Early Stage Universe | Early Stage Universe

Czy warto założyć szkołę językową w 2021 roku?

18.02.2021
20200313 112502

Początek nowego roku to doskonały moment, by pomyśleć o przyszłości. Zaledwie kilka tygodni temu, w gronie rodziny i przyjaciół, życzyliśmy sobie wzajemnie spełnienia najskrytszych marzeń i wszelkiej pomyślności. Tylko co to właściwie oznacza? Czym jest dla Ciebie spełnienie i satysfakcja? Możliwe, że oczyma wyobraźni widzisz się nie tylko w roli nauczyciela, ale także właściciela własnej szkoły językowej, lecz każdego roku odkładasz ten najważniejszy, pierwszy krok. A może to właśnie 2021 rok będzie Twoim czasem spełniania marzeń?

Szkoła językowa - czy to pewny biznes w pełnych wyzwań czasach?

Rok 2020 nas nie rozpieszczał i chyba wszyscy pożegnaliśmy go bez żalu. Tym bardziej warto rozpocząć kolejny ze świeżą energią i entuzjazmem. To Ty przecież kształtujesz swoją przyszłość - masz tę moc! Wbrew pozorom to właśnie teraz jest doskonały moment, by założyć własną firmę! W pandemii? Tak! Ważne jednak, by zrobić to mądrze. Dzięki temu możesz zyskać cenną przewagę wtedy, gdy Twoja konkurencja będzie pozostawać daleko w tyle, wciąż jeszcze próbując dostosować się do zmieniających się warunków. Przydatne będzie przy tym wsparcie i bezpieczeństwo płynące ze współpracy z silnym oraz doświadczonym partnerem o ugruntowanej pozycji na rynku. Takim jak my - szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage.

Możliwe, że obserwujesz doniesienia prasowe o trudnej sytuacji w licznych branżach gospodarki. Sytuacja prywatnych szkół językowych, szczególnie tych, które umiejętnie dostosowują się do sytuacji, rysuje się jednak w bardziej optymistycznych barwach - choć przede wszystkim dla tych o najsilniejszej pozycji. W Early Stage już w roku 2020 odnotowaliśmy wzrost liczby uczniów aż o blisko 10%! Jak to możliwe? Dzięki doskonałej koordynacji działań, błyskawicznej reakcji i przejściu na naukę online, mogliśmy niezwykle skutecznie konkurować na rynku edukacyjnym w tym, wydawałoby się, niesprzyjającym czasie. A jednak, z dumą patrzymy na naszych franczyzobiorców, którzy dzięki współpracy z Early Stage i naszemu wsparciu mogli w roku 2020 tak mocno się rozwinąć - niektóre z naszych placówek odnotowały wzrost liczby uczniów w październiku 2020 nawet o ponad 50% w porównaniu z rokiem poprzednim!

Duży może więcej - system franczyzowy Twoją poduszką powietrzną

Wspomniany sukces przedsiębiorców związanych z Early Stage to nie przypadek, a dowód na to, że warto stawiać na współpracę. Duży może więcej, a jak jest bardzo duży - to może bardzo dużo 😊 To rzeczywiście działa! Dzięki intensywnej współpracy i wzajemnemu wsparciu mogliśmy przejść obronną ręką przez trudny czas.

W Early Stage zareagowaliśmy błyskawicznie i po zamknięciu szkół, spowodowanym lockdownem, jeszcze tego samego dnia poinformowaliśmy naszych franczyzobiorców oraz rodziców uczniów, że lekcje będą prowadzone online. W ciągu zaledwie kilku dni przenieśliśmy lekcje do rzeczywistości wirtualnej, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo w sieci oraz udzielając wsparcia technicznego, zarówno franczyzobiorcom, jak i rodzicom, dla których także był to czas wyjątkowy. Aby nasi uczniowie również mogli oswoić się z nową formą kształcenia, zamieniliśmy siedzibę główną Early Stage w profesjonalne studio nagraniowe i każdego dnia udostępnialiśmy, na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, nagrania z lekcjami dostosowanymi do wszystkich poziomów nauczania.

Dzięki temu, a także przy intensywnej, obustronnej współpracy z franczyzobiorcami Early Stage, udało nam się skutecznie teleportować nasze 10. supermocy do świata wirtualnego! I to wszystko w pierwszych kilku dniach pandemii!

W kolejnych tygodniach, gdy już wszyscy oswoiliśmy się nieco z nową rzeczywistością, nieustannie monitorowaliśmy bieżącą sytuację i przygotowywaliśmy się na dalszy ciąg zdarzeń:

  • wspieraliśmy franczyzobiorców w zakresie planowania budżetów placówek, a nasz zespół ekspercki służył nieustanną radą w szczególnych przypadkach, których było naprawdę wiele, ale wspólnymi siłami znajdowaliśmy najlepsze rozwiązania;
  • pomagaliśmy również w przeniesieniu zadań HR do sieci, podpowiadając franczyzobiorcom, w jaki sposób zadbać o zespół - od integracji online, przez zdalne prowadzenie rekrutacji oraz sposoby na podtrzymanie zaangażowania i optymistycznego podejścia u pracowników;
  • koordynowaliśmy stały i obustronny przepływ informacji i pomysłów, a taki ogólnosieciowy brainstorming pozwolił nam na wdrożenie wielu ciekawych propozycji;
  • zorganizowaliśmy szkolenia metodyczne dla lektorów, aby pomóc im w przygotowaniu interesujących zajęć online;
  • na bieżąco monitorujemy zalecenia władz oraz pozostajemy w nieustannym kontakcie z kancelarią prawną, aby mieć pewność rozwiązań proponowanych franczyzobiorcom.

Wszystko to sprawiło, że w nowy rok szkolny weszliśmy doskonale przygotowani i pełni energii do dalszego działania. Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i choć my sytuację mieliśmy nieustannie pod kontrolą, to i tak 2020 rok dał nam okazję przekonać się, jak silne są więzi pomiędzy członkami rodziny Early Stage. Tak jak stal hartuje się w ogniu, tak i my w tym najgorętszym czasie jeszcze się wzmocniliśmy. Dzięki temu doświadczeniu wiemy, że razem naprawdę możemy więcej i z pełnym przekonaniem zapraszamy kolejnych przedsiębiorczych nauczycieli, do przyłączenia się do nas!

Rok 2021 to nowe perspektywy dla szkół językowych w Polsce

Już w październiku 2020 roku upewniliśmy się, że także w czasach kryzysu, rodzice postrzegają znajomość języka angielskiego jako ważny element edukacji ich dzieci. Stale rosnąca liczba uczniów to dobra prognoza na kolejne lata. Możliwe, że kolejne okresy zamknięcia szkół i tym samym odejście od klasycznych zajęć szkolnych, jeszcze wyraźniej pokazały, jak ważne są regularne lekcje języka. Szczególnie wtedy, gdy prowadzone są na nieustannie wysokim poziomie - bez względu na to, czy w formie stacjonarnej, czy zdalnej. Jesteśmy przekonani, że siła naszych 10. supermocy zawarta w sprawdzonym i kompleksowym programie nauczania, pozwoli nam razem utrzymać wysokie tempo rozwoju sieci szkół językowych Early Stage.

Nie odkładaj na później marzeń o własnej szkole językowej i poznaj szczegóły naszej oferty. Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 734-219-412. Możesz do nas także napisać na adres poczty elektronicznej franczyza@earlystage.pl.

Komentarze

Communication cards 2

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - B2 Communication Cards

W tym sezonie będziemy się z Wami cyklicznie dzielić kartami gramatyczno-komunikacyjnymi do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie ...
Czytaj więcej
porazka

Neurobiologia porażki, czyli co porażka robi z naszym mózgiem?

Nie bój się popełniać błędów! Uczymy się na porażkach! Krok wstecz, ale dwa kroki w przód. Pomimo szczerych chęci te rady niezbyt dobrze na mnie działają. A ...
Czytaj więcej
Jak rozwijac warsztat jezykowy

Jak rozwijać warsztat językowy?

Podczas wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego stale pracujemy z pewnym, ograniczonym zestawem słów i zasad gramatycznych. Czy w takim wypadku is...
Czytaj więcej
Empty Name 261

Jak nauczyć dzieci, czym jest dobra porażka?

Jak myślicie, czemu porażka nie tylko może, ale wręcz powinna się wydarzać w życiu dziecka? Jak sprawić, aby dziecko dobrze sobie z nią radziło?...
Czytaj więcej