Early Stage Universe

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli angielskiego

11.02.2021
Pexels polina tankilevitch 6929185

Odkryj moc kosmicznych pomocy dydaktycznych Early Stage

Atrakcyjne i motywujące lekcje sprawiają, że uczniowie chętnie uczęszczają na zajęcia języka angielskiego. Wiemy, jak lubicie zaskakiwać swoich uczniów nowymi pomysłami, które urozmaicają zajęcia. My również to uwielbiamy i chętnie dzielimy się interesującymi pomysłami, aby każdy nauczyciel języka angielskiego, mógł skorzystać ze sprawdzonych przez nas metod.

Pomoce dydaktyczne dla nauczycieli angielskiego2

Na początek, zapraszamy do skorzystania z praktycznych i darmowych materiałów dla nauczycieli języka angielskiego, dostępnych w naszej Galaktyce dla Lektorów:

  • Freebies for kids – to królestwo pomysłów na niezwykle ciekawe zajęcia z języka angielskiego, dostosowane do potrzeb nauczania dzieci młodszych. W zestawach znajdują się piosenki, historyjki, pomysły na gry z kartami obrazkowymi, a także kompletne, dostosowane do wydruku karty ćwiczeń. Wśród propozycji znajdziecie pomoce odpowiednie na każdą porę roku, a także lekcje tematyczne – na przykład o St Patrick’s Day, Halloween, Boże Narodzenie czy walentynki.
  • Freebies for teenagers – to miejsce, które polecamy szczególnie wszystkim nauczycielom nastolatków. Obok zajęć z zakresu poznawania kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, znajdziecie także pomysły na lekcje angielskiego dotyczące programowania, pracy modeli i modelek, czy też sztucznej inteligencji. Tu również znajdziecie ogrom praktycznych materiałów dydaktycznych – np. nagrania, które wykorzystacie podczas pracy ze słuchaniem oraz odnośniki do opracowanych i dostępnych online zestawów ćwiczeń, które uczniowie będą mogli wykorzystać zarówno podczas zajęć, a także podczas powtórek w domu!
  • Quick tricks to sekcja przeznaczona dla nauczycieli języka angielskiego, poszukujących szybkich do przygotowania gier i zabaw edukacyjnych. Przekonaj się, jak łatwo i w zaledwie kilka minut, możesz przygotować atrakcyjne uzupełnienie swoich zajęć!

Podbij serca swoich uczniów z rymowaną gramatyką Grammar Rhymes

W poszukiwaniu interesujących pomocy dydaktycznych dla nauczycieli angielskiego, warto skorzystać z legendarnego, uwielbianego przez lektorów podręcznika do gramatyki języka angielskiego Grammar Rhymes. Ta pozycja to prawdziwy must have w Twojej podręcznej biblioteczce!

Zawarte w tym kultowym podręczniku dziesiątki autorskich rymowanek, piosenek i rapów, pięknie wydane ćwiczenia, a także profesjonalne nagrania, wypełnią Twoją salę lekcyjną pytaniami o kolejne zajęcia z rymowanej gramatyki :-) Książka sprawdzi się w początkowych etapach nauczania – odpowiada poziomom A1-A2 w skali CEFR. Znajdziecie w niej 33 zagadnienia gramatyczne – od odmiany czasownika to be do Second Conditional.

Aby lektorom korzystało się w niej wygodnie – powstał specjalny pakiet, który składa się z książki dla nauczyciela w wersji czarno-białej ze spiralą, aby ułatwić kserowanie oraz w wersji kolorowej, aby rozbudzić wyobraźnię uczniów. Do tego aplikacja muzyczna, płyta z piosenkami oraz dostęp do platformy z gotowymi scenariuszami zajęć oraz materiałami do pobrania.

Zasięgnij inspiracji od innych nauczycieli języka angielskiego

Doskonałym źródłem pomysłów do przygotowania pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego są… inni nauczyciele. Wymiana cennych uwag, propozycji, czy gotowych opracowań, to świetny sposób na błyskawiczne zgromadzenie ogromnego zapasu sprawdzonych materiałów, a także wielu sugestii i propozycji, dotyczących organizacji fascynujących zajęć. Istnieje w sieci miejsce, w którym znajdziesz możliwość kontaktu z tysiącami kreatywnych pasjonatów nauczania języka angielskiego – na facebookowej grupie Teachers’ Universe. To przyjazne miejsce do wymiany spostrzeżeń, dzielenia się swoimi pomysłami, ale również doskonała okazja, by poradzić się i uzyskać wsparcie od koleżanek i kolegów po fachu.

Sprawdzone źródła internetowe

Przygotowując się do zajęć, warto mieć w zanadrzu kilka sprawdzonych stron internetowych, które urozmaicą lekcje języka angielskiego:

  • Quizlet.com, to narzędzie pozwalające na przygotowanie elektronicznych fiszek, ćwiczeń pisania ze słuchu i testów. Zadania możesz udostępnić także swoim uczniom za pomocą linku, więc nawet jeśli podczas zajęć nie wszystko uda Wam się zrealizować, pozostałą część zadań mogą na przykład wykonać w ramach pracy domowej.
  • Strona internetowa British Council, oferuje dostęp do dziesiątek zadań i planów lekcji na trzech zaawansowania (teaching primary, teaching secondary oraz teaching adults). Polecamy!
  • Amerykański odpowiednik wspomnianego British Council, czyli American English, to kolejne warte regularnego odwiedzania miejsce, w którym odnajdziesz zarówno pomoce dydaktyczne do bieżącego wykorzystania, jak i całe publikacje książkowe, udostępnione nieodpłatnie w formacie pdf. Oprócz tego, strona zawiera sekcję przeznaczoną dla nauczycieli, gdzie zamieszczane są interesujące webinary oraz poradniki.
  • Breakingnewsenglish.com – znajdziesz tam propozycje lekcji opracowane dla 7. poziomów zaawansowania na podstawie aktualnych wiadomości ze świata. Jeśli Twoi uczniowie interesują ciekawostki takie jak to, dlaczego pies Wolfgang musiał przejść na dietę, z jakiego powodu nie wolno krzyczeć w japońskich parkach rozrywki lub w jaki sposób naukowcy odkryli związek pomiędzy DNA a satysfakcją z picia kawy i herbaty, to koniecznie musisz tu zajrzeć.


A może masz swoje ulubione sposoby na przygotowanie pomocy dydaktycznych do nauczania języka angielskiego? Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi pomysłami – na przykład za pośrednictwem grupy Teachers’ Universe.


Komentarze

Rozmowa kwalifikacyjna lektor jezyka angielskiego

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Rady dla lektorów

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie masz umiejętności – również te miękkie – i przemyśl, jak możesz je z...
Czytaj więcej
Praca jako lektor nauczyciel bez wyksztalcenia filologicznego

Praca jako lektor angielskiego bez wykształcenia filologicznego – czy to możliwe?

Jak zostać nauczycielem angielskiego bez studiów? Czy to w ogóle możliwe? Jeżeli chcesz uczyć w szkole podstawowej lub średniej, to wystarczy, że ukończysz n...
Czytaj więcej
Myslenie krytyczne w edukacji dzieci i mlodziezy early stage

Jak rozwijać umiejętności krytycznego myślenia u uczniów na lekcjach języka angielskiego?

Co to jest myślenie krytyczne? Na czym polega? Myślenie krytyczne to ważna umiejętność we współczesnym świecie. Jest zaliczana do kluczowych kompetencji XXI ...
Czytaj więcej
QT 2

Quick Trick season 2, episode 2: ONE PEN

W drugim odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy kolejny sposób na ćwiczenie nauki pisania nowych słów bez konieczności przynoszen...
Czytaj więcej