typu rozmowy czasem bywają wyzwaniem, jednak zachowując ciągłość komunikacji z rodzicami w całym okresie nauczania, łatwiej nawiążesz nić porozumienia.


Czytaj więcej
Mity związane z pracą lektora języka angielskiego

Mity związane z pracą lektora języka angielskiego

17.02.2022

Często zdarza się, że ludzie niemający pełnego obrazu danego zagadnienia, uzupełniają ten niedobór stereotypami. Czasem są one wynikiem przetworzenia zasłyszanych historii, czasem powszechnie stosowanymi uproszczeniami. Wokół pracy lektora języka angielskiego też urosło kilka, a zatem sprawdźmy – jak jest naprawdę?

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Grammar Rhymes Freebies

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

16.02.2022

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie konstrukcji there is/there are. Freebies składa się z piosenki, flashy oraz ćwiczeń. Nagranie i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
Pomysł na walentynkową lekcję języka angielskiego

Pomysł na walentynkową lekcję języka angielskiego

10.02.2022

Choć walentynki nie są obchodami historycznie typowymi dla naszego słowiańskiego kręgu kulturowego, to jednak wpisały się na stałe do naszych kalendarzy. Wyraźnie widać to po wydatkach na ten cel – według badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego szczególnie w ostatnich latach Polacy znacznie częściej i chętniej kupują walentynkowe upominki swoim ukochanym, przeznaczając na ten cel niejednokrotnie niemałe kwoty. Dla dzieci tematyka walentynek nie powinna być zatem niczym nowym, ale przeprowadzenie tematycznej lekcji języka angielskiego to doskonała okazja, by szerzej poznały historię i zwyczaje tego rozsławionego na cały świat przez brytyjskiego pisarza sir Waltera Scotta dnia.

Czytaj więcej
Gdzie szukać pracy jako lektor języka angielskiego

Gdzie szukać pracy jako lektor języka angielskiego?

3.02.2022

W życiu zawodowym każdego pracującego człowieka zwykle zdarzają się okresy, w których pojawia się potrzeba lub chęć poszukiwania pracy. Podobnie dzieje się w przypadku lektorów języka angielskiego, którzy nieczęsto całe swoje zawodowe życie spędzają w jednej placówce. Poszukiwanie pracy może być stresującym zadaniem i warto się do tego dobrze przygotować. Bez wątpienia, nieco inna sytuacja dotyczy osób dopiero rozpoczynających swoją ścieżkę zawodową, a bardziej komfortowo zapewne czują się lektorzy z bogatym CV i wieloletnim doświadczeniem. Aby ułatwić poszukującym drogę przez meandry procesów rekrutacyjnych, porozmawiajmy o tym, gdzie oraz jak szukać pracy jako lektor języka angielskiego.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego freebies 3

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

31.01.2022

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie przyimków miejsca po angielsku. Freebies składa się z piosenki, flashy oraz ćwiczeń. Nagranie i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
Ruch a nauczanie dlaczego warto rozruszac swoich uczniow

Ruch a nauczanie – dlaczego warto rozruszać swoich uczniów?

27.01.2022

Wystarczy spojrzeć na gromadkę siedzących na dywanie dzieci, by zauważyć, że choć pozornie pozostają w jednym miejscu, to jednak nieustannie są w ruchu. Kręcą się, obracają, stukają rękami w podłoże, dotykają wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu. Dodajmy do tego dowolną dziecięcą piosenkę i nie tylko zaczną śpiewać, ale również rytmicznie klaskać w dłonie i tańczyć. Ruch jest bowiem naturalną potrzebą dzieci, nierozerwalnie połączoną z ich rozwojem, także tym intelektualnym. Tę wrodzoną supermoc możesz wykorzystać podczas lekcji języka angielskiego, aby Twoi uczniowie osiągali superefekty.

Czytaj więcej
Nonviolent Communication porozumienie bez przemocy Dlaczego NVC jest niezbędne w pracy nauczyciela

Nonviolent Communication – porozumienie bez przemocy. Dlaczego NVC jest niezbędne w pracy nauczyciela?

20.01.2022

Doświadczenia uczniów w trakcie lekcji, np. języka obcego, ale i każdego innego przedmiotu – mogą mieć istotny wpływ na ich motywację i chęć do kontynuowania nauki. Szalenie istotna jest w tym kontekście rola nauczyciela, którego postawa w znacznym stopniu może wpływać na postrzeganie samego przedmiotu nauczania. Dlatego warto szukać sposobów na tworzenie możliwie najbardziej przyjaznego uczniowi środowiska pracy, uwzględniającego jego indywidualne potrzeby. Jednym z przydatnych narzędzi, które mogą okazać się nieocenioną pomocą nauczyciela jest koncepcja Nonviolent Communication (NVC), czyli porozumienia bez przemocy.

Czytaj więcej
DSC0440

Pomysły na lekcję angielskiego na Dzień Babci i Dziadka

13.01.2022

Dzień Babci i Dziadka w wielu krajach obchodzony jest w różnym czasie. W Zjednoczonym Królestwie wyznaczono termin ruchomy – pierwszą niedzielę października. Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie National Grandparents’ Day obchodzi się w pierwszą niedzielę po Labour Day. W Polsce natomiast to nie jedno, a dwa osobne święta przypadające jedno po drugim, stale w tych samych dniach, 21 i 22 stycznia. Zbliżające się święto to doskonała okazja, by przeprowadzić tematyczne zajęcia języka angielskiego dla dzieci, zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Dziadkowie zajmują przecież szczególne miejsce w sercach – są jak rodzice, tylko bardziej doświadczeni ;) Aby wspólnie z uczniami uczcić ich wyjątkowy dzień przygotowaliśmy kilka propozycji zabaw oraz ćwiczeń, które możecie wykorzystać na zajęciach. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Robo wunderkind h Lv Q4 QEBAE unsplash

Jak uczy się mózg, czyli jak pomóc uczniom w nauce angielskiego?

6.01.2022

Zrozumienie funkcjonowania umysłu pozwala zmaksymalizować efektywność pracy i nauki. W przypadku nauczania języków obcych wykorzystanie wiedzy o tym, jak uczy się mózg może istotnie wpłynąć nie tylko na same efekty pracy nauczyciela i ucznia, ale również odczucia związane z uczestnictwem w zajęciach językowych.

Czytaj więcej
Resize DSC4161

Jak wykorzystać memy w nauczaniu języka angielskiego?

30.12.2021

W ciągu ostatnich kilkunastu lat byliśmy świadkami niespotykanego tempa rozwoju technologii komunikacyjnych. To, co kiedyś było fantazją niczym z książek Stanisława Lema, dziś mamy na wyciągnięcie ręki. Telefony komórkowe, tablety czy komputery przenośne znajdziemy w każdym niemal domu, niejednokrotnie nawet dzieci posiadają własne urządzenia. Zapewne również prawie każdy w codziennym życiu ma okazję zetknąć się z nowoczesnymi formami komunikacji, a sama dostępność i powszechność tego rodzaju mediów przyczyniła się do powstania nowych nośników informacji. Jednym z nich są właśnie memy.

Czytaj więcej
Empty Name 264

Gry do nauki języka angielskiego, które przygotujesz w kilka minut!

23.12.2021

Włączanie atrakcyjnych treści do lekcji języka angielskiego pozwala przyciągnąć uczniów do nauki niczym magnes. A wszyscy przecież wiemy, jak niełatwym zadaniem bywa utrzymanie dziecięcej uwagi podczas zajęć. Dlatego nieustannie zachęcamy do możliwie jak najczęstszego wykorzystywania szerokiej gamy różnorodnych pomocy dydaktycznych. Dzięki temu nawet najbardziej relaksujące zadania, ale wykonywane w skupieniu i z zaangażowaniem, stworzą warunki korzystne dla efektywnej nauki.

Czytaj więcej
Empty Name 837

Zabawy świąteczne dla dzieci po angielsku

16.12.2021

Zbliżające się Święta wypełniają niemal wszystkie sale lekcyjne radosną atmosferą oczekiwania na pierwszą gwiazdkę. Trudno nie wykorzystać entuzjazmu i pozytywnego nastawienia dzieci także podczas lekcji języka angielskiego. Aby podtrzymać wesoły nastrój proponujemy wprowadzenie podczas zajęć zabaw świątecznych po angielsku. Przygotowaliśmy kilka propozycji, które wciągną do wspólnej zabawy uczniów w różnym wieku.

Czytaj więcej
Podcast 1

Co oznacza Polski Ład dla nauczycieli i właścicieli szkół językowych?

14.12.2021

Zastanawiasz się czy Polski Ład będzie miał wpływ na Twoje finanse? Szukasz sprawdzonych i czytelnych informacji? Przychodzimy z pomocą!

Czytaj więcej
Empty Name 252

Jak współpracować z wysoko wrażliwym uczniem?

9.12.2021

Wyniki najnowszych badań wskazują, że 15-20% populacji to osoby o wysokiej wrażliwości. Wysoka wrażliwość to cecha związana z osobniczymi i wrodzonymi uwarunkowaniami neurologicznymi, niestanowiąca zaburzenia, jednak będąc nauczycielem warto wziąć pod uwagę, że w grupie mogą znaleźć się osoby o różnym poziomie wrażliwości.

Czytaj więcej
Green and Orange Math Subtraction Education Christmas Presentation

Pomysły na świąteczne lekcje języka angielskiego

25.11.2021

Kolorowe światełka już oświetlają witryny sklepów, w radiu coraz częściej grają klimatyczne piosenki, w centrach miast pojawiają się wielkie choinki. Może to oznaczać tylko jedno – Christmas is coming! Przygotuj się na ten czas również w swoich grupach. Poznaj ciekawe pomysły na świąteczne lekcje języka angielskiego, które wprowadzą Twoich uczniów w wyjątkowy nastrój, a przy okazji poszerzą ich słownictwo!

Czytaj więcej
Scott graham 5f Nm Wej4t AA unsplash

Lektor angielskiego a własna działalność – wszystko, co warto wiedzieć

23.11.2021

Bycie przedsiębiorcą to dla osób przyglądających się tej formie działalności z zewnątrz idealne rozwiązanie. Jesteś szefem sam sobie, nikt nie rozlicza Cię z Twojej pracy, możesz jechać na wakacje kiedy tylko chcesz, nikomu nie tłumaczysz się z nieobecności. A jak to wygląda naprawdę z perspektywy pracy lektora języka angielskiego, który myśli o założeniu własnej działalności, a w perspektywie nawet własnej szkoły językowej? Jakie wyzwania czekają na osoby, które chcą założyć własną firmę? Co jest potrzebne do założenia działalności gospodarczej? Oto kilka wskazówek, jak w bezpieczny sposób zostać własnym szefem :)

Czytaj więcej
53 F5 CDF3 4050 421 F B138 B135 CEF17 A77

Jak oszczędzić czas podczas planowania lekcji? 5 scenariuszy lekcji angielskiego dla nastolatków

18.11.2021

Lekcje, sprawdzanie kartkówek, uzupełnianie dziennika, doszkalanie – czasem brakuje dnia, aby z wszystkim zdążyć. A co z przygotowaniem tematów na kolejne zajęcia? Jeśli zastanawiasz się, jak oszczędzić czas podczas planowania lekcji, mamy kilka gotowych rozwiązań. Sprawdź 5 scenariuszy lekcji angielskiego dla nastolatków stworzonych przez metodyków Early Stage!

Czytaj więcej
Freebies gramatyczny

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

17.11.2021

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie liczby mnogiej oraz these/those. Freebies składa się z piosenek, flashy oraz ćwiczeń. Nagrania i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
B15 DC9 A8 0 D16 4 BF2 A99 D 98 AFC3 E44 FFD

Jak poradzić sobie z hałasem w klasie?

11.11.2021

Zapewne doskonale wiesz, że uczniowie rozkojarzeni rozmowami, szeptami i hałasem nie mogą skupić się na tyle, by efektywnie przyswajać wiedzę. Hałas w klasie nie sprzyja również Tobie – wpływa negatywnie na motywację, zdrowie strun głosowych oraz skuteczność prowadzonych zajęć. Czy wiesz, jak radzić sobie z hałasem w klasie tak, by nie stracić głosu? Jak zaangażować uczniów, żeby byli zainteresowani zajęciami? W tym wpisie opowiemy Wam o sposobach, które pomogą przywrócić skupienie podczas zajęć języka angielskiego.

Czytaj więcej
Gry na angielskim

Gry do nauki angielskiej gramatyki

28.10.2021

Angielska gramatyka to szalenie interesujący obszar dla osób uczących się języka. Odkrywanie kolejnych jej elementów przypomina dopasowywanie puzzli w układance, tworzących harmonijną całość. Uczniowie jednakże nie zawsze dostrzegają od razu jej piękno, kojarząc często naukę angielskiej gramatyki ze żmudnymi powtórkami, godzinami spędzanymi nad zeszytami monotonnych ćwiczeń, testami i trudnymi do zrozumienia zasadami. A przecież można jej uczyć o wiele przyjemniej! Przełam stereotypy i zainspiruj swoich uczniów, włączając do swoich zajęć gry do nauki angielskiej gramatyki.

Czytaj więcej
Projekt bez tytułu 8

Co wrzucać w koszty przy jednoosobowej działalności gospodarczej?

26.10.2021

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się z szeregiem obowiązków, spośród których wiele dotyczy spraw chętnie odkładanych na później lub niespecjalnie porywającej pracy „papierkowej”. Warto o nich pamiętać, nie tylko dlatego, że wymagają tego urzędy, ale również czasem… aby oszczędzić. Jednym z takich zadań jest prawidłowe ewidencjonowanie kosztów, których wartość ma wpływ na wysokość należnego urzędowi skarbowemu podatku dochodowego oraz w niektórych przypadkach, także podatku VAT. Warto jednak pamiętać, że wbrew dość powszechnemu mylnemu przekonaniu, nie można „w koszty” wrzucać dowolnych wydatków. Podpowiemy dziś, jak odnaleźć się w gąszczu przepisów podatkowych oraz jakiego rodzaju koszty można i warto ująć w kosztach działalności gospodarczej.

Czytaj więcej
Freebies CAN/CAN’T

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

25.10.2021

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie konstrukcji gramatycznej CAN/CAN’T. Freebies składa się z rapowanki, flashy oraz ćwiczeń. Nagranie i wybrane ćwiczenia pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES! Enjoy!

Czytaj więcej
Gardło na ławce rezerwowych 1

Choroby zawodowe nauczycieli – jak im zapobiec?

21.10.2021

Profilaktyka chorób to zagadnienie, o którym nieustannie powinno się przypominać. Na co dzień łatwo bowiem zapomnieć o sprawach zdrowia. Jeśli nic specjalnie nam nie doskwiera, nietrudno ulec przekonaniu, że dolegliwości zdrowotne to sprawa, która nas nie dotyczy. Szczególną uwagę warto zwrócić na zapobieganie chorobom zawodowym. W pracy spędzamy przecież dużą część życia. Niezdrowe lub nieodpowiednie nawyki, a także brak odpowiedniego reagowania w sytuacji pojawienia się dolegliwości, mogą nieść ze sobą wiele długofalowych konsekwencji. Porozmawiajmy zatem o tym, jak przeciwdziałać chorobom i przypadłościom typowym dla nauczycieli.

Czytaj więcej
Halloween

Halloween na lekcji języka angielskiego – pomysł na lekcję dla młodszych dzieci

14.10.2021

Lekcje tematyczne to nie tylko doskonały sposób na zapoznanie dzieci z kulturą i tradycjami krajów anglojęzycznych. Zarówno młodsi, jak i ci nieco starsi uczniowie, zwykle bardzo chętnie angażują się w zajęcia tego typu. Jedną z naszych sprawdzonych jesiennych propozycji jest lekcja języka angielskiego w tematyce Halloween.

Czytaj więcej
Storytelling

Storytelling – jak możesz wykorzystać go w swojej szkole językowej?

12.10.2021

Opowiadanie to najstarsza znana ludzkości technika nauczania. Na długo przed pojawieniem się pierwszych rodzajów pisma, wiedza była przekazywana kolejnym odbiorcom i pokoleniom za pośrednictwem historii. To zarazem najbardziej naturalna i najbliższa człowiekowi forma komunikacji. Każdy z nas przecież opowiada historie, choć nie każdy był tego uczony w sposób uświadomiony. Zaletą takiej formy wymiany informacji jest jej efektywność – nasze umysły doskonale radzą sobie z zapamiętywaniem ciągów zdarzeń ubranych w formę opowiadania. Zapamiętujemy wówczas łatwiej niż słuchając suchych definicji czy zbiorów niepowiązanych danych. Badania dowodzą, że historia lub ciekawostka w formie opowiadania zostaną zapamiętane nawet 22 razy lepiej niż same „suche” informacje. Storytelling jest więc bardzo skuteczną techniką do włączenia podczas prowadzenia zajęć, ale nie tylko. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w czym jeszcze może okazać się przydatny w Twojej szkole językowej, zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Kody qr

Kody QR w edukacji – jak mogą Ci się przydać na lekcjach angielskiego?

7.10.2021

Motywowanie i stymulowanie uczniów do efektywnej pracy podczas zajęć wymaga kreatywnego wykorzystania dostępnego wachlarza możliwości. Pragniemy zaprezentować ciekawy sposób na urozmaicenie zajęć i wciągnięcie dzieci do świata interaktywnej nauki. Kody QR, bo o nich będzie mowa, to stosunkowo nowy, ale zyskujący coraz większą popularność sposób na wprowadzenie elementów multimedialnych do lekcji języka angielskiego. Podpowiadamy jak z nich korzystać oraz jak sprawnie przeprowadzić lekcję z ich wykorzystaniem.

Czytaj więcej
Breath

Jak nauczyciel może radzić sobie ze stresem?

30.09.2021

Stres to nieodłączny element naszego życia. Jego funkcją jest przygotować nas do działania, zmobilizować organizm i umysł do wytężonej pracy w celu pokonania trudności na naszej drodze. Ten „dobry” stres jest więc naszym sprzymierzeńcem, ale tylko wtedy, gdy jest krótkotrwały. W naszym życiu jednak nie brakuje wyzwań i okazuje się, że stres nie towarzyszy nam przez chwilę, tylko przykleja się do nas na dużo dłużej. Z czasem zaczynamy odczuwać jego skutki m.in. w formie napięć w ciele, odczuwania lęku, trudności z zasypianiem. Jak sobie z nim radzić, by nadmierne napięcie nie przerodziło się w poważny problem? Jest na to kilka skutecznych sposobów!

Czytaj więcej
Kopia Materiały dla nauczycieli języka angielskiego freebies

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

24.09.2021

Nauczycielu! Pobierz dodatkowe zestawy ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, które stanowią utrwalenie struktur gramatycznych. Freebies składa się z rapowanki, flashy oraz ćwiczeń. Nagranie i wybrane materiały pochodzą wprost z legendarnego podręcznika autorstwa Joanny Zarańskiej, założycielki Early Stage – GRAMMAR RHYMES 😊 Enjoy!


Czytaj więcej
Powtorka-slowek

5 pomysłów na kreatywną powtórkę słówek

23.09.2021

Wakacje już za nami, a więc pora wrócić do szkolnej codzienności. Aby łagodnie wprowadzić uczniów do nauki, warto podczas pierwszych lekcji poświęcić choć kilka chwil na powtórkę poznanego już materiału. To także doskonała zabawa! W tym wpisie znajdziesz nasze pomysły na kreatywne i ciekawe odświeżanie i przypominanie słówek. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Jak-zintegrować-klase-po-zdalnym-nauczaniu

Jak zintegrować klasę po zdalnym nauczaniu?

9.09.2021

Pierwsze dni września stawiają przed nauczycielami dodatkowe wyzwania. Organizacja pracy w nowym roku szkolnym, ustalanie zasad współpracy z poszczególnymi grupami, czy wreszcie wprowadzenie uczniów do codzienności szkolnej to sprawy, które wymagają szczególnej uwagi. W roku szkolnym 2021/2022 trzeba dodatkowo zmierzyć się z trudnościami relacyjnymi, które są pokłosiem przedłużającego się okresu izolacji uczniów i nauczania zdalnego. Wychodząc naprzeciw licznym pytaniom dotyczącym tego, w jaki sposób pomóc uczniom na nowo zaaklimatyzować się w szkole, przygotowaliśmy kilka propozycji. Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Jak-pomoc-uczniom-w-powrocie-do-pracy

Jak pomóc uczniom w powrocie do stacjonarnej nauki?

2.09.2021

W tym roku wrześniowe powroty do szkół dla wielu dzieci stanowić będą niezwykłe wydarzenie. Po miesiącach spędzonych z dala od kolegów i koleżanek krótko przed wakacjami miały okazję spotykać się przez kilka tygodni w nieco wyjątkowych okolicznościach, po okresie nauki zdalnej spowodowanej pandemią. Dla wielu był to czas intensywnego nadrabiania materiału, zaliczania zaległych partii materiału, a także okres wyczekiwania na zbliżające się lato. Prawdziwy powrót do stacjonarnej nauki następuje właśnie teraz.

Czytaj więcej
Zadbaj-o-wlasna-marke

Zadbaj o własną markę, czyli 5 sposobów na spełnienie i sukces zawodowy

31.08.2021

„Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz, każda droga doprowadzi Cię donikąd”. Słowa amerykańskiego polityka i laureata Pokojowej Nagrody Nobla, Henry’ego Kissingera doskonale oddają sens tego, jak ważne jest właściwe określenie swoich celów i dążeń. Jeśli pragniesz przybliżyć się do sukcesu zawodowego, zastanów się najpierw, czym on dla Ciebie jest.

Mierzalny, możliwy do zdefiniowania cel pozwoli Ci łatwiej określić sposób jego realizacji. Jednocześnie, w ten sposób możesz także wskazać cele cząstkowe, których osiągnięcie będzie zarówno wskaźnikiem podążania w zamierzonym kierunku, jak i doskonałym sposobem motywowania się do dalszej pracy, dając poczucie zadowolenia z dotychczasowych dokonań

Czytaj więcej
English-is-fun

English is fun! Słowo o motywacji i budzeniu pasji do nauki języka angielskiego

19.08.2021

Czym skorupka nasiąknie za młodu… wszyscy doskonale znamy to przysłowie. Dlatego właśnie od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dzieciach pasję do nauki języków obcych. Dzięki temu mogą nie tylko szybko się uczyć, korzystając z naturalnej elastyczności młodych umysłów, ale również – co bardzo ważne – nabywać umiejętności niezbędnych podczas nauki pierwszego obcego oraz kolejnych języków. Dzięki temu w przyszłości nauka języków obcych jest czymś całkowicie naturalnym. Jeśli chcesz zaszczepić w swoich uczniach prawdziwego językowego bakcyla, zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Passion

Paradoks motywacji wewnętrznej

12.08.2021

W stanie pełnej gotowości jest zdecydowana i konkretna, ale w obliczu najmniejszej porażki – kurczy się i chowa w cieniu. Raz wydaje się odporna na sugestie rozumu, innym razem potulnie im ulega. Jak zahartować motywację wewnętrzną, żeby przetrwała niejeden kryzys?

Czytaj więcej
kooperacja

Kooperacja, czyli gwiazda nauczania we współpracy

5.08.2021

Są takie gwiazdy, które bez bisów nie schodzą ze sceny. Kooperacja to jedna z nich. Gra w zespole, dlatego świetnie rozumie ideę nauczania we współpracy. W swoim repertuarze ma same edukacyjne hity. Posłuchaj składanki: The best of!

Czytaj więcej
Jak-wspierac-rozwoj

Nastawienie na rozwój – jak wspierać je u uczniów?

28.07.2021

Błędy mają generalnie nie najlepszą reputację, a jeśli chodzi o naukę, to sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Nic dziwnego: błąd to często niepokój, stres, uczucie porażki (ucznia lub nauczyciela). Błąd bywa postrzegany jako coś, czego powinniśmy się bać, unikać, wstydzić, wystrzegać, nie popełniać ponownie… Od samego myślenia o błędach można poczuć nieprzyjemny ścisk w żołądku. Czy jednak błędy to rzeczywiście samo zło? I dlaczego niektórzy uczniowie łagodniej znoszą porażki, a błędy nie są dla nich końcem świata? Jak wygląda… recepta na błąd?

Czytaj więcej
DT_w_szkole_jezyka_angielskiego

Design Thinking w szkole języka angielskiego

22.07.2021

Od lat prowadzisz swoją szkołę językową i czujesz, że potrzebujesz zmian? A może właśnie zaczynasz i chcesz dobrze zainwestować edukacyjny potencjał? Poznaj Design Thinking i zamień swój biznes w małą kopalnię diamentów!

Czytaj więcej
Uczeń z dysleksją

Uczeń z dysleksją a nauczanie języka angielskiego – jak oswoić dysleksję?

15.07.2021

10% populacji ma dysleksję – to dużo czy mało? Oczywiście trudno powiedzieć nie mając punktu odniesienia. Jednak będąc nauczycielem warto sobie uświadomić, że w którejś ze swoich grup na pewno spotkasz dziecko z dysleksją.

Dysleksja oznacza trudności w nauce czytania i pisania, jak również w przetwarzaniu i zapamiętywaniu informacji. Zaburzenia mogą dotyczyć percepcji wzrokowej, słuchowej i funkcji motorycznych. Niech Cię to jednak nie zmyli. Osoby z dysleksją mają co najmniej przeciętny iloraz inteligencji oraz normalną zdolność uczenia się.

Czytaj więcej
Praca dla lektora

Oferty pracy dla lektorów języka angielskiego – na co zwrócić uwagę?

1.07.2021

Poszukiwanie odpowiedniego pracodawcy to niezwykle ważny czas. Właściwa decyzja może niejednokrotnie zaważyć nie tylko na satysfakcji z wykonywanej pracy, ale nawet na dalszym przebiegu ścieżki zawodowej. Jeśli właśnie przeglądasz oferty pracy dla lektorów języka angielskiego, w naszym wpisie znajdziesz kilka cennych rad dotyczących tego, co szczególnie warto sprawdzić przed wzięciem udziału w rekrutacji. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Nauczyciel

Czy nauczyciel może założyć własną firmę?

17.06.2021

Własny biznes bywa niespełnionym marzeniem wielu pracowników. Niesłusznie! Jeśli jesteś nauczycielem języka angielskiego i zastanawiasz się, czy własna firma jest dla Ciebie, czy poradzisz sobie z wszystkimi formalnościami oraz zarządzaniem swoim projektem życia, ten wpis odpowie na te pytania. Zapraszamy!

Czytaj więcej
faworyzowanie-uczniow

Faworyzowanie uczniów – jakie niesie ze sobą konsekwencje?

10.06.2021

Czy sprawiedliwie zawsze oznacza równo? Jako nauczyciel z pewnością często zastanawiasz się, jak wyważyć podejście do swoich uczniów w taki sposób, by mieli poczucie Twojej bezstronnej oceny. Czasem jednak w grupie pojawiają się sytuacje wyjątkowe, gdy szczególną uwagą i opieką musisz otoczyć wybrane dzieci.

Czytaj więcej
Karolina Kaniewska

Od lektorki języka angielskiego do franczyzobiorcy – wywiad z Karoliną Kaniewską

3.06.2021

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Karoliną Kaniewską - franczyzobiorcą w Early Stage

Czytaj więcej
Podcast Co nauczyciel języka angielskiego musi wiedzieć o mózgach swoich uczniów aby ich lepiej zrozumieć

[Podcast] Co nauczyciel języka angielskiego musi wiedzieć o mózgach swoich uczniów, aby ich lepiej zrozumieć?

2.06.2021

Nauczycielu, na pewno zdarzało Ci się zastanawiać, dlaczego nastolatki czasami popełniają tak oczywiste błędy, jak np. wdawanie się w bójki w czasie szkolnych przerw. Zdziwisz się, jeśli powiemy, że takie zachowania są ściśle powiązane z rozwojem mózgu naszych uczniów? Co ciekawe, nauczyciele mogą mieć ogromny wpływ na to i dzięki kilku prostym ćwiczeniom mogą sprawić, że rozwój emocjonalny wśród nastolatków będzie szybszy! Zapraszam do odsłuchania naszego ostatniego podcastu przed nadchodzącymi wakacjami!

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Scuba Diving

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Scuba Diving

1.06.2021

Na pewno każdy z nas słyszał od uczniów, szczególnie tych najmłodszych, różne teorie na temat nauczycieli - może nawet sami takie mieliśmy w swoim dzieciństwie. Wśród niektórych dzieci króluje między innymi przekonanie, że nauczyciel mieszka w szkole i nie ma innego życia. Dlatego my w naszych kolejnych, bezpłatnych materiałach do pracy z nastolatkami pokażemy historię nauczycielki o niezwykłej pasji. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Jak kalkulować ceny kursów

Jak kalkulować ceny kursów? 5 najważniejszych zasad

27.05.2021

Odpowiednia kalkulacja ceny kursu w Twojej szkole językowej to kluczowa kwestia jeśli zależy Ci, żeby Twój biznes był źródłem satysfakcji finansowej. Jeśli decyzja o wysokości opłaty za Twój kurs języka angielskiego spędza Ci sen z powiek, zapoznaj się z 5 najważniejszymi zasadami ustalania cen.

Czytaj więcej
Mama prowadząca biznes

Jak bycie mamą pomaga w prowadzeniu biznesu?

21.05.2021

Podczas rozmów z przedsiębiorczymi mamami, często pojawia się pytanie, czy prowadzenie własnej firmy daje się pogodzić z macierzyństwem. Z doświadczenia wiemy, że czasem to właśnie takie rozwiązanie daje największą elastyczność, możliwość utrzymania aktywności zawodowej w okresie wychowywania dzieci, a także realizacji własnych ambicji i pasji.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Bears like honey

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Bears like honey SONG

18.05.2021

Nasi najmłodsi uczniowie uwielbiają poznawać świat - są pełni energii i motywacji, dlatego warto przemycać na naszych zajęciach języka angielskiego jak najwięcej nowej wiedzy, nie tylko tej językowej! Dlatego nasze kolejne, bezpłatne materiały dla nauczycieli języka angielskiego zostały oparte na piosence ‘Bears like honey’ - maluchy dowiadują się, co najbardziej uwielbiają jeść różne zwierzątka, a przy okazji… nauczą się nazywać po angielsku te z nich, których jeszcze nie potrafią ;) Zapraszamy!

Czytaj więcej
Autorytet nauczycieli

Autorytet nauczyciela – jak go budować?

13.05.2021

„W każdej istocie tkwią zarodki dobrego, trzeba tylko umieć je odnaleźć. Obowiązkiem nauczyciela jest odszukać je i rozwinąć”. – Lucy Maud Montgomery, Ania z Avonlea

Czytaj więcej
Podcast Jaką rolę pełni ruch w uczeniu języka angielskiego i co ma do tego Arystoteles

[Podcast] Jaką rolę pełni ruch w uczeniu języka angielskiego i co ma do tego Arystoteles?

12.05.2021

MIT CZY PRAWDA? Czy to możliwe, aby ruch zmieniał strukturę naszego mózgu i wpływał pozytywnie na naszą pamięć? Czy spokojne siedzenie w ławce podczas zajęć ma dobry wpływ na proces nauki i koncentrację? Na te pytania odpowiadamy w najnowszym podcaście! Anglisto, nie tylko przedstawimy Ci fakty na temat wpływu ruchu na mózg, ale powiemy, jak możesz wykorzystać go na lekcjach języka angielskiego. Zapraszamy do odsłuchiwania!

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Motocross

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Motocross

30.04.2021

Anglisto, mamy dla Ciebie kolejny, darmowy materiał na lekcje angielskiego z nastoletnimi uczniami! Tym razem gość specjalny naszego nagrania opowie o swojej pasji – wyścigach motocyklowych! Michael Anderson zdradzi, skąd wzięło się jego zamiłowanie do tego sportu i przedstawi nieznane nam fakty o motocross’ie. W materiałach na Twoich uczniów czeka również wyjątkowa praca domowa, która zapewni im dodatkową aktywność fizyczną w ciągu dnia! Zapraszamy!

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Foggy day SONG

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Foggy day SONG

19.04.2021

Chociaż wiosna trwa już w najlepsze, to pogoda nadal ma problem z wyjściem z zimowej atmosfery. Jednak my nie tracimy swojej energii i przybywamy do Ciebie z nowym, bezpłatnym materiałem dla nauczycieli! Akurat na rozgrzanie Twoich uczniów na najbliższych zajęciach angielskiego. Do utworzenia tej lekcji wykorzystaliśmy piosenkę ‘Foggy Day’. Maluchy poznają słownictwo związane z pogodą, która gości za naszymi oknami przez ostatnie dni… ale w śpiewający sposób! Nauczycielu, koniecznie sprawdź nasz pomysł na lekcję angielskiego o pogodzie!

Czytaj więcej
cwiczenie-uwagi-uczniow

W jaki sposób ćwiczyć uwagę uczniów?

15.04.2021

Uwaga uczniów jest zmienna – czasem może wynikać z niedopasowanego do grupy rozłożenia materiału, a czasem z indywidualnych przyczyn – np. stanu zdrowia ucznia, niewyspania, przeżywania trudnych emocji. Jednak nawet w tych trudniejszych momentach nauczyciel może pomóc uczniom nakierować uwagę na odpowiednie tory.

Czytaj więcej
Pexels maël balland 3457273

Jak pracować z tekstem podczas zajęć z języka angielskiego?

7.04.2021

Praca z tekstem w głowach uczniów najczęściej łączy się z hasłem: nuuuuuda! W lektorach języka angielskiego może wzbudzać wątpliwości: „Czy nie lepiej zadać czytanie do domu…? Lekcję wykorzystamy na coś bardziej efektywnego…”. Jednak rzadko jest to dobre rozwiązanie. Jak sobie więc poradzić z tematem i jak pracować z tekstem podczas lekcji języka angielskiego?

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Working Abroad

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Working Abroad

6.04.2021

Jak to w końcu jest z tą pracą za granicą? Jakie korzyści ciągnie za sobą działanie w biznesie o innej kulturze niż nasza, z ludźmi, którzy nie posługują się naszym ojczystym językiem? Anglisto, mamy dla Ciebie pomysł na poświąteczną lekcję o pracy za granicą – skorzystaj z bezpłatnych materiałów!

Czytaj więcej
Pexels andrea piacquadio 3769981

Nauczanie zróżnicowane – czym jest i jak możesz je zastosować w klasie?

1.04.2021

Bycie nauczycielem to wyzwanie na wielu poziomach: merytorycznym, kreatywnym, organizacyjnym, emocjonalnym. Klasy tworzą uczniowie, którzy – choć są w tym samym wieku – bardzo się różnią.

Czytaj więcej
Podcast Czym są talenty Gallupa i jak mogą pomóc Ci w prowadzeniu zajęć języka angielskiego

[Podcast] Czym są talenty Gallupa i jak mogą pomóc Ci w prowadzeniu zajęć języka angielskiego?

30.03.2021

Masz czasem poczucie, że wykonywanie zadań analitycznych jest dla Ciebie łatwiejsze niż zadania kreatywne albo na odwrót? Czy zauważasz, że Twoi uczniowie mają różne predyspozycje i zastanawiasz się, jak najlepiej wykorzystać talenty uczniów, aby lekcje języka angielskiego były jak najbardziej efektywne? Zapraszamy do wysłuchania podcastu, z którego dowiesz się, czym są talenty Gallupa oraz jak mogą Ci się przydać w życiu oraz szkole!

Czytaj więcej
Proste i szybkie gry edukacyjne wieża z kubków

Proste i szybkie gry edukacyjne – #7 wieża z kubków

16.03.2021

Poszukujesz nowej, ciekawej inspiracji na to, jak powtarzać z uczniami słownictwo oraz gramatykę? Zastanawiasz się, jakie powtórki będą jednocześnie angażować dzieci i dostarczać im rozrywki? Nauczycielu, dobrze trafiłeś! Poznaj nasz kolejny pomysł na szybką grę edukacyjną, którą przygotujesz dosłownie w kilka minut przed zajęciami, a która dostarczy Twoim uczniom dobrej zabawy! Sprawdź sam! 👆

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Stunts song

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - "Stunts" SONG

16.03.2021

Nauczycielu – czy szukasz okazji, aby wprowadzić na lekcje języka angielskiego temat, dzięki któremu Twoi najmłodsi uczniowie poznają nowe, ciekawe słownictwo? W takim razie dobrze trafiłeś! Najnowsze materiały Early Stage opierają się na piosence ‘Stunts’, w której znajdziemy wyrażenia związane z takimi wyczynami, jak żonglowanie czy chodzenie po drucie. Dzieci nie tylko poznają nowe słowa, ale utrwalają je ŚPIEWAJĄCO! Zapraszamy!

Czytaj więcej
metody nauczania języka angielskiego

Metody uczenia języka angielskiego, czyli 10 supermocy dla supernauczycieli

4.03.2021

Superbohaterowie korzystają z supermocy – supernauczyciele również! W Early Stage specjalnych pomocy do uczenia języka angielskiego mamy aż 10! Poznaj nasze skuteczne i sprawdzone metody nauczania, a Twoje zajęcia ze zwykłych lekcji zmienią się… w superlekcje!😊

Czytaj więcej
Proste i szybkie gry edukacyjne losowanie z pudełka

Proste i szybkie gry edukacyjne – #6 Losowanie z pudełka

3.03.2021

Nauczycielu, przychodzimy do Ciebie z kolejnym pomysłem, który pomoże Ci w szybki i prosty sposób przygotować aktywności na zajęcia języka angielskiego! Tym razem pokażemy, w jaki sposób przygotowane w kilka minut ozdobne pudełko może stać się wsparciem w sprawdzeniu znajomości słownictwa Twoich uczniów. :)

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego The life of marathoners

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – The life of marathoners

3.03.2021

Czy styl życia maratończyka jest dla każdego? Co dają trenującym długie dystanse i skąd czerpią swoją motywację? Ten temat poruszamy w najnowszych materiałach do pracy z nastolatkami na lekcjach języka angielskiego. W załączniku czekają dodatkowe ćwiczenia dla uczniów – zapraszamy!

Czytaj więcej
20200313 112502

Czy warto założyć szkołę językową w 2021 roku?

18.02.2021

Początek nowego roku to doskonały moment, by pomyśleć o przyszłości. Zaledwie kilka tygodni temu, w gronie rodziny i przyjaciół, życzyliśmy sobie wzajemnie spełnienia najskrytszych marzeń i wszelkiej pomyślności.

Czytaj więcej
Proste i szybkie gry edukacyjne 5 papierowe kule

Proste i szybkie gry edukacyjne - #5 paper ball

16.02.2021

Czy zdarza Ci się, że w ferworze obowiązków nie masz wystarczająco czasu, aby przygotować proste aktywności, które pomogą Twoim uczniom w powtórce materiału? W takim razie mamy dla Ciebie rozwiązanie! Pokażemy Ci, jak w prosty sposób wykonać gry edukacyjne, które urozmaicą Twoje lekcje języka angielskiego. Oto pomysł nr 5, czyli paper ball!

Czytaj więcej
New

Podpisz petycję!

11.02.2021

Petycja o umożliwienie szczepień przeciw COVID-19 nauczycielom ze szkół językowych w następnej kolejności po zaszczepieniu nauczycieli ze szkolnictwa publicznego.

Czytaj więcej
Pexels polina tankilevitch 6929185

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli angielskiego

11.02.2021

W Early Stage obserwujemy, jak kreatywni i niezwykle pomysłowi są nauczyciele języka angielskiego w zakresie opracowania pomocy dydaktycznych, wykorzystywanych podczas zajęć. Bardzo cenimy wszystkie pomysły i inicjatywy, ale rozumiemy także, że czasem dobrze jest skorzystać z gotowych propozycji. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie interesujących pomocy dydaktycznych dla nauczycieli angielskiego, które przyspieszą przygotowanie zajęć. Być może znajdą się wśród nich i takie, z których jeszcze nie korzystasz. Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej
Czym jest Porozumienie Bez Przemocy NVC i jak moze przydac sie nauczycielom jezyka angielskiego

[Podcast] Czym jest Porozumienie Bez Przemocy (NVC) i jak może przydać się nauczycielom języka angielskiego?

10.02.2021

Nauczycielu – poszukujesz wskazówek, jak budować relacje z uczniami w oparciu o uznanie wzajemnych uczuć i potrzeb? W takim razie zapraszamy Cię do wysłuchania naszego najnowszego podcastu! Tym razem Beata Wysocka opowie m.in. czym jest Porozumienie Bez Przemocy (Nonviolent Communication) i jak w duchu NVC poradzić sobie z sytuacją, gdy dziecko krzyczy lub bije. Nie przegap tej potężnej dawki inspiracji! :-)

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli języka angielskiego Love Friendship

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - "Love & Friendship"

8.02.2021

Walentynki tuż za rogiem, a Ty poszukujesz inspiracji na walentynkową lekcję angielskiego ze swoimi najmłodszymi uczniami? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym walentynkowym freebies for kids! Przygotowaliśmy bezpłatne materiały w oparciu o piosenkę "Love & Friendship". W załącznikach znajdziesz do pobrania ćwiczenia dla Twoich uczniów oraz flashcards. Zapraszamy! :)

Czytaj więcej
Quick tricks grafiki

Proste i szybkie gry edukacyjne - #4 Okienka

4.02.2021

Drogi nauczycielu! Mamy dla Ciebie nowy pomysł na grę edukacyjną, do wykorzystania na zajęciach języka angielskiego ze swoimi uczniami! Prezentujemy Ci tzw. 'okienka', które możesz wykorzystać do bardzo wielu aktywności - w opisie znajdziesz nasze propozycje oraz filmik z instrukcją stworzenia takich okienek :)

Czytaj więcej
Materiały na lekcje angielskiego dla nauczycieli Irish Dancing

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Irish Dancing

3.02.2021

Drogi nauczycielu! Mamy dla Ciebie inspiracje na zajęcia angielskiego dla nastolatków. Z naszym najnowszym materiałem przeniesiesz swoich uczniów do świata tańca irlandzkiego, w którym dowiedzą się więcej o historii irish dancing i jak to się stało, że zyskał on światową popularność. W załącznikach przygotowaliśmy dla Ciebie darmowe ćwiczenie do pobrania! :-)

Czytaj więcej
Artyku 1

Teacher Talking Time – Ola. Prawdy i mity na temat pracy nauczyciela języka angielskiego

28.01.2021

Myśląc o tym, jak wygląda praca nauczyciela języka angielskiego mamy często jasno wyrobione zdanie. Z nowym rokiem zweryfikujemy kilka powszechnie znanych “prawd i mitów” na temat pracy w edukacji. O plusach i minusach pracy lektora języka angielskiego, radościach i wyzwaniach oraz o tym, czy praca nauczyciela to tylko ciągłe sprawdzanie kartkówek, rozmawialiśmy z Olą, lektorką Early Stage z Warszawy.

Czytaj więcej
Prowadzenie własnej szkoły językowej

Jak kreatywnie korzystać z trudnych sytuacji? Rozmowa z Magdą, która prowadzi własną szkołę Early Stage

21.01.2021

Prowadzenie swojej szkoły języka angielskiego niejedno ma imię. To zarówno mnogość ról, w które trzeba wejść, wiele wyzwań - pojawiających się na różnych etapach jej rozwoju, jak i konieczność mierzenia się z sytuacjami niespodziewanymi, zaskakującymi - jak chociażby przeprowadzenie klientów i pracowników przez trudny czas pandemii i nauczania zdalnego.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Winter Holiday SONG

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - "Winter Holiday"

19.01.2021

Poszukujesz inspiracji do zimowej lekcji języka angielskiego dla najmłodszych uczniów? Przychodzimy z pomocą! W dzisiejszych materiałach dla nauczycieli, przygotowaliśmy piosenkę “Winter Holiday”, dzięki której dzieci poznają nowe słownictwo związane z zimą. W załącznikach czekają również darmowe materiały do pobrania.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Virtual Reality

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Virtual Reality

11.01.2021

Szukasz pomysłu na kosmiczną lekcję języka angielskiego dla nastolatków? Zabierz swoich uczniów do niezwykłego świata wirtualnej rzeczywistości! Obejrzyjcie rozmowę Moniki Rudnickiej z Janem Szczycińskim - członkiem Fundacji Wirtualne Horyzonty. Przygotowaliśmy również darmowe materiały do pobrania, które wzbogacą Twoje zajęcia.

Czytaj więcej
rozmowa nauczyciela angielskiego z rodzicem.jpg

Asertywne techniki rozmów z rodzicami - niezbędnik nauczyciela języka angielskiego

7.01.2021

W pracy lektora języka angielskiego oprócz świetnego przygotowania do zajęć oraz umiejętności współpracy z uczniami, ważne jest również budowanie harmonijnych relacji na linii nauczyciel - rodzice.

Czytaj więcej
Podcast Zuzia i Maciek3

Podcast o memach i dydaktyce ewolucyjnej

5.01.2021

Posłuchaj, jak Beata Wysocka opowiada o memach, w kontekście dydaktyki ewolucyjnej

Czytaj więcej
GRAMMAR RHYMES2

Grammar Rhymes - legendarny podręcznik do nauki gramatyki języka angielskiego.

17.12.2020

Nie gramatyzuj i zabierz swoich uczniów w gramatyczne przestworza dzięki podręcznikowi do praktycznej nauki gramatyki języka angielskiego - Grammar Rhymes! Co skrywa kultowy podręcznik autorstwa Joanny Zarańskiej? I dlaczego dzięki niemu lekcje angielskiego będą miały kosmiczną siłę przyciągania? Rozsiądź się wygodnie i poznaj bliżej materiały dla nauczycieli do uczenia angielskiej gramatyki!

Czytaj więcej
Podcast Zuzia i Maciek 2

Podcast o uważności (mindfulness)

17.12.2020

Posłuchaj, jak Beata Wysocka opowiada o uważności (mindfulness) :)

Czytaj więcej
Jak uchronić nauczyciela przed wypaleniem zawodowym?

Jak uchronić nauczyciela przed wypaleniem zawodowym?

15.12.2020

Praca nauczyciela daje mnóstwo satysfakcji, obfituje w wyzwania i ciekawe zadania, ale wiąże się też z dużym stresem i odpowiedzialnością. Nie jest to tak łatwa praca, jak by się mogło wydawać.

Czytaj więcej
Materiały na lekcje angielskiego dla nauczycieli Father christmas

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Father Christmas

14.12.2020

Z okazji zbliżających się świąt przychodzimy do Was z piosenką Father Christmas 🎅

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Fashion models

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Fashion Models

8.12.2020

W dzisiejszym materiale Monika Rudnicka w rozmowie z Damien Neva dowie się co nieco o życiu modelek i modeli, emocjach towarzyszącym im przed wyjściem na wybieg oraz o codzienności w szalonym świecie mody. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj więcej
Podcast Zuzia i Maciek2

CyberMocn@ Szkoła! Jak budować relacje w świecie technologii?

30.11.2020

Zapraszamy Was do odsłuchania podcastu, w którym Zuza Piechowicz oraz Maciej Sopyło porozmawiają o tym, jak budować relacje w świecie technologii. Zapraszamy!

Czytaj więcej
Pexels anna tarazevich 6173675

Jak zadbać o siebie w tej ciągle zmieniającej się rzeczywistości

26.11.2020

Niepewność, nieprzewidywalność, chaos, stres - to czas, w którym szczególnie należy zatroszczyć się o swoje emocje, by móc doświadczać spokoju i działać skutecznie. Jak to zrobić? Od czego zacząć?

Czytaj więcej
TU do pobrania

POBIERZ Teachers' Universe - wyjątkowy magazyn dla anglistów!

25.11.2020

JUŻ DOSTĘPNE! Trzecie wydanie magazynu dla nauczycieli, metodyków i właścicieli szkół Teachers’ Universe!


Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Programming

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Programming

24.11.2020

Jakub Matuszewski w rozmowie z Dorotą Ścisłowską opowie o programowaniu, jakie cechy są potrzebne, aby zostać programistą i jakie możliwości daje praca w tym zawodzie.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Six apples on the plate

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Six apples on the plate

23.11.2020

Dzisiejszy materiał bazuje na piosence Six apples on the plate 🍎

Czytaj więcej
Ewelina i Łukasz

Jak prowadzić szkołę we dwoje? Czyli o partnerstwie w biznesie

20.11.2020

Ewelina i Łukasz to małżeństwo anglistów z Tarnogrodu. Cztery lata temu postanowili wspólnie otworzyć szkołę angielskiego dla dzieci. Z jakimi wyzwaniami łączy się praca we dwoje? Jakie możliwości daje? Jeśli zastanawiasz się, czy model rodzinnej firmy może się sprawdzić, jakie są jego szanse i zagrożenia - poznaj inspirującą historię tych dwojga!

Czytaj więcej
Maciek Zuza universe

CyberMocn@ Szkoła! Cykl webinarów o cyberbezpieczeństwie

17.11.2020

Zapraszamy na webinaria dotyczące cyberbezpieczeństwa, które powstają we współpracy z Fundacją Citi Handlowy im. L. Kronenberga w ramach akcji CyberMocn@ Szkoła! Kliknij w grafikę i zobacz harmonogram! :-)

Czytaj więcej
Podcast Beti Magda

Podcast o radzeniu sobie ze stresem

2.11.2020

Pierwszy podcast w tym roku szkolnym! Beata Wysocka udziela w nim odpowiedzi na często zadawane pytania, czyli jak radzić sobie ze stresem? Zapraszamy do odsłuchania :)

Czytaj więcej
Grafiki do webinariów

Gry i zabawy online - webinarium

27.10.2020

Dziękujemy za obecność podczas webinarium o grach i zabawach online

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Halloween Song

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - HALLOWEEN SONG

23.10.2020

Trick or treat? Z racji tego, że Halloween zbliża się wielkimi krokami, nasz dzisiejszy materiał opiera się na piosence HALLOWEEN SONG! :)

Czytaj więcej
Janka

Wystartowałam swoją szkołę w pandemii!

22.10.2020

Karolina Ziółkowska to lektorka, która po 6 latach pracy w Early Stage zdecydowała się na otworzenie własnej szkoły. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że tuż przed startem wybuchła pandemia i cały świat na chwilę się zatrzymał. Jak poradziła sobie z obawami? Co dało jej siłę do działania i wreszcie - jak udał się start? Przeczytaj rozmowę z dziewczyną, która postanowiła na przekór wszystkiemu spełniać swoje marzenia.

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Ecological activism

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Ecological activism

18.10.2020

W dzisiejszym materiale rozmawiamy o tym, jak możemy zadbać o nasze środowisko. Monika Rudnicka porusza ten temat w rozmowie z Bremley Lyngdoh - aktywistą i założycielem prośrodowiskowej fundacji Worldview Impact 🌏

Czytaj więcej
Quick tricks grafiki 3

QUICK TRICK #3

14.10.2020

QUICK TRICK #3 - pomysł na powtórkę z użyciem dużych kostek do gry

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Artificial Intelligence

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Artificial Intelligence

30.09.2020

W dzisiejszym materiale mówimy o sztucznej inteligencji. Dorota Ścisłowska porusza ten temat w rozmowie z Aleksandrą Przegalińską - specjalistką w dziedzinie filozofii i sztucznej inteligencji :-)

Czytaj więcej
Quick tricks grafiki

QUICK TRICK #2

28.09.2020

QUICK TRICK #2 - TANGRAMS

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - ONE YELLOW LEAF

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - ONE YELLOW LEAF

25.09.2020

Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów na zajęcia z maluchami. W zakres każdej lekcji wchodzi piosenka oraz materiały dodatkowe, związane z daną piosenką :)

Czytaj więcej
Quick tricks grafiki 1

QUICK TRICKS - czyli gry i zabawy do przygotowania w 10 minut!

23.09.2020

Early Stage wraca z serią Quick Trick, czyli szybkimi w wykonaniu grami i zabawami edukacyjnymi, które można przygotować 10 minut przed lekcją. Do ich wykonania nie potrzeba skomplikowanych narzędzi - zawsze przyda się to, co masz pod ręką. Instrukcja jest zawarta w każdym filmie!

Czytaj więcej
Pexels moose photos 1036641

Feedback z innej beczki

20.09.2020

Wyobraź sobie, że istnieje Biuro Informacji Zwrotnej. Dzwonisz, a ciepły głos w słuchawce mówi: „Zostaw wiadomość. Niezwłocznie przekażemy ją adresatowi”. Niestety, w zawodowej rzeczywistości nie ma takiego numeru, a udzielanie feedbacku na lekcji to Twoje zadanie. Jak budować komunikat, żeby dawał do myślenia, a nie zamykał i zniechęcał?

Czytaj więcej
Materiały dla nauczycieli w języka angielskiego - Couchsurfing

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Couchsurfing

14.09.2020

Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów na zajęcia z nastolatkami. W zakres każdej lekcji wchodzi nagranie ze spotkań z gośćmi z całego świata oraz materiały dodatkowe, związane z aktualnie omawianymi tematami :)

Czytaj więcej
Janka 1

Teacher Talking Time - Ola

10.09.2020

"Wszyscy mówimy, że lubimy wyzwania, no to mamy wyzwanie. Człowiek się naprawdę do wszystkiego przyzwyczaja. Los nam rzucił kłodę pod nogi, ale zobaczcie jak ją spektakularnie przeskoczyliśmy. Teraz już naprawdę trudno będzie nas zaskoczyć."

Czytaj więcej
Weby posty na fb

To write or not to write... czyli o pisaniu w online!

24.06.2020

Jak i czy w ogóle uczyć pisania na lekcjach online? Czy jest zupełnie inne od uczenia „analogowego”? Przeczytajcie ten artykuł, aby rozstrzygnąć tę kwestię.

Z pełną szczerością przyznaję, że dla mnie pisanie stanowi najtrudniejszą umiejętność w nauczaniu, niezależnie od tego, czy jest to nauczanie stacjonarne, czy e-learning. Zauważyłam jednak, że mamy sporo ciekawych narzędzi i funkcji online, które dają nowe możliwości w uczeniu właśnie tej umiejętności. Spróbuję więc napisać o ich przydatności i nieco się nimi pozachwycać :-)

Czytaj więcej
Post2

Google doodle i inne przyjemności – o narzędziach google w uczeniu online

17.06.2020

W tym artykule opiszę Wam kilka pomysłów na to, jak korzystać z możliwości naszej starej znajomej – google. Tym razem jednak nie o samym google doodle – o tym możecie przeczytać w innym artykule TUTAJ. Dzisiaj będzie o tym, jak wykorzystać google docs do powtarzania słownictwa i struktur... zapraszam!

Czytaj więcej
Pexels julia m cameron 4145190

CZAT MAT! Czyli jak wykorzystać czat w e-uczeniu

3.06.2020

W dzisiejszym artykule przedstawiam Wam parę propozycji na temat tego, jak wykorzystać czat w narzędziach do uczenia online, aby uatrakcyjnić zajęcia. Jego niezaprzeczalnym plusem jest to, że zwiększa zaangażowanie uczniów. Zamiast prosić o odpowiedź całą grupę i uzyskać jedną – dwie odpowiedzi, uzyskujemy ich kilka – kilkanaście. Poza tym skracamy czas na wymawianie imion uczniów oraz uzyskujemy pełną równość wypowiedzi – czemu więc nie skorzystać ze wszystkich tych plusów?

Czytaj więcej
Pexels mikhail nilov 6973190

Brain breaks w uczeniu online

20.05.2020

Każdy nauczyciel wie, że porcjowanie nauki i przerwy są potrzebne dla mózgu. To, czego potrzebujemy jeszcze bardziej, to przerwa przyjazna mózgowi, czyli brain break. Brain break ma na celu zaktywizowanie lub uspokojenie intensywnie pracującego mózgu. Taka przyjazna mózgowi przerwa wyraźnie zaznacza zmianę dla mózgu, przez co zwiększa jego koncentrację i pomaga lepiej zapamiętywać nowe treści. Dobre brain breaki są zazwyczaj zabawne i angażujące, dzięki nim motywacja uczniów do nauki wzrasta.

Czytaj więcej
Pexels julia m cameron 4143800

Jak uzyskać efekt WOW w zdalnym nauczaniu?

13.05.2020

Po przeczytaniu poprzedniego artykułu prawdopodobnie już wiecie, że pozyskiwanie uwagi uczniów w wieku szkolnym i przedszkolnym za ekranami nie jest łatwe, ale za to przy pewnym wysiłku i wiedzy – w pełni osiągalne. Co jeszcze możemy robić, aby zaangażować naszych uczniów w e-lekcje i uzyskać efekt WOW?

Czytaj więcej
Pexels artem podrez 4492135

Jak pozyskać uwagę uczniów w zdalnym nauczaniu?

6.05.2020

W nauczaniu online trudniej przeprowadzać zabawy ruchowe, organizować pracę w grupach czy parach, wytrwać przed ekranem tą samą ilość czasu, co w warunkach naturalnych, nie można nawet podejść do ucznia i zamienić z nim kilku słów na osobności. Te wszystkie trudności piętrzą się szczególnie w początkowych fazach e-nauki. Jednak z czasem wiele z nich da się obejść, rozwiązać lub zaakceptować i wytworzyć nowe sposoby osiągnięcia celu, jakim jest koncentracja i zaangażowanie uczniów. Przedstawię Wam kilka podpowiedzi!

Czytaj więcej
Podcast Tonia

Biznesowy podcast o design thinking

27.04.2020

Biznesowy podcast o design thinking

W trzecim podcaście game-changerów Tonia Bochińska rozmawia z Eweliną Wyczółkowską, o tym:

 • czym jest design thinking i jak można wykorzystać je w biznesie?
 • w jaki sposób design thinking może pomóc w planowaniu działań w firmie?
 • jakie narzędzia wykorzystuje to podejście i jakie problemy można w ten sposób rozwiązać?
 • od czego zacząć przygodę z design thinking?
Czytaj więcej
Zrzut ekranu 2020 04 14 o 14 20 18

Uważne uczenie się. Craig Hassed i Richard Chambers

14.04.2020

‘Unlearning’ przemawia do mnie szczególnie w tym czasie, kiedy zamknięci w domach możemy nauczyć się czegoś nowego albo… tego samego w inny, nowy sposób. Do głowy przyszła mi książka „Uważne uczenie się. Techniki mindfulness dla nauczycieli, rodziców i autodydaktyków” – wspaniałe kompendium wiedzy o uważności w kontekście edukacyjnym.

Czytaj więcej
Easter English Lesson Online

Easter Lesson ONLINE – piosenka, flashcards, prezentacja na lekcję angielskiego

3.04.2020

Zapraszamy do skorzystania z naszych materiałów wielkanocnych. Mamy dla Was piosenkę, flashcards i prezentację, których można użyć aby urozmaicić wielkanocną lekcję online w klasach 1-3 :-)

Czytaj więcej
Podcast Beti Magda

Podcast o tym, jak zapobiec hałasowi w klasie

24.02.2020

W tym podcaście Beata Wysocka i Magda Adaś rozmawiają o tym, jak zapobiec hałasowi w klasie. Dowiecie się między innymi:

* dlaczego najlepszym zwierzakiem domowym nauczyciela jest tarantula ;)

* jakie apki pomogą nam w dbaniu o ciszę

* do czego (poza piciem) przydają się kubki

* w jaki sposób korzystać z gestów, aby zminimalizować głośność

* jakie ćwiczenia oddechowe zaproponować uczniom, aby się nauczyli wyciszać

Czytaj więcej
Podcast Tonia 6

Biznesowy podcast o pracy na talentach

18.02.2020

W drugim podcaście game-changerów Tonia Bochińska rozmawia z Jagodą Gandziarowską-Ziołecką, o tym:

 • czym jest idea talentów Gallupa, czyli test CliftonSthrengths i co przynosi jego przeprowadzenie w organizacji
 • jakie mamy wrodzone talenty i co one oznaczają
 • w jaki sposób rozwijać swoje mocne strony poprzez pracę na talentach
Czytaj więcej
Dodaj podtytuł1

Rozmowy o szczęściu - Martyna

30.01.2020

"Chce nauczyć moje córki tego, że kobieta może robić to, o czym marzy, że nie ma jednego idealnego modelu postępowania, który jest właściwy. Ja byłam siebie bardzo świadoma, kiedy urodziłam drugie dziecko i wiem, że praca sprawia, że jestem po prostu szczęśliwa." - zapraszamy na inspirujący wywiad z Martyną Poradą, mamą dwóch córek, lektorką i wicedyrektorem filii Early Stage w Rzeszowie.

Czytaj więcej
083 egzaminy 1024x681

Od TEACHERA DO OWNERA – czyli jak założyć szkołę językową krok po kroku!

28.01.2020

Na co dzień spełniasz się jako nauczyciel, ale potrzebujesz rozwoju, zmiany, nowych wyzwań? Naturalnie – pierwsza myśl – to własna szkoła językowa! Kiedy jednak przechodzisz od sfery marzeń do realnego świata – okazuje się, że jest wiele niewiadomych, wątpliwości i lęków, które blokują przed podjęciem decyzji o ruszeniu „na swoje”.

Czytaj więcej
Aga Doti podcast

Podcast o nastawieniu na rozwój

20.01.2020

W podcaście o nastawieniu na rozwój ("growth mindset") Beata Wysocka z Agnieszką Jankowską-Łoś rozmawiają o tym:

- dlaczego tak bardzo nie lubimy popełniać błędów i jak ich nie unikać (sic!)- czy możemy pracować nad swoją inteligencją czy raczej jest wrodzona (tak, tak - odwieczna debata "nature or nurture")

- czy to prawda, że the sky is the limit i wszystko w naszej mocy

- jaki związek ma powiedzenie "jeszcze nie" z magią ;)

- oraz o tym, czym zastąpić słowo "porażka"

Czytaj więcej
Tonia z cytatem4

OD NAUCZYCIELKI ANGIELSKIEGO DO BIZNESWOMAN ROKU

11.01.2020

Tonia Bochińska, współwłaścicielka naszej szkoły, została finalistką prestiżowego konkursu fundacji Sukces Pisany Szminką. Przeczytajcie jak wyglądała Jej droga - od nauczycielki angielskiego do Bizneswoman Roku.

Czytaj więcej
Podcast Tonia 4

Biznesowy podcast o storytellingu

6.01.2020

Gościem Toni Bochińskiej, współwłaścicielki Early Stage, jest Magda Petryniak, Prezeska Story Seekers Polska. W pierwszym podcaście game-changerów rozmawiają o tym:

 • czym charakteryzuje się storytelling
 • dlaczego warto opowiadać historie w życiu zawodowym
 • do czego służą story boardy
 • jak samodzielnie rozwijać zdolności związane ze storytellingiem
Czytaj więcej
286lekcje

Jak założyć szkołę językową?

3.01.2020

Jak założyć szkołę językową? Coraz więcej przedsiębiorczych osób zadaje sobie to pytanie. Czy to dobry pomysł na biznes? W końcu tego typu placówek wszędzie jest pełno. Jeśli zastanawiasz się nad tymi kwestiami, marzysz o tym, aby otworzyć tego typu placówkę, a pojęcia biznesplan i szkoła językowa nieustannie zaprzątają Twoje myśli, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Podpowiadamy, jak otworzyć szkołę językową, która z pewnością okaże się sukcesem. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Podcasty Early Stage z Monią

Podcast - wrażenie i refleksje zebrane po przeczytaniu książki ‘Powerful Teaching’.

18.12.2019

W najnowszym odcinku podcastów Early Stage ‘O edukacji i nie tylko’

Magda Adaś rozmawia z Moniką Rudnicką o wrażeniach i refleksjach

zebranych po przeczytaniu książki ‘Powerful Teaching’.

Czytaj więcej
Kopia Bez tytułu2

Rozmowy o szczęściu – Julia

12.12.2019

„Największą przyjemność sprawia mi to, że naprawdę dogaduję się z uczniami na lekcji, że lubimy się i szanujemy. Stanowimy pewną symbiozę. Dzieciaki wiedzą, że nie jestem sztywną nauczycielką. Mogą czuć się swobodnie. Pomaga mi to, że sama kiedyś byłam w ich sytuacji.” – rozmowa z Julią Wyrzykowską, lektorką filii Early Stage na Tarchominie.

Czytaj więcej
Kopia Podcasty Early Stage z Monią

Podcast o kreatywności

27.11.2019

W tym podcaście Beata Wysocka i Ewelina Wyczółkowska rozmawiają o tym
- z czym się je design thinking i jak schrupać go w klasie :)
- czy to prawda, że niektórzy są kreatywni, a inni nie bardzo
- jak się mają tybetańskie śpiworki do głównych zasad design thinking
- jak nauczanie wiąże się z elementami składowymi myślenia elastycznego
- czy kreatywność zawiera w sobie działanie czy wcale nie.

Czytaj więcej
Podcasty Beti Doti1 200116 130826

Jak zadbać o siebie i nie spalić się w pracy nauczyciela?

23.10.2019

W tym podcaście rozmawiamy o tym, jak uniknąć wypalenia zawodowego,
czyli jak zadbać o siebie będąc nauczycielem. Powiemy o tym, czym jest
niekompetentna kompetencja, jak się ustrzec przed perfekcjonizmem,
narzekactwem i popadaniem w rutynę. Poszukamy konstruktywnej krytyki i
odskoczni. Nie będziemy natomiast na siłę szukać work-life balance ;).
Zapraszamy!

Czytaj więcej
Dodaj podtytuł

Rozmowy o Szczęściu - Edyta

15.10.2019

Rozmowy o szczęściu - Edyta

„Uwielbiam metody Early Stage, gdyż są one odzwierciedleniem moich pasji.
Muzyka, śpiew, ruch towarzyszyły mi od dziecka. Wiele lat tańczyłam w zespole folklorystycznym, po czym zaczęłam kurs tańców latynoamerykańskich. Skończyłam także szkołę muzyczną i uczyłam się śpiewu w Krakowskiej szkole jazzu. Przez kilka lat śpiewałam z zespołem na weselach! Teraz na zajęciach, dzięki śpiewowi, przemycam nowe słówka i gramatykę.” – rozmowa z Edytą Burnóg, lektorką w filii Early Stage w Brzesku.

Czytaj więcej
PODCASTY Z LOGO

Podcast o sile nauczyciela

24.09.2019

W tym podcaście rozmawiamy o tym, jak budować pewność siebie w roli nauczyciela. Poruszamy tematy związane z teacher empowerment, autonomią nauczyciela, sprawczością, bezpieczeństwem oraz niepewnością, która daje pewność :) Stay tuned!

Czytaj więcej
Sean

Sean's Slick Sounds

23.09.2019

Sean's Slick Sounds

Czytaj więcej
TU2 1

ABC KIT czyli zestaw pierwszej pomocy dla metodyka

6.09.2019

Niektórzy myślą, że życie metodyka jest usłane różami – nie musi przygotowywać lekcji, rozwiązywać trudnych sytuacji w klasie, sprawdzać sterty prac domowych. Czy rzeczywiście jego głównym zadaniem są spacery po szkolnych korytarzach i zaglądanie na zajęcia, aby upewnić się, czy wszystko gra?

Czytaj więcej
Gardło na ławce rezerwowych 1

Gardło na ławce rezerwowych

13.08.2019

Zazwyczaj gra w pierwszym składzie, ale kiedy ma gorszy dzień – dostaje czerwoną kartkę i trafia na ławkę rezerwowych! Tyle że mecz toczy się dalej i trzeba znaleźć dobry sposób, żeby go wygrać. Po cichu ;)

Czytaj więcej
Grafiki page 0002

Gramatyczny szach mat

30.07.2019

Lubisz wygrywać? Gramatyka to mocny zawodnik, nie ulegnie bez walki! Jeżeli chcesz działać taktycznie, wciągnij ją do gry i nie wypuszczaj z klasy, dopóki nie rozbudzi językowej wyobraźni Twoich uczniów. Niech zaprezentuje się jako ciekawa i zrozumiała, skłonna do frajdy. Taki ruch to gramatyczny szach mat!

Czytaj więcej
Paulina raszko lektorka early stage zdjecie800

Praca lektorki to dla mnie nieograniczone możliwości rozwoju i świetna zabawa

4.07.2019

Po tych kilku latach pracy, zaczęłam inaczej patrzeć na świat – jak widzę dużą kostkę myślę „pogramy w klasy ćwicząc past simple”, jak widzę pusty słoik myślę „wrzucę tam słówka i będziemy losować i pogramy w kalambury”. Kreowanie nowych pomysłów nie jest już obciążeniem tylko nawykiem, a improwizacja i organizacja wchodzi w krew!” O pracy lektora, byciu mamą i nieograniczonych możliwościach rozwoju Mamo Pracuj rozmawia z Pauliną Raszko, lektorką i podwójną mamą.

Czytaj więcej
Pexels fauxels 3183197

Kooperacja w akcji

26.06.2019

„Pół na pół” czy „telefon do metodyka”? Co robisz, kiedy w trakcie zabaw językowych zacięta rywalizacja bierze górę nad współpracą? Zamiast korzystać z koła ratunkowego, wprowadź do gry nową zawodniczkę. Ma mnóstwo zalet i potrafi błyskawicznie odnaleźć się w grupie. To kooperacja.

Czytaj więcej
Summer_holiday

Nowe Summer Holiday FREEBIES

6.06.2019

"Playing together

Having lots of fun

Enjoying holidays

The lakes and the sun!"

Nowa wakacyjna niespodzianka od Early Stage!

Czytaj więcej
Maja-Kaplon_popr

Rozmowy o szczęściu - Maja

3.06.2019

Uwielbiam pracę z piosenką i kontakt z dzieciakami. Lubię słuchać o tym, co mają w planach, poznawać je, wchodzić do ich świata... Dzięki temu łatwiej się prowadzi lekcje. Czasami wyzwaniem jest poznawanie dzieci bliżej, bo niektóre ich zwierzenia mnie wzruszają ale też przytłaczają. Z drugiej strony to jeszcze mocniej kształtuje naszą relację. Wywiad z Mają Kapłon - lektorką Early Stage i… finalistką Voice of Poland!

Czytaj więcej
Okładka-Szczęśliwi-nauczyciele

Recenzja książki Thich Nhat Hanh i Katherine Weare „Szczęśliwi nauczyciele zmieniają świat”

29.05.2019

“Świat zmienia się tak szybko, że właściwie nie wiemy, które umiejętności intelektualne będą najważniejsze dla przyszłych pokoleń. Wiemy jednak na pewno, że aby być kreatywnym, kochać swoją pracę, płynnie manewrować pomiędzy tym, co cyfrowe i analogowe, i doświadczać życia wypełnionego nauką, młodzi ludzie w każdym wieku będą potrzebowali rozwinąć umiejętność bycia obecnym. Polega ona na zaprzyjaźnieniu się z własnymi wewnętrznymi doświadczeniami i zaufaniu im, przyswojeniu sobie umiejętności nawigowania po wewnętrznym krajobrazie umysłu, ciała i serca oraz w zewnętrznym środowisku wspólnej nauki z innymi ludźmi. Tego rodzaju dostęp do własnej kreatywności oraz wyobraźni w trakcie całego życia jest przepisem na sukces, dobre samopoczucie i, jak sugeruje tytuł tej książki, na szczęście” - ten cytat Jona Kabat-Zinna stanowi najlepszy wstęp do jej recenzji i jednocześnie rekomendację do jej UWAŻNEGO :) przeczytania.

Czytaj więcej
Marta_wywiad

Rozmowy o szczęściu - Marta

15.05.2019

Jak byłam na praktykach to często słyszałam “Jesteś młoda… jeszcze Ci się chce, ale zobaczysz, że ten zapał przejdzie’. To strasznie przykre dla kogoś, kto ma w sobie pasję, ciekawość, wciąż chce więcej i lepiej. - rozmowa z Martą Stępniak, metodykiem z wrocławskiej filii Early Stage

Czytaj więcej
Freebies_work_idioms_Obszar-roboczy-1-1

Work FREEBIES Older Students

7.05.2019

Zapraszamy do korzystania naszych materiałów przygotowanych dla starszych uczniów. Mamy dla Was zestaw ćwiczeń i flashcards z WORK IDIOMS - wyrażeniami związanymi z pracą.

Czytaj więcej
Okładka-Samoregulacja-w-Szkole

Recenzja książki Stuart Shanker „Samoregulacja w szkole”

24.04.2019

Bardzo dziękuję osobie, która poleciła mi kolejną pozycję wartą przeczytania i podzielenia się jej wartością. Książka Shankera wyróżnia się przede wszystkim ogromną ilością konkretnych przykładów z klasy, przejrzystą formą i bardzo przystępną szatą graficzną. Zawiera wyniki wielu różnorodnych badań oraz case studies. Już sam ten wstęp powinien zachęcić do wnikliwej analizy treści tej książki, moim zdaniem każdy nauczyciel może z niej czerpać mnóstwo mądrości.

Czytaj więcej
Karolina-Kij-Skarżewska_Obszar-roboczy-1

Rozmowy o szczęściu - Karolina

17.04.2019

"Wiedziałyśmy, że mamy prawo się uczyć, popełniać błędy, że trzeba doskonalić warsztat. Faktycznie wówczas dużo pracy wymagało kserowanie, przygotowywanie się do zajęć, ale w związku z tym, że zaczęłam tak wcześnie, mam poczucie, że dzięki temu mogłam też kształtować tę firmę." O rozwoju, wspinaczce i Kaziu - jeżyku afrykańskim, rozmawiamy z Karoliną Kij-Skarżewską - lektorką i metodykiem wspomagającym we wrocławskiej filii Early Stage.

Czytaj więcej
Freebies-Easter-2

Easter FREEBIES – piosenka, historyjka do słuchania, karty na lekcje języka angielskiego

3.04.2019

Zapraszamy do korzystania naszych wielkanocnych materiałów do nauki języka angielskiego. Oto piosenka, historyjka, karty obrazkowe i wyrazowe oraz ćwiczenia.

Czytaj więcej
Feel-the-Music-1

Z miłości do muzyki, w której jest MOC!

27.03.2019

W 2005 roku przekonaliśmy się, że jedna dobra idea potrafi rozpalić wyobraźnię kilku tysięcy osób. A kilka tysięcy osób może osiągnąć dużo więcej, niż jedna dobra idea. Odtąd działamy razem, MY, członkowie drużyny Early Stage. Uczniowie, rodzice, lektorzy, pracownicy i przyjaciele szkoły. Od lat wspólnie realizujemy projekty międzynarodowe. W ten sposób przybliżamy dzieciom kulturę, historię i muzykę różnych zakątków świata. Rozwijamy ich zainteresowania, poszerzamy wiedzę, uwrażliwiamy na potrzeby innych ludzi i z ciekawością spoglądamy przez otwarte okno szkoły na świat.

Czytaj więcej
Aga_Granecka_2_Obszar-roboczy-1

Rozmowy o szczęściu - Agnieszka

19.03.2019

Jak się przejdzie trudne momenty, które transformują człowieka to zmienia się świadomość i postrzeganie świata. To wyzwala. Jeśli przestaniemy się bać tego, co się stanie, czy sobie poradzimy, sięgniemy do swoich doświadczeń i przypomnimy sobie, że już nam się kiedyś udało, to zmniejszamy nasze obawy. Przestajemy się kurczowo trzymać rzeczywistości, otwieramy się na nowe. Życie jest niepojęte:) - wywiad z Agnieszką Granecką, lektorką Early Stage, mamą, pasjonatką rolek, gór i fotografii.

Czytaj więcej
50-wielkich-mitów-okładka

Recenzja książki Lilienfeld i in. „50 wielkich mitów psychologii popularnej”

8.03.2019

Kolejny raz z przyjemnością dzielę się z Wami książką, którą uwielbiam. Tym razem piszę o poważnej pozycji, która nauczyła mnie patrzeć krytycznie na tzw. „popwiedzę” i otworzyła drzwi do poszukiwań sprawdzonych, a niekoniecznie modnych, rozwiązań w edukacji. W tej recenzji skupię się głównie na tych mitach, które dotyczą właśnie edukacji, ale gorąco zachęcam do wgryzienia się w całość książki. Książka napisana jest przystępnie, rzeczowo oraz nieco ironicznie, a demitologizacja odbywa się w podziale na krótkie kilkustronicowe rozdziały.

Czytaj więcej
St-patricks-day_Obszar-roboczy-1

St Patrick's Day FREEBIES

5.03.2019

"What day is it today?

It’s March the 17th.

Today’s Saint Patrick’s day.

Today we’re wearing green!"

Niespodzianka od Early Stage na Dzień Świętego Patryka

Czytaj więcej
Aplikacje 3

Keep calm, there is probably an app for that, czyli kompilacja aplikacji dla nauczycieli

26.02.2019

Nauczyciel to tak sobie po prostu wchodzi do klasy i uczy. Tak? A co ze sporządzaniem dokumentów, dawaniem feedbacku, pisaniem raportów, planowaniem zajęć, tworzeniem materiałów, komunikacją i zebraniami z rodzicami? Oto kilka aplikacji, które pomogą te wszystkie obowiązki zorganizować i pozwolą zaoszczędzić czas.

Czytaj więcej
Budząca Się Szkoła Okładka

Recenzja książki "Budząca się szkoła" Margaret Rasfeld i Stephana Breidenbacha

19.02.2019

Muszę przyznać, że jestem już sfrustrowana narzekaniem na polski system szkolnictwa. Choć z większością argumentów się zgadzam, nie widzę sensu powtarzania ich bez konstruktywnej debaty na temat tego, jak ten system usprawnić czy zmienić. Wydaje mi się natomiast, że ta książka podaje kilka ciekawych pomysłów do rozważenia w tej kwestii. Mimo że nie możemy zmienić systemu, znajdziemy w niej wiele inspiracji do małych kroków, które możemy podjąć, aby naszym uczniom było lepiej w szkole.

Czytaj więcej
Travel Idioms

Travel FREEBIES Older Students

12.02.2019

Zapraszamy do korzystania naszych materiałów przygotowanych dla starszych uczniów. Mamy dla Was zestaw ćwiczeń i flashcards z TRAVEL IDIOMS - wyrażeniami związanymi z podróżowaniem. W sam raz na opowieści o feriach :)

Czytaj więcej
Gry Z Kartami Okładka

Gry i zabawy z kartami obrazkowymi i wyrazowymi

22.01.2019

W naszych postach freebiesowych i na grupie Teachers’ Universe na facebooku pojawiają się różne pomysły na gry z flashami. Aby ułatwić Wam ich znalezienie, postanowiłam zebrać te pomysły w jednym miejscu :)

Czytaj więcej
Jak Się Uczyć Okładka

Recenzja książki „Jak się uczyć” Benedict Carey

15.01.2019

W dzisiejszym wpisie chciałabym napisać kilka słów o książce popularnonaukowej dotyczącej tego, jak się uczymy, zapamiętujemy, jakie warunki powinny być spełnione, aby to zaszło oraz czego unikać, jeśli chcemy się rzeczywiście nauczyć wybranego materiału. Dla mnie największą zaletą tej książki jest to, że obala różne popularne mity dotyczące procesu uczenia się, na przykład to, że najlepiej powtarzać materiał w ten sam sposób czy w tym samym (najlepiej cichym) miejscu albo to, że nie powinno się prokrastynować nauki.

Czytaj więcej
Freebies

Grandparents' Day FREEBIES Older Students

9.01.2019

"Our grandparents – they’re so great

It’s their day! Let’s celebrate!

Their home is like the safest nest

Grannies and Grandpas – they are the best!!!"

Niespodzianka na Dzień Babci i Dziadka od Early Stage

Czytaj więcej
Picture Books 1

-Picture books na lekcjach angielskiego

12.12.2018

Korzystanie z książeczek obrazkowych (picture books) na lekcjach angielskiego to doskonała okazja do przedstawienia struktur gramatycznych i słownictwa w kontekście. Storytelling to czytanie / opowiadanie bajek, historii czy wierszyków w angażujący dla uczniów sposób. W trakcie tej aktywności mają oni okazję odpowiedzieć na pytania dotyczące tekstu, pokazać część historii gestami i powtarzać słowa. Książeczki można odpowiednio dobrać do poziomu językowe i zainteresowań uczniów. Dodatkowo, poprzez zadawane pytania ćwiczymy umiejętność rozumienia tekstu.

Czytaj więcej
Christmas Freebies 2

Nowe Christmas FREEBIES

4.12.2018

"Christmas is coming. What a happy day!

Dear Father Christmas, are you on your way?"

Nowa mikołajkowa niespodzianka od Early Stage :)

Czytaj więcej
Teddy Bear Day

Weather FREEBIES Younger Students

25.11.2018

"Playing in the rain
Playing in the sun
Sun or rain
Let's have fun!"

Niespodzianka dla najmłodszych uczniów od Early Stage.

Czytaj więcej
Kompetencje Coachingowe Nauczycieli Okładka

Recenzja książki "Kompetencje coachingowe nauczycieli"

20.11.2018

Być może części z Was „coaching” nie kojarzy się najlepiej, natomiast część z Was mogła już mieć z nim styczność od strony psychologicznej. Do lektury tej książki należy podejść bez szczególnego nadawania znaczeniu tego słowa. Chodzi przede wszystkim o to, że nauczyciel poza wiedzą i dydaktyką czy pedagogiką powinien mieć też „kompetencje miękkie” (szczególnie w kwestii motywowania do rozwoju i zdobywania wiedzy), o których ta pozycja traktuje w sposób bardzo ciekawy i przystępny.

Czytaj więcej
Survival Freebie

Survival FREEBIES Older Students

6.11.2018

Zapraszamy do korzystania naszych materiałów przygotowanych dla starszych uczniów. Mamy dla Was zestaw ćwiczeń i flashcards z SURVIVAL PHRASAL VERBS - wyrażeniami związanymi z chorobami i różnymi wypadkami losowymi.

Czytaj więcej
Stwórz Własną Grę 1

Stwórz własną grę łatwo i szybko - kompilacja narzędzi

30.10.2018

Chcesz zwiększyć motywację Twoich uczniów na zajęciach angielskiego? Warto wtedy sięgnąć po dodatkowe gry i zabawy, aby urozmaicić lekcje. Przygotowywanie takich aktywności bywa czasochłonne, ale na szczęście internet oferuje różne narzędzia ułatwiające to zadanie.

We wpisie kompilacja moich ulubionych stron do tworzenia analogowych gier na zajęcia angielskiego.

Czytaj więcej
Pexels max fischer 5212338

Uczenie najmłodszych: efektywnie i efektownie

23.10.2018

Hej nauczycielu przedszkolaków! Masz w grupie kilkoro uczniów, którzy ciągle powtarzają „Toilet, please!”, a na hasło „Let’s sing!” milczą? Czujesz, że czasami zainteresowanie dzieci Twoją lekcją jest za małe? Oto moje 5 filarów atrakcyjnej i efektywnej pracy z przedszkolakami. Zapraszam do lektury!

Czytaj więcej
Sila Stresu Okladka 1

Recenzja książki „Siła stresu” Kelly McGonigal

15.10.2018

W dzisiejszej recenzji chciałabym przedstawić książkę proponującą nieco inne podejście do stresu niż to, do którego przywykliśmy. Myślę, że czas skończyć z propagowaniem utartych, ale nieprawdziwych stwierdzeń dotyczących tego zagadnienia. Jako nauczyciele mamy styczność ze sporą ilością trudnych sytuacji, wypaleniem zawodowym, problemem zestresowanych uczniów. Czy wiedza na temat stresu pomoże nam efektywniej sobie z nim radzić? Zachęcam do lektury.

Czytaj więcej
Pexels max fischer 5212703

Zabawy z angielską gramatyką w 5 wariantach

9.10.2018

Obawiasz się, że Twoja kolejna lekcja języka angielskiego może się zamienić w "Mission impossible"? Niepotrzebnie! Każdy gramatyczny impas przełamuj sposobem. Postaw na gry – sprawdzone, przetestowane na zajęciach, wzbudzające pozytywne emocje. Jedno jest pewne: uczniów nie trzeba do nich przekonywać. Uwielbiają je! A przy okazji aktywnie przyswajają wiedzę. Dlatego nie zwlekaj i rozpocznij gramatyczne rozgrywki już dziś!

Czytaj więcej
Grammargo Uni Obszar Roboczy 1

grammar GO!

8.10.2018

Zapraszamy do korzystania z naszych gier, które sprawią, że Wasi uczniowie pokochają gramatykę!

Będziemy tu regularnie udostępniać kolejne materiały. Jeśli nie chcesz ich przeoczyć zapisz się koniecznie do naszego Newslettera (link znajduje się na dole strony).

Have fun!

Czytaj więcej
Halloween Freebies

Halloween FREEBIES

2.10.2018

"Ghosts and witches! Ghosts and witches!
Gather here! Gather here!
Halloween is coming! Halloween is coming!
Can't you hear? Can't you hear?"

Halloweenowa niespodzianka od Early Stage!

Czytaj więcej
Pexels max fischer 5212703

Praca lektora języka angielskiego – ile wynosi stawka za pracę w szkole językowej?

1.10.2018

Praca lektora języka angielskiego nie jest dla każdego. To powołanie i pasja - tylko dzięki tej ostatniej można realizować się w tym wymagającym zawodzie. Interesuje Cię praca dla lektora? Chcesz wiedzieć, ile możesz zarobić i jakie korzyści wiążą się z zatrudnieniem w szkole językowej? W takim razie zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej
Dodaj Mi Skrzydeł Okładka

Recenzja „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?”

26.09.2018

Śpieszę z podzieleniem się z Wami najlepszą książką, jaką przeczytałam w ciągu ostatnich miesięcy! Jest ona nie tylko pełna informacji dla rodziców i nauczycieli, ale też dotyczy jednej z moich największych pasji – relacji. Oparta jest na najnowszych badaniach i trendach w psychologii i pedagogice, co czyni ją dużo ciekawszą i bardziej wiarygodną niż zwykłe poradniki z tej dziedziny. Czytanie jej było dla mnie potwierdzeniem tego, co już wiem, ale również kopalnią nowej wiedzy, inspiracji i praktycznych ćwiczeń.

Czytaj więcej
Pexels thirdman 5649521

Gramatyka nie boli, zależy jak i kto szkoli!

18.09.2018

Lekcja gramatyki języka angielskiego to najlepszy test wysiłkowy. Nauczyciel stara się przekazać uczniom wiedzę, a oni z trudem przyjmują ją do wiadomości. Taki scenariusz to niestety często standard. Mimo sporego wysiłku, nie ma co liczyć na zadowalające postępy w nauce. Tymczasem wszyscy wychodzą z zajęć wyczerpani jak po godzinnym biegu z przeszkodami. Czy można to zmienić? Jasne! Wystarczy sięgnąć po odpowiednie metody i materiały edukacyjne, a na imponujące efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Czytaj więcej
Welcome BACK Older Students

Welcome Back FREEBIES Older Students

11.09.2018

Zapraszamy do korzystania naszych materiałów przygotowanych dla starszych uczniów. Mamy dla Was zestaw ćwiczeń i flashcards z MIND IDIOMS - wyrażeniami związanymi z umysłem, pamięcią i uczeniem się. W sam raz na początek roku szkolnego :)

Czytaj więcej
Back To School Relacyjnie 1

Back to School relacyjnie

6.09.2018

Relacje zaczynamy budować już od pierwszego spotkania. Dobrze jest dać uczniom okazję do powiedzenia czegoś o sobie i do wstępnego poznania swoich nowych kolegów z grupy i nauczyciela. Poniżej przykłady gier i aktywności integracyjnych, które mogą w tym pomóc.

Czytaj więcej
Welcome Back Freebies

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Welcome Back

5.09.2018

"This is Miss Idea.

She’s funny and she’s crazy.

She tells us every day:

‘Be good and don’t be lazy.’"

Niespodzianka od Early Stage na początek roku szkolnego!

Czytaj więcej
Drama

Teatralny samouczek

22.08.2018

Teatr bawi, wzrusza, wzbudza zachwyt, ale też uczy i rozwija. To jedna z naszych wyjątkowych supermocy, dzięki której nauka języka i praca z dziećmi nabierają zupełnie nowego wymiaru.

Czytaj więcej
Fińskie Dzieci Okładka

Dlaczego fińskie dzieci uczą się najlepiej?

22.08.2018

Książka „Fińskie dzieci uczą się najlepiej” opisuje doświadczenia amerykańskiego nauczyciela, który zaczyna uczyć w szkole w Helsinkach. Stanowi ona zbiór wskazówek dotyczących tego, jak powinny, zdaniem autora, wyglądać szkoły, aby uczniom i nauczycielom było w nich lepiej, a proces uczenia się nabrał efektywności. Zalecenia opatrzone są obserwacjami Walkera, a także relacjami fińskich nauczycieli i badaniami, które dowodzą ich słuszności. Muszę przyznać po tej lekturze, że z całą pewnością chciałabym uczyć się w fińskiej szkole!

Czytaj więcej
Koło Ratunkowe 1

Koło ratunkowe na lekcji językowej

8.08.2018

Chcesz, żeby każda lekcja języka angielskiego była ciekawa i wartościowa. Starasz się, angażujesz. Z wyprzedzeniem przygotowujesz niezbędne materiały. Trzymasz się ustalonego planu działania. Punkt po punkcie. A jednak zdarza się, że coś idzie nie tak!

Czytaj więcej
Jak Rozegrać Lekcję Po Mistrzowsku 2

Jak rozegrać lekcję po mistrzowsku?

1.08.2018

Alarm trzeciego stopnia! Poziom skupienia wśród uczniów osiągnął krytyczne minimum, a Tobie wyczerpał się limit cierpliwości. Co robisz? Ogłaszasz natychmiastową ewakuację albo… sięgasz po gry. To najlepszy sposób na rozbudzenie pozytywnych emocji i ekspresową mobilizację wyobraźni. Poznaj 10 prostych przepisów na uatrakcyjnienie zajęć. Są łatwe w przygotowaniu, a działają na zmysły jak najlepsza mistrzowska potrawa. Spróbujesz?

Czytaj więcej
Na Tropie Gramatyki 1

Na tropie gramatyki

11.07.2018

Nie ma dobrych notowań, bo uchodzi za trudną we współpracy i wymagającą uwagi. Gramatyka. Wywołana do tablicy popisuje się doskonałą znajomością językowych reguł. Jest bezbłędna, ale bywa usypiająca. Za to jeśli pozwolić jej na odrobinę swobody, opowiada fascynujące historie o kosmosie, piłce nożnej, zwierzętach, trzymając się swoich zasad. Jak ją poznać od najlepszej strony?

Czytaj więcej
Work Life Balance W Pracy Metodyka

Work-life balance w pracy metodyka

5.07.2018

Na dzisiejszej liście rzeczy TO DO możesz wykreślić wszystkie pozycje. Śmiało, nie pożałujesz! Zastąp je jednym słowem: inwentaryzacja. Zrób małe podsumowanie: tego, co z siebie dajesz i co otrzymujesz, zasobów i celów, sukcesów i porażek. Widzisz jakieś dysproporcje? Wyślij je na trening work-life balance.

Czytaj więcej
Bez tytułu

Zamień etat na własną szkołę językową

2.07.2018

Wiele osób zatrudnionych na etat niezależnie od profesji marzy o tym, by w przyszłości zacząć pracować na własny rachunek. Prowadzenie biznesu oznacza dużo odpowiedzialności, ale jednocześnie mnóstwo satysfakcji. To także otwarta droga do wyższych zarobków, a przecież po to między innymi pracujemy. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Nauczyciele angielskiego nie stanowią pod tym względem wyjątku.

Czytaj więcej
Paulinasidoryk800

Kobieta, mama, lektorka - czyli jak rozwijać się zawodowo i zadbać o rodzinę

28.06.2018

Język obcy jest Twoją pasją? Chciałabyś uczyć innych, ale boisz się, że praca w szkole językowej to praca 12 godzin dziennie? Przeczytaj jak Paulina Sidoryk, lektorka języka angielskiego w Early Stage, prywatnie mama trójki dzieci, realizuje swoją zawodową pasję i łączy ją z życiem prywatnym.

Czytaj więcej
Pexels artem beliaikin 2305003

Krótka historia o supermocach

27.06.2018

Skuteczna nauka angielskiego dla dzieci - czy to w ogóle możliwe? Przecież bywają rozkojarzone, głośne i szczere do bólu. Wiercą się, niecierpliwią, zadają setki pytań nie na temat. Lubią się spierać. Nikt jednak nie robi takich postępów w nauce języków obcych jak one. W trakcie zajęć czasami trudno nad nimi zapanować, dlatego oferujemy Ci naszych 10 supermocy, zakorzenionych w neurodydaktyce. Korzystaj z nich bez limitu!

Czytaj więcej
Mindfulness 1

Mindfulness w pracy nauczyciela

20.06.2018

Bardzo modnym ostatnimi czasy określeniem jest mindfulness - wiesz co to jest? Jak może przysłużyć się nauczycielom? W tym artykule mam nadzieję dotknąć tych tematów i zachęcić Was do wprowadzenia mindfulness w swoje nawyki w uczeniu i nie tylko! Wspólnie zastanówmy się nad tym, jak wykorzystać mindfulness w pracy lektora.

Czytaj więcej
Spitzer Okładka Jak Się Uczy Mózg

Recenzja "Jak uczy się mózg" M. Spitzera

13.06.2018

Dziś zamierzam (...) podjąć prawdziwe wyzwanie – chciałabym Wam przybliżyć podręcznik niemieckiego neurologa, psychiatry i psychologa. Czuję, że w gąszczu poradników i książek dotyczących filozofii i pomysłów na to, jak (się) uczyć, a także sprzecznych (ale jakże chwytliwych) danych w artykułach poradnikowych w internecie brakuje nam „twardej” wiedzy.

Zapraszamy do lektury recenzji książki "Jak uczy się mózg" M. Spitzera.

Czytaj więcej
Summer

Summer FREEBIES

4.06.2018

"By car, by train,
by ship, by plane!
Get on your way!
Hurray! Hurray!"

Wakacyjna niespodzianka od Early Stage!

Czytaj więcej
Md

Mother's Day FREEBIES

16.05.2018

"What date is it today?

The 26th of May

All mums are so happy

Because it’s Mother’s Day!"

Niespodzianka na Dzień Matki od Early Stage!

Czytaj więcej
Wywiad Dorota

O kanapie w Domu Kultury Forma, karierze w Katarze, tęsknocie i pracy z pasją

8.05.2018

"Największą różnicą w stosunku do Polski było minimalne zaangażowanie rodziców w Katarze w rozwój dzieci. Tam cała odpowiedzialność za wyniki i rozwój moich uczniów leżała na mnie, niewielu opiekunów się w to angażowało. W Polsce rodzice chcą wiedzieć, co się dzieje, są zainteresowani, często się ze mną kontaktują." Wywiad z Dorotą Ścisłowską, lektorką i metodyczką Early Stage.

Czytaj więcej
Projekt Bez Tytułu

Most Wanted: jak znaleźć najlepsze miejsce pracy dla siebie?

27.04.2018

Tym razem jej się nie oprzesz, bo ma sporo atutów i siłę przekonywania. Pozwoli Ci rozwijać skrzydła, nie rezygnując z przestrzeni dla siebie. Wymarzona oferta pracy! Zaczyna się od optymalnych warunków zatrudnienia i świetnych perspektyw na przyszłość, a kończy na podpisaniu umowy. Tyle że nie wszystkie kuszące obietnice zamieniają się w zawodową rzeczywistość, dlatego zanim wybierzesz szkołę, prześwietl ją i przekonaj się, czy właśnie jej warto powiedzieć: Tak!

Czytaj więcej
Freebies Underwater

Songs Are Fun FREEBIES - Underwater World

25.04.2018

What can you see?

Corals reefs, dolphins,

Jellyfish, starfish,
Sea lions, turtles,
Deep in the sea

Kolejna muzyczna niespodzianka!

Czytaj więcej
Tonia Male

Zostań lektorką w szkole Early Stage – dołącz do firmy z pasją!

23.04.2018

Early Stage to nie tylko największa sieć szkół angielskiego w Polsce, ale rodzinna i bardzo kobieca firma. Firma stworzona przez matkę a rozwijana wraz z córkami: Tonią i Agnieszką

Jakie były początki szkoły? Jak to się dzieje, że firma tak szybko rośnie i coraz więcej osób chce w niej pracować? W specjalnym wywiadzie dla Mamo Pracuj - Tonia Bochińska - opowiada o atmosferze w firmie, wartościach jakimi firma się kieruje i jak wspiera swoich lektorów!

Czytaj więcej
Spring

Spring FREEBIES

4.04.2018

It's raining, it's raining

But look! The sun comes out

And makes a pretty rainbow

Hurray! The children shout

Wiosenna niespodzianka od Early Stage!

Czytaj więcej
Caroline-Attwood-Small

Lektorska Śniadaniówka

21.03.2018

Wywiad z Małgorzatą Jackowską, dietetyczką i autorką artykułów na temat żywienia.

Co zabierasz na śniadanie do pracy? Drożdżówkę? Jabłko? Jogurt? Dowiedz się jak szybko i zdrowo spakować lektorską śniadaniówkę.

Czytaj więcej
Tonia-I-Joanna

LIKE MOTHER LIKE DAUGHTER. Część I. Sprawdź czy drzemie w Tobie talent do tworzenia materiałów dla dzieci

17.03.2018

Ponad 10 lat temu w słuchawce usłyszałam roztrzęsiony głos mamy. Pakowałam się właśnie na roczny wyjazd do Londynu w poszukiwaniu sensu życia:) i odpoczynku od uczenia dzieci, a tu nagle okazało się, że nici z moich beztroskich planów.

Czytaj więcej
Love

Valentine's Day FREEBIES

7.03.2018

Roses are red

Violets are blue

Sugar is sweet

And so are you

Kolejna niespodzianka od Early Stage!

Czytaj więcej
DSC3764

Szkoła językowa czy korepetycje?

27.02.2018

Jesteś nauczycielem języka angielskiego i zastanawiasz się nad tym, czy korepetycje to dobra opcja. Wiesz, jak uczyć najmłodszych, a także nastolatków, a praca z nimi sprawia Ci przyjemność i jest Twoją pasją. Korepetycje z angielskiego dla dzieci pozwalają Ci w pełni skupić się na jednym uczniu oraz jego problemach. Wspólnie przygotujecie się do sprawdzianu w szkole, poćwiczycie wymowę lub omówicie problematyczną partię materiału. Z pewnością dumą będą napawać Cię postępy, jakie w wyniku nauki poczyni Twój podopieczny.

Czytaj więcej
Colourful-Veggies

Songs Are Fun FREEBIES - Colourful Veggies

8.01.2018

What's green?
What's red?
What's yellow?
What's white?

Kolejna niespodzianka od Early Stage!

Czytaj więcej
Jak-Mowic-Okładka

Recenzja „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły” A. Faber i E. Mazlish

3.01.2018

Recenzja książki Adele Faber i Elaine Mazlish "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły" - jak radzić sobie z uczuciami, które przeszkadzają w nauce, siedem sposobów zachęcania młodzieży do współpracy, pułapki stosowania kar, partnerska relacja rodzice – nauczyciel i wspólne rozwiązywanie problemów.

Czytaj więcej