Early Stage Universe

Co dalej po nauce w Early Stage? Kolejny krok ku niezależności

28.04.2022
G26

Nauka języka angielskiego to wieloletni proces, a jednocześnie najlepsza inwestycja w przyszłość – taka, która może procentować przez całe życie. Godziny spędzone w sali lekcyjnej, powtórki, nauka słówek, konstrukcji gramatycznych – wszystko to prowadzi do etapu, w którym język angielski staje się niemal tak bliski, jak ojczysty. Z biegiem czasu nadchodzi etap ostatnich szlifów. Choć mówi się, że nauka języka trwa przez całe życie, to w pewnym momencie można powiedzieć, że dany język zna się na tyle dobrze, by zacząć samodzielnie z nim pracować. Zwykle zbiega się to z wchodzeniem w dorosłość i pierwszymi samodzielnymi decyzjami dotyczącymi planowanej przyszłości zawodowej. Jeśli zastanawiasz się, co możesz robić później oraz jak wykorzystać swoje umiejętności, zapraszamy do lektury.

Przygotuj się do startu

Zbliżając się do końca kolejnego etapu w edukacji, warto dokonać pewnych podsumowań i zastanowić się nad tym, co chcesz robić w przyszłości. Każde doświadczenie, zrealizowane marzenie, a nawet to, czego nie udało się dokonać, stanowi podstawę, na której budujesz swoją przyszłość. W wieku dziecięcym to rodzice podejmują za nas ważne decyzje: wybór przedszkola, szkoły czy zapisanie na zajęcia pozalekcyjne, pomoc w rozwijaniu pasji, motywowanie do dalszej pracy, to tylko część tego, co kształtuje nasze możliwości i perspektywy w dorosłym życiu. Wsparcie rodziców i wychowawców oraz nauczycieli pomaga stopniowo dorastać do podejmowania samodzielnych decyzji, aby wtedy gdy nadejdzie na to pora móc zacząć decydować o własnej drodze.

W Early Stage wiemy, jak ważny jest to proces. Dlatego nasze kursy języka angielskiego skonstruowane są w taki sposób, aby przygotować Cię do nowych wyzwań – nie tylko w aspekcie językowym.

Kurs angielskiego a rozwój emocjonalny i społeczny

Z perspektywy czasu godziny spędzone przy nauce języka wydają się zaledwie chwilą. Efekty tej pracy zostają jednak na znacznie dłużej, a wraz z nimi, niesamowita satysfakcja oraz możliwości zawodowe. Warto jednak pamiętać, że tego typu zajęcia pozwalają również rozwijać szereg umiejętności i kompetencji miękkich, które będą procentować przez całe życie.

Przede wszystkim osoby, które przez wiele lat uczyły się języka, z pewnością cechuje wytrwałość i upór w dążeniu do celu. Jak jednak wiadomo, nie każda droga usłana jest różami. Na pewno były takie chwile, gdy trzeba było szukać w sobie motywacji do dalszej pracy. Dziś u progu dorosłości możesz wykorzystać tę umiejętność odnajdowania w sobie wewnętrznej siły do realizacji długoterminowych założeń. To ogromnie przydatne w dorosłym życiu, by potrafić swoje duże cele i marzenia realizować systematycznie, krok po kroku przybliżając się do sukcesu.

Ponadto, regularne uczestnictwo w kursach językowych bardzo korzystnie wpływa na rozwój umiejętności komunikacyjnych. Na zajęciach trzeba przecież nie tylko słuchać, ale i rozmawiać z innymi uczniami, nawiązywać relacje, wyrażać swoje zdanie na różne tematy, jednocześnie szanując emocje i opinie innych osób. Trzeba również nauczyć się pracować i skupiać w różnych okolicznościach – zarówno podczas nauki samodzielnej w domu, jak i podczas ćwiczeń w grupie w trakcie zajęć. Pozwala to odważniej stawiać pierwsze kroki w dorosłym życiu, bez względu na to, jaką ścieżkę zawodową wybierzesz dla siebie – w każdych okolicznościach zdołasz się zaaklimatyzować.

W jakim zawodzie przyda mi się angielski?

Z pewnością zastanawiasz się jakie możliwości otwiera doskonała znajomość języka angielskiego. Okazuje się, że jest ich naprawdę wiele. W dzisiejszych czasach władanie angielskim jest umiejętnością równie często poszukiwaną, jak choćby znajomość komputerowych programów biurowych, bez względu na branżę. Niemal każdy z nauczycieli języka pamięta spotkanie ze swoim dawnym uczniem, który dzięki językowi angielskiemu otworzył sobie nowe możliwości w pracy – weterynarzy studiujących najnowsze metody leczenia w zagranicznej prasie, inżynierów wykorzystujących w swojej pracy nowinki techniczne dzięki kontaktom z kolegami z USA, czy też fizjoterapeutów, którym angielski otworzył szansę na międzynarodowe szkolenia u najlepszych specjalistów.

Może się również tak wydarzyć, że Twoja pasja do angielskiego sprawi, że zechcesz na dłużej związać się z językiem, wykorzystując go zawodowo. Jedną z dróg, którą możesz wybrać, jest zawód tłumacza. Nawet dziś, w dobie internetowych translatorów, istnieje zapotrzebowanie na pracę tłumaczy, szczególnie jeśli postawisz na rozwój w popularnej specjalizacji: język prawniczy, medyczny czy biznesu. Wyjątkowe miejsce w tym gronie zajmują tłumacze przysięgli – droga do uzyskania tego tytułu i prawa do wykonywania zawodu jest długa, ale jednocześnie tłumaczenia poświadczone, czy to ważnych dokumentów, czy też rozpraw sądowych, zawsze będą potrzebne, bez względu na rozwój technologii tłumaczeń komputerowych.

Oprócz tej możliwości istnieje jeszcze jeden zawód, który pozwoli Ci doskonale wykorzystać wszystkie umiejętności rozwijane systematycznie przez lata – zarówno te językowe, jak i kompetencje miękkie. To praca w charakterze lektora języka angielskiego. W przeciwieństwie do wielu innych zawodów możesz łączyć tę pracę na przykład ze studiami dziennymi, zasilając swój studencki budżet. Ten pierwszy krok do niezależności i całkowitego usamodzielnienia, a także szansa na odnalezienie nowej pasji, która zapewni Ci niezwykle satysfakcjonujące zajęcie na lata.

Gdziekolwiek powiodą Cię życiowe ścieżki, wierzymy, że dobrze wykorzystasz wiedzę zdobytą podczas zajęć języka angielskiego w Early Stage!


Komentarze

Czy w szkole jezykowej nauczyciele zadaja prace domowe

Czy w szkole językowej nauczyciele zadają prace domowe (i czy powinni)?

Czy zadawanie pracy domowej z języka angielskiego jest konieczne, niepotrzebne, a może szkodliwe? Z badań wynika jasno, że w przypadku języka obcego zadania ...
Czytaj więcej
Ksiazki dla nauczycieli angielskiego

Książki dla nauczycieli, które pozwolą rozwijać kompetencje zawodowe (i nie tylko)

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jako nauczyciel(ka) musisz myśleć o nieustannym rozwoju i poszerzaniu swojej wiedzy. Wiele informacji znajdziesz w f...
Czytaj więcej
Wspolpraca lektorsko metodyczna a efektywnosc nauczania jezyka

Współpraca lektorsko-metodyczna a efektywność nauczania języka

Nauczanie angielskiego wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy językowej, ale również umiejętności przekazywania jej w angażujący i efektywny sposób. W tym proc...
Czytaj więcej
Zasada rosenshinea skuteczne nauczanie rusztowania w edukacji

Cegiełka po cegiełce, czyli nauczyciel murarzem. Zasada Rosenshine’a a skuteczne nauczanie

Pewnie zdziwcie się, kiedy Wam powiem, że budownictwo i edukacja mają sporo wspólnego! Nie chodzi mi o tak oczywiste porównania, jak tworzenie czegoś od pods...
Czytaj więcej