Early Stage Universe | Early Stage Universe

Talent Booster dla lektorów języka angielskiego – pozwól karierze pogalopować!

7.04.2022
C091

Najlepsi nauczyciele w zasadzie nigdy nie przestają się uczyć. Zdobywane doświadczenie oraz pogłębianie wiedzy pozwalają podnosić jakość ich pracy, a przede wszystkim są źródłem ogromnej satysfakcji. W Early Stage doskonale rozumiemy jak ważna i motywująca dla naszych lektorów języka angielskiego jest możliwość nieustannego doskonalenia zawodowego. Sami przecież również nieustannie dążymy do zawodowej perfekcji i wiemy, że czas spędzony na szkoleniach i warsztatach to najlepsza inwestycja. Dlatego, wychodząc naprzeciw ambicjom nauczycieli, a także chcąc podzielić się wieloletnim doświadczeniem naszej kadry, zamiast jedynie wspierać i zachęcać, postanowiliśmy pójść o krok dalej, uruchamiając i wdrażając w całej sieci Early Stage kompleksowy program rozwoju – Talent Booster.

Kuźnia talentów Talent Booster

Czy pamiętasz swoje pierwsze samodzielnie przeprowadzone zajęcia języka angielskiego? Z całą pewnością od tego czasu udało Ci się zdobyć sporo nowych doświadczeń, nauczyć nowych metod pracy, rozwiązywania problemów, planowania i organizacji. Wielu z nas z biegiem czasu zauważa, jak wiele zmieniłoby w swoich dawnych lekcjach. To właśnie dzięki nieustannemu doskonaleniu własnego warsztatu możemy coraz skuteczniej i efektywniej przekazywać wiedzę naszym uczniom. Aby się rozwijać, także nauczyciele mogą korzystać ze wsparcia bardziej doświadczonych kolegów. Uczestnictwo w kursach, seminariach, szkoleniach i warsztatach, rozmawianie o swoich wątpliwościach i wspólne rozwiązywanie problemów, znacznie ułatwia zmierzanie we właściwym kierunku. To nieoceniona pomoc także wtedy, gdy chcemy po prostu, by ktoś spojrzał z boku i powiedział, że jest dobrze, lub pokazał nam, co warto poprawić. Bez odpowiednio sformułowanego feedbacku dużo trudniej jest nadać swojemu rozwojowi właściwy tor. Tym właśnie przekonaniem kierowaliśmy się podczas tworzenia Talent Boostera czyi ścieżki rozwoju i awansu dla nauczycieli szkół językowych sieci Early Stage.

Talent Booster to program, którym objęci są wszyscy lektorzy języka angielskiego Early Stage. Uczestnictwo w projekcie zapewnia im szereg korzyści: od mapy kariery lektorskiej, przez wsparcie metodyczne i dydaktyczne, doskonalenie zawodowe uwzględniające indywidualne potrzeby, jak i przejrzysty system wynagradzania.

Jasna i klarowna ścieżka rozwoju

Trudno iść do przodu nie mając jasno określonego kierunku. Podobnie jest w przypadku rozwoju zawodowego, który również przebiega harmonijnie jedynie wtedy, gdy potrafimy określić miejsce, w którym się znajdujemy, oraz jakie są nasze cele. To podstawy właściwego planowania. Dlatego nasi nauczyciele języka angielskiego w każdym roku dwukrotnie odbywają indywidualne spotkania z dyrektorem placówki lub metodykiem, podczas których wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, rozmawiają o potrzebach, możliwościach oraz obszarach do rozwoju. Taka partnerska, życzliwa i pełna wzajemnego szacunku rozmowa, to doskonały punkt wyjścia do wspólnego nakreślenia ścieżki szkoleniowej czy uzyskania niezbędnego wsparcia w napotykanych trudnościach. To także okazja do obustronnej ewaluacji współpracy, tak by spotkanie stało się motorem zawodowego rozwoju.

Szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego

W ramach programu wszyscy nauczyciele, współpracujący z placówkami Early Stage w całej Polsce, mogą brać udział w bezpłatnych szkoleniach tworzonych przez nasz wewnętrzny dział metodyczny. Szkolenia powstają na podstawie zgłaszanych sugestii oraz zauważanych potrzeb naszej kadry lektorskiej.

W bieżącym roku szkolnym oferta szkoleniowa obejmuje blisko 140 szkoleń i warsztatów, zarówno z zakresu kompetencji metodycznych, jak i umiejętności miękkich. To łącznie aż 400 godzin przydatnej wiedzy i inspiracji. Tylko w pierwszym semestrze nasi nauczyciele wzięli udział w szkoleniach ponad 1500 razy!

Wśród naszych szkoleń znajdują się między innymi:

· Gry i zabawy

· Jak okiełznać głośną grupę?

· W zdrowym ciele – zdrowy lektor!

· (Nie)straszne apki i programy

· Storytelling

· Creative Revision Ideas

· Tak pomyka gramatyka

· Classroom Language

· Singing Class

· Boost Your Song Up

· Jak z niczego zrobić coś

· Jak pracować z uczniami ze specjalnymi potrzebami

Przejrzysty system wynagradzania

Satysfakcja z nauczania i kontakt z uczniami to z całą pewnością jeden z ważnych powodów, dla których warto pracować jako lektor języka angielskiego. W Early Stage wiemy jednak, że satysfakcja ekonomiczna jest równie ważna. Dlatego nasi lektorzy wynagradzani są w oparciu o przejrzysty system wynagradzania, który uwzględnia ich wykształcenie, doświadczenie, a także staż pracy w Early Stage.

Ponadto istnieje możliwość awansu finansowego po każdym pozytywnym roku współpracy. Zadbaliśmy również o to, aby w przypadku ewentualnej zmiany placówki stopień awansu był uznawany we wszystkich szkołach Early Stage.

Rozwijaj z nami swój talent!

Jeśli Talent Booster Cię zainteresował i chcesz dowiedzieć się więcej o innych korzyściach płynących ze współpracy z Early Stage, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!


Komentarze

Communication cards 2

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - B2 Communication Cards

W tym sezonie będziemy się z Wami cyklicznie dzielić kartami gramatyczno-komunikacyjnymi do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie ...
Czytaj więcej
porazka

Neurobiologia porażki, czyli co porażka robi z naszym mózgiem?

Nie bój się popełniać błędów! Uczymy się na porażkach! Krok wstecz, ale dwa kroki w przód. Pomimo szczerych chęci te rady niezbyt dobrze na mnie działają. A ...
Czytaj więcej
Jak rozwijac warsztat jezykowy

Jak rozwijać warsztat językowy?

Podczas wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego stale pracujemy z pewnym, ograniczonym zestawem słów i zasad gramatycznych. Czy w takim wypadku is...
Czytaj więcej
Empty Name 261

Jak nauczyć dzieci, czym jest dobra porażka?

Jak myślicie, czemu porażka nie tylko może, ale wręcz powinna się wydarzać w życiu dziecka? Jak sprawić, aby dziecko dobrze sobie z nią radziło?...
Czytaj więcej