Early Stage Universe

Czy warto założyć szkołę językową w 2021 roku?

18.02.2021
20200313 112502

Początek nowego roku to doskonały moment, by pomyśleć o przyszłości. Zaledwie kilka tygodni temu, w gronie rodziny i przyjaciół, życzyliśmy sobie wzajemnie spełnienia najskrytszych marzeń i wszelkiej pomyślności. Tylko co to właściwie oznacza? Czym jest dla Ciebie spełnienie i satysfakcja? Możliwe, że oczyma wyobraźni widzisz się nie tylko w roli nauczyciela, ale także właściciela własnej szkoły językowej, lecz każdego roku odkładasz ten najważniejszy, pierwszy krok. A może to właśnie 2021 rok będzie Twoim czasem spełniania marzeń?

Szkoła językowa - czy to pewny biznes w pełnych wyzwań czasach?

Rok 2020 nas nie rozpieszczał i chyba wszyscy pożegnaliśmy go bez żalu. Tym bardziej warto rozpocząć kolejny ze świeżą energią i entuzjazmem. To Ty przecież kształtujesz swoją przyszłość - masz tę moc! Wbrew pozorom to właśnie teraz jest doskonały moment, by założyć własną firmę! W pandemii? Tak! Ważne jednak, by zrobić to mądrze. Dzięki temu możesz zyskać cenną przewagę wtedy, gdy Twoja konkurencja będzie pozostawać daleko w tyle, wciąż jeszcze próbując dostosować się do zmieniających się warunków. Przydatne będzie przy tym wsparcie i bezpieczeństwo płynące ze współpracy z silnym oraz doświadczonym partnerem o ugruntowanej pozycji na rynku. Takim jak my - szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży Early Stage.

Możliwe, że obserwujesz doniesienia prasowe o trudnej sytuacji w licznych branżach gospodarki. Sytuacja prywatnych szkół językowych, szczególnie tych, które umiejętnie dostosowują się do sytuacji, rysuje się jednak w bardziej optymistycznych barwach - choć przede wszystkim dla tych o najsilniejszej pozycji. W Early Stage już w roku 2020 odnotowaliśmy wzrost liczby uczniów aż o blisko 10%! Jak to możliwe? Dzięki doskonałej koordynacji działań, błyskawicznej reakcji i przejściu na naukę online, mogliśmy niezwykle skutecznie konkurować na rynku edukacyjnym w tym, wydawałoby się, niesprzyjającym czasie. A jednak, z dumą patrzymy na naszych franczyzobiorców, którzy dzięki współpracy z Early Stage i naszemu wsparciu mogli w roku 2020 tak mocno się rozwinąć - niektóre z naszych placówek odnotowały wzrost liczby uczniów w październiku 2020 nawet o ponad 50% w porównaniu z rokiem poprzednim!

Duży może więcej - system franczyzowy Twoją poduszką powietrzną

Wspomniany sukces przedsiębiorców związanych z Early Stage to nie przypadek, a dowód na to, że warto stawiać na współpracę. Duży może więcej, a jak jest bardzo duży - to może bardzo dużo 😊 To rzeczywiście działa! Dzięki intensywnej współpracy i wzajemnemu wsparciu mogliśmy przejść obronną ręką przez trudny czas.

W Early Stage zareagowaliśmy błyskawicznie i po zamknięciu szkół, spowodowanym lockdownem, jeszcze tego samego dnia poinformowaliśmy naszych franczyzobiorców oraz rodziców uczniów, że lekcje będą prowadzone online. W ciągu zaledwie kilku dni przenieśliśmy lekcje do rzeczywistości wirtualnej, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo w sieci oraz udzielając wsparcia technicznego, zarówno franczyzobiorcom, jak i rodzicom, dla których także był to czas wyjątkowy. Aby nasi uczniowie również mogli oswoić się z nową formą kształcenia, zamieniliśmy siedzibę główną Early Stage w profesjonalne studio nagraniowe i każdego dnia udostępnialiśmy, na specjalnie przygotowanej platformie internetowej, nagrania z lekcjami dostosowanymi do wszystkich poziomów nauczania.

Dzięki temu, a także przy intensywnej, obustronnej współpracy z franczyzobiorcami Early Stage, udało nam się skutecznie teleportować nasze 10. supermocy do świata wirtualnego! I to wszystko w pierwszych kilku dniach pandemii!

W kolejnych tygodniach, gdy już wszyscy oswoiliśmy się nieco z nową rzeczywistością, nieustannie monitorowaliśmy bieżącą sytuację i przygotowywaliśmy się na dalszy ciąg zdarzeń:

  • wspieraliśmy franczyzobiorców w zakresie planowania budżetów placówek, a nasz zespół ekspercki służył nieustanną radą w szczególnych przypadkach, których było naprawdę wiele, ale wspólnymi siłami znajdowaliśmy najlepsze rozwiązania;
  • pomagaliśmy również w przeniesieniu zadań HR do sieci, podpowiadając franczyzobiorcom, w jaki sposób zadbać o zespół - od integracji online, przez zdalne prowadzenie rekrutacji oraz sposoby na podtrzymanie zaangażowania i optymistycznego podejścia u pracowników;
  • koordynowaliśmy stały i obustronny przepływ informacji i pomysłów, a taki ogólnosieciowy brainstorming pozwolił nam na wdrożenie wielu ciekawych propozycji;
  • zorganizowaliśmy szkolenia metodyczne dla lektorów, aby pomóc im w przygotowaniu interesujących zajęć online;
  • na bieżąco monitorujemy zalecenia władz oraz pozostajemy w nieustannym kontakcie z kancelarią prawną, aby mieć pewność rozwiązań proponowanych franczyzobiorcom.

Wszystko to sprawiło, że w nowy rok szkolny weszliśmy doskonale przygotowani i pełni energii do dalszego działania. Podobno prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie i choć my sytuację mieliśmy nieustannie pod kontrolą, to i tak 2020 rok dał nam okazję przekonać się, jak silne są więzi pomiędzy członkami rodziny Early Stage. Tak jak stal hartuje się w ogniu, tak i my w tym najgorętszym czasie jeszcze się wzmocniliśmy. Dzięki temu doświadczeniu wiemy, że razem naprawdę możemy więcej i z pełnym przekonaniem zapraszamy kolejnych przedsiębiorczych nauczycieli, do przyłączenia się do nas!

Rok 2021 to nowe perspektywy dla szkół językowych w Polsce

Już w październiku 2020 roku upewniliśmy się, że także w czasach kryzysu, rodzice postrzegają znajomość języka angielskiego jako ważny element edukacji ich dzieci. Stale rosnąca liczba uczniów to dobra prognoza na kolejne lata. Możliwe, że kolejne okresy zamknięcia szkół i tym samym odejście od klasycznych zajęć szkolnych, jeszcze wyraźniej pokazały, jak ważne są regularne lekcje języka. Szczególnie wtedy, gdy prowadzone są na nieustannie wysokim poziomie - bez względu na to, czy w formie stacjonarnej, czy zdalnej. Jesteśmy przekonani, że siła naszych 10. supermocy zawarta w sprawdzonym i kompleksowym programie nauczania, pozwoli nam razem utrzymać wysokie tempo rozwoju sieci szkół językowych Early Stage.

Nie odkładaj na później marzeń o własnej szkole językowej i poznaj szczegóły naszej oferty. Jeśli masz pytania lub chcesz uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 734-219-412. Możesz do nas także napisać na adres poczty elektronicznej franczyza@earlystage.pl.

Komentarze

Wspolpraca lektorsko metodyczna a efektywnosc nauczania jezyka

Współpraca lektorsko-metodyczna a efektywność nauczania języka

Nauczanie angielskiego wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy językowej, ale również umiejętności przekazywania jej w angażujący i efektywny sposób. W tym proc...
Czytaj więcej
Zasada rosenshinea skuteczne nauczanie rusztowania w edukacji

Cegiełka po cegiełce, czyli nauczyciel murarzem. Zasada Rosenshine’a a skuteczne nauczanie

Pewnie zdziwcie się, kiedy Wam powiem, że budownictwo i edukacja mają sporo wspólnego! Nie chodzi mi o tak oczywiste porównania, jak tworzenie czegoś od pods...
Czytaj więcej
Zabawy metody aktywizujace przyklady angielski

Przykłady zabaw i metod aktywizujących dla dzieci w szkole języka angielskiego

Ciekawe metody aktywizujące są kluczem do skutecznych zajęć – co to do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak, jakie są przykłady takich zabaw aktywiz...
Czytaj więcej
Retrieval practice efektywna nauka angielskiego

Retrieval Practice. Klucz do efektywnej nauki języka angielskiego

Ledwo zaczynał się rok szkolny, a tu już maj! Pobudka! Czas końcowych egzaminów, ostatnich testów i sprawdzania wiedzy, zanim wyruszymy na wakacyjne podboje!...
Czytaj więcej