Early Stage Universe

Zalety pracy w prywatnej szkole języka angielskiego, czyli grafik szyty na miarę

14.04.2022
Empty Name 681

Pośród wielu możliwości czekających na nauczycieli języka angielskiego na ich zawodowej drodze, jest podjęcie zatrudnienia w prywatnej szkole językowej. Wiemy, że część osób wciąż nie docenia, jak wiele można zyskać, decydując się na podjęcie współpracy z tego typu placówką. Najczęściej wynika to z braku wcześniejszego doświadczenia lub bazowania na nie zawsze pewnych opiniach pojawiających się na forach internetowych. A szkoda, bo jak się okazuje, dla wielu lektorów rozpoczęcie pracy w prywatnej szkole języka angielskiego odkryło całkiem nowe horyzonty i perspektywy, a także możliwość samorealizacji na dogodnych dla siebie warunkach. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy warto, spieszymy z informacjami.

Pracujesz wtedy, kiedy możesz

Dla wielu lektorów ważnym aspektem pracy w prywatnej szkole języka angielskiego jest spora elastyczność, którą zyskują już od pierwszych dni. Łączenie życia zawodowego z innymi zobowiązaniami nie musi przecież oznaczać rezygnacji z własnego rozwoju i spełnienia w zawodzie, który się kocha. W Early Stage dbamy o to, by nasi nauczyciele mieli wpływ na swój grafik. Plan zajęć każdego nauczyciela sporządzany jest na podstawie możliwości i potrzeb danej filii ale także dyspozycyjności lektorskiej zgłaszanej dyrektorowi placówki. Wiele z naszych szkół umożliwia pracę zarówno w godzinach porannych, jak i wieczornych. Możesz pracować dwa poranki w tygodniu, a w pozostałe dni prowadzić grupy popołudniowe, jeśli akurat taki plan jest dla Ciebie najbardziej dogodny. Dzięki elastycznemu dopasowaniu do potrzeb i możliwości nauczycieli z powodzeniem mogą oni łączyć pracę lektora języka angielskiego z innym zajęciem, opieką nad własnymi dziećmi, studiami czy pasjami i zainteresowaniami. Możliwości i potrzeby każdej filii mogą się od siebie różnić, dlatego też szczegółowe informacje dot. elastyczności grafików omawiane są z kandydatami na spotkaniu rekrutacyjnym.

Pracuj tak dużo, jak chcesz

Elastyczne tworzenie grafików zajęć w prywatnych szkołach języka angielskiego często łączy się z równie dużą swobodą wyboru tego, jak wiele grup dany nauczyciel decyduje się prowadzić, niekoniecznie w wymiarze pełnego etatu. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie, by było to Twoje dodatkowe zajęcie, także w przypadku, gdy podstawowe miejsce pracy stanowi szkoła państwowa. Wiemy również, że dla niektórych osób jest to szansa na zachowanie kontaktu z zawodem szczególnie wtedy, gdy w pierwszej pracy zajmują się czymś zupełnie odmiennym. Jeśli nauczanie jest Twoją pasją, podjęcie pracy w prywatnej szkole języka angielskiego może być doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków, zapewniającą całkiem nowe wyzwania i otwierającą kolejne ścieżki rozwoju.

Jasne perspektywy na przyszłość

Aktualne duże zainteresowanie pogłębianiem znajomości języków obcych maluje optymistyczne perspektywy dla tego rodzaju działalności w latach kolejnych. Polacy mają dużą świadomość konieczności rozwijania swoich kompetencji językowych, czy to z powodu chęci swobodnego podróżowania bez barier komunikacyjnych, czy też mając na uwadze rozwój zawodowy. Dlatego kursy językowe zarówno dla dorosłych, jak i te skierowane do młodszych odbiorców, cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dla lektorów języka angielskiego to korzystny czas, by rozpocząć współpracę z niepublicznymi szkołami języków obcych.

Jednocześnie warto podkreślić, że odmiennie niż w przypadku udzielania indywidualnych korepetycji, praca w szkole językowej niesie ze sobą stabilność i pewność zatrudnienia. Brak obaw o nieplanowane przerwy w nauczaniu spowodowane chorobą ucznia lub po prostu chęcią odpoczynku od nauki to gwarancja systematycznej pracy oraz regularnego dochodu.

Możliwość rozwoju zawodowego

Dobre prywatne szkoły językowe rozumieją, że ich najważniejszym zasobem są zatrudnieni lektorzy. Dlatego w celu utrzymania nieustannie wysokiej jakości prowadzonych usług dbają o rozwój zawodowy swoich pracowników. W Early Stage szczególnie ambitnie potraktowaliśmy to zadanie, bo wiemy, jak wiele korzyści przynoszą naszym nauczycielom. Dlatego wszyscy członkowie naszej społeczności objęci są programem Talent Booster, który zapewnia im przejrzystą ścieżkę awansu oraz doskonalenia zawodowego. Zapewniamy nieustanne wsparcie doświadczonych metodyków oraz liczne szkolenia dostosowane do indywidualnych potrzeb. Jednocześnie stworzenie platform komunikacji wewnętrznej, pozwala na wymianę poglądów i zawodowych doświadczeń oraz inspiracji pomiędzy wszystkimi lektorami, nawet jeśli w rzeczywistości ich miejsce zamieszkania dzielą setki kilometrów. Jesteśmy pewni, że razem możemy więcej!

Ciekawość każdego dnia!

Praca w prywatnej szkole języka angielskiego to różnorodność grup i uczniów, których spotkasz na swojej zawodowej drodze każdego dnia. To sposób na uniknięcie rutyny, uczenia codziennie niemal tego samego, ściśle trzymając się treści narzuconego przez program podręcznika. W Early Stage zadbaliśmy o to, by w naszych kursach zarówno uczniowie, jak i lektorzy, znaleźli ogromną dawkę inspiracji i pozytywnej energii. Dlatego pośród szerokiej gamy autorskich materiałów dydaktycznych, znajdziesz liczne gotowe do wykorzystania karty ćwiczeń, wpadające w ucho piosenki, krzyżówki, karty memo oraz o wiele, wiele więcej. Wszystkie nasze inspiracje znajdziesz w dostępnej dla nauczycieli platformy on-line, a jeśli zechcesz, będziesz mógł włączyć się kreatywnie w liczne projekty twórcze – muzyczne, teatralne czy filmowe, dzieląc się z innymi swoimi pomysłami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wiele możesz zyskać dzięki pracy w bezpiecznej oraz dynamicznie rozwijającej się szkole językowej, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania z ofertą skierowaną do nauczycieli języka angielskiego. Odkrywaj z nami i rozwijaj swoje supermoce!


Komentarze

Wspolpraca lektorsko metodyczna a efektywnosc nauczania jezyka

Współpraca lektorsko-metodyczna a efektywność nauczania języka

Nauczanie angielskiego wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy językowej, ale również umiejętności przekazywania jej w angażujący i efektywny sposób. W tym proc...
Czytaj więcej
Zasada rosenshinea skuteczne nauczanie rusztowania w edukacji

Cegiełka po cegiełce, czyli nauczyciel murarzem. Zasada Rosenshine’a a skuteczne nauczanie

Pewnie zdziwcie się, kiedy Wam powiem, że budownictwo i edukacja mają sporo wspólnego! Nie chodzi mi o tak oczywiste porównania, jak tworzenie czegoś od pods...
Czytaj więcej
Zabawy metody aktywizujace przyklady angielski

Przykłady zabaw i metod aktywizujących dla dzieci w szkole języka angielskiego

Ciekawe metody aktywizujące są kluczem do skutecznych zajęć – co to do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak, jakie są przykłady takich zabaw aktywiz...
Czytaj więcej
Retrieval practice efektywna nauka angielskiego

Retrieval Practice. Klucz do efektywnej nauki języka angielskiego

Ledwo zaczynał się rok szkolny, a tu już maj! Pobudka! Czas końcowych egzaminów, ostatnich testów i sprawdzania wiedzy, zanim wyruszymy na wakacyjne podboje!...
Czytaj więcej