Early Stage Universe

Lektor angielskiego w Early Stage, nowa ścieżka kariery

3.01.2023
Lektor jezyka angielskiego

Lektor angielskiego - czym się zajmuje?

Nowy rok to nowe decyzje i postanowienia, a co się z tym wiąże – często nowa droga zawodowa. Kim jest lektor i jak w zasadzie wygląda jego praca? Gdybyśmy mieli podać definicję, pewnie brzmiałaby ona tak: lektorem języka angielskiego jest osoba, która posiada wykształcenie w kierunku języka angielskiego, lub opanowała ten język do perfekcji i jest w stanie, w zrozumiały i łatwy sposób przekazać swoją wiedzą wyznaczonej grupie uczniów. Jednak słowa te nie oddadzą całokształtu pracy nauczyciela angielskiego. W końcu nie tak łatwo opisać emocje, które nam towarzyszą, gdy obserwujemy rozwój i postępy naszych uczniów. Jak z kolei wygląda praca lektora w jednej z największych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży? Dowiesz się tego w dalszej części naszego artykułu.

Jak wygląda praca lektora języka angielskiego w Early Stage?

Każdy lektor zaczynający pracę w Early Stage otrzymuje pełne wsparcie metodyczne, sprawdzone materiały edukacyjne oraz dostęp do platformy bogatej w dodatkowe pomoce dydaktyczne. Rozpoczynając pracę w naszej szkole, nie musisz także martwić się o program dla swoich uczniów. Zajęcia prowadzone są autorską metodą, nad którą pracował sztab doświadczonych specjalistów i metodyków. Jednak to nie wszystko. Aby praca lektora była przyjemna, a zajęcia stanowiły dla uczniów ciekawą odskocznię od lekcji szkolnych, korzystamy na co dzień z 12 supermocy. Są to m.in. rym, muzyka, ruch, ale także komunikacja, czy kreatywność. Z ich pomocą nauczyciele tworzą wyjątkowe i angażujące lekcje, które tylko w tym roku rozpoczęło 50 000 uczniów.

W Early Stage staramy się doceniać naszych lektorów, najlepiej jak potrafimy. To między innymi dlatego powstał program Talent Booster. Jest to pięciostopniowa ścieżka rozwoju i awansu obowiązująca we wszystkich naszych placówkach w całej Polsce. W ramach programu zapewniamy mnóstwo wewnętrznych szkoleń, tworzonych na bazie potrzeb i sugestii naszej kadry lektorskiej. Są to inspirujące spotkania, na których poruszamy różne tematy związane z nauczaniem angielskiego, np. w jaki sposób wykorzystać piosenki, wprowadzić dane zagadnienie gramatyczne, czy też jak prowadzić kreatywne powtórki w grupie. Warsztaty napełniają lektorów pozytywną energią i pomysłami. Stanowią one inspirację do udanych i niezapomnianych zajęć.

A co, jeśli zdarzy się trudniejszy moment i przygotowanie do kolejnych lekcji nie będzie przychodzić tak łatwo? Early Stage tworzą ludzie, którzy mają świadomość tego, z czym lektorzy mierzą się na co dzień. Dlatego stworzyliśmy bloga z poradami, które mogą pomóc Ci ponownie złapać wiatr w żagle. Jeśli będziesz mieć gorszy dzień, zajrzyj np. do artykułu o materiałach i pomocach dla lektora. Na pewno znajdziesz tam kilka ciekawych porad.

Nowa praca jako lektor języka angielskiego

Nowa praca to zazwyczaj także szansa na rozwój. Wiedząc o tym szkoła Early Stage zapewnia swoim pracownikom dostęp do wielu przydatnych informacji. Dlatego oprócz wcześniej wspomnianego bloga czy bogatej oferty szkoleniowej, do dyspozycji naszych lektorów oddajemy również liczne webinaria, podczas których omawiamy przydatne w pracy nauczyciela narzędzia i pochylamy się nad wartościowymi tematami, oferując wsparcie w różnych, nurtujących naszą kadrę obszarach. Sprawdź naszą stronę z rozpiską najbliższych spotkań.

Early Stage to szkoła języka angielskiego z niemal 30-letnią tradycją. Zacznij z nami swoją przygodę jako lektor i wybierz pracę na stanowisku, które pomoże Ci rozwinąć skrzydła. Sprawdź naszą zakładkę „praca” i zacznij nową drogę kariery zawodowej.

Przydatne linki:

👉Grupa na FB dla nauczycieli

👉Oferty pracy

👉Program Talent Booster


Komentarze

Rozmowa kwalifikacyjna lektor jezyka angielskiego

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Rady dla lektorów

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie masz umiejętności – również te miękkie – i przemyśl, jak możesz je z...
Czytaj więcej
Praca jako lektor nauczyciel bez wyksztalcenia filologicznego

Praca jako lektor angielskiego bez wykształcenia filologicznego – czy to możliwe?

Jak zostać nauczycielem angielskiego bez studiów? Czy to w ogóle możliwe? Jeżeli chcesz uczyć w szkole podstawowej lub średniej, to wystarczy, że ukończysz n...
Czytaj więcej
Myslenie krytyczne w edukacji dzieci i mlodziezy early stage

Jak rozwijać umiejętności krytycznego myślenia u uczniów na lekcjach języka angielskiego?

Co to jest myślenie krytyczne? Na czym polega? Myślenie krytyczne to ważna umiejętność we współczesnym świecie. Jest zaliczana do kluczowych kompetencji XXI ...
Czytaj więcej
QT 2

Quick Trick season 2, episode 2: ONE PEN

W drugim odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy kolejny sposób na ćwiczenie nauki pisania nowych słów bez konieczności przynoszen...
Czytaj więcej