Early Stage Universe

Lektor angielskiego a własna działalność – wszystko, co warto wiedzieć

23.11.2021
Scott graham 5f Nm Wej4t AA unsplash

Bycie przedsiębiorcą to dla osób przyglądających się tej formie działalności z zewnątrz idealne rozwiązanie. Jesteś szefem sam sobie, nikt nie rozlicza Cię z Twojej pracy, możesz jechać na wakacje kiedy tylko chcesz, nikomu nie tłumaczysz się z nieobecności. A jak to wygląda naprawdę z perspektywy pracy lektora języka angielskiego, który myśli o założeniu własnej działalności, a w perspektywie nawet własnej szkoły językowej? Jakie wyzwania czekają na osoby, które chcą założyć własną firmę? Co jest potrzebne do założenia działalności gospodarczej? Oto kilka wskazówek, jak w bezpieczny sposób zostać własnym szefem :)

Lektor angielskiego a własna działalność – przeanalizuj rynek, na którym chcesz działać

Zastanawiasz się, czy rezygnacja z etatu to dobry krok? A może dopiero zaczynasz swoją karierę i od razu chcesz rzucić się na głęboką wodę? Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu własnej działalności jako właściciel szkoły języka angielskiego, sprawdź, co dzieje się na rynku tego typu usług w Twojej okolicy. Dowiedz się, jak dużą możesz mieć konkurencję, poznaj jej mocne i słabe strony, analizując oferty wszystkich szkół językowych w pobliżu, a następnie oceń swoje szanse i zagrożenia, związane z wejściem na rynek. Jeśli masz za sobą pisanie biznesplanu, na pewno wiesz, o czym mowa. Takie zebranie argumentów za i przeciw pozwoli Tobie oraz Twoim znajomym i bliskim, z którymi będziesz się konsultować, spojrzeć na Twój pomysł obiektywnie i racjonalnie.


Wykształcenie a doświadczenie – co jest potrzebne do założenia własnej działalności?


Czy wystarczy ukończyć filologię angielską, aby z powodzeniem pracować na własny rachunek prowadząc szkołę językową? Nie zawsze. Często o tym, czy osiągniemy sukces, decyduje m.in. nasze doświadczenie. Jeżeli nigdy nie pracowaliśmy z dziećmi i nie mamy doświadczenia pedagogicznego, złapanie kontaktu z uczniami może okazać się kłopotliwe, a co za tym idzie – stać się sporą przeszkodą w budowaniu grupy klientów zadowolonych z naszych usług. Startowanie od zera jest zatem ryzykowne. Jeśli nie masz doświadczenia w nauczaniu, a marzysz o otworzeniu własnej szkoły językowej, podpowiadamy, by na początek postawić na rozwijanie swoich umiejętności nauczycielskich. W Early Stage możesz rozpocząć swoją karierę pracując jako lektor języka angielskiego, masz możliwość rozwijać się w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego, możesz stać się prawą ręką dyrektora filii, a z czasem nawet założyć własną szkołę w naszej sieci franczyzowej. Perspektywa zatem wygląda obiecująco, a czas (podczas którego będziesz zdobywać doświadczenie i rozwijać swoje kompetencje) z pewnością zadziała na Twoją korzyść :-)


Lektor angielskiego a własna działalność – samodyscyplina i determinacjaProwadzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma korzyściami, ale i obowiązkami, których nie możemy odpuścić ani przekazać komuś innemu. Przynajmniej na początku biznesowej drogi. Pilnowanie dokumentacji (faktury, umowy itd.), wszelkich płatności (składki do ZUS, podatki, opłaty za media, czynsz lokalu, pensje pracowników), dbanie o zapewnienie materiałów edukacyjnych czy zaopatrzenia (kreda, mazaki, ryzy papieru, płyn do dezynfekcji itp.) – to tylko kilka z wielu spraw, o których trzeba pamiętać, prowadząc działalność. Kluczem do sukcesu jest zatem samodyscyplina i duża determinacja, zwłaszcza w kontekście zdobywania klientów czy pojawiania się niepowodzeń. Warto pamiętać o tym, że pierwsze miesiące bywają trudne, ale ciągły rozwój, wysoka jakość świadczonych usług, odpowiednia promocja i „pilnowanie” swojego biznesu mogą przynieść świetne rezultaty.

Jeśli jednak masz już doświadczenie w pracy lektorskiej, uwielbiasz pracę z ludźmi, a nauczanie języka angielskiego to Twój żywioł, a jednocześnie czujesz, że pragniesz czegoś więcej i założenie swojej szkoły języka angielskiego będzie spełnieniem kolejnego marzenia – zapraszamy Cię do wystartowania ze szkołą pod naszymi skrzydłami. Prowadzenie szkoły języka angielskiego w systemie franczyzowym ma wiele zalet, o których więcej przeczytasz na naszej stronie i o której chętnie opowiemy Ci osobiście :-)


Lektor angielskiego a własna działalność – kreatywność i przebojowość


Obok sumiennego wypełniania typowo papierkowej pracy i doświadczenia w zawodzie, równie ważna jest… pasja! Kreatywne podejście do zadań, przebojowość, szukanie nowych rozwiązań, podążanie za tym, co na czasie to kwestie, bez których żadna działalność nie będzie się rozwijać. Będąc lektorem angielskiego w ramach własnej działalności, od czasu do czasu musisz stać się także angażującym pedagogiem, rezolutnym dyrektorem, inspirującym mentorem, jak i przewidującą gazelą biznesu! Stając się szefem dla samego siebie, bierzesz odpowiedzialność za pracę swoją i swojego zespołu oraz wyniki uczniów. Obserwujemy jednak wśród dyrektorek i dyrektorów naszych szkół, że taka praca wymaga co prawda dużego zaangażowania, ale w zamian daje mnóstwo satysfakcji i spełnienia.


Wsparcie z zewnątrz w zakładaniu działalności gospodarczej


Decydując się na własną działalność, możesz działać samodzielnie, przerabiając wszystkie powyższe tematy bez niczyjej pomocy lub skorzystać z gotowych rozwiązań, np. z franczyzy szkoły językowej. W Early Stage dajemy pomysł na bezpieczny biznes wraz z pełnym pakietem wsparcia, a to wszystko bez opłaty wstępnej i przy bardzo korzystnych warunkach finansowych (comiesięczna opłata w wysokości 8-12% przychodu).

Dzięki bardzo dużemu doświadczeniu w prowadzeniu szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, obecnie posiadamy sprawdzony model finansowy, który przynosi zyski już w pierwszym roku prowadzenia szkoły. Decydując się na franczyzę z Early Stage, otrzymujesz dostęp do autorskiej metody, stworzonej przez Joannę Zarańską, autorytet w dziedzinie nauki języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Oprócz tego, do Twojej dyspozycji jest zestaw materiałów dydaktycznych oraz narzędzi online, wspierających prowadzenie szkoły (aplikacja muzyczna, e-dziennik, umowy online, interaktywne platformy dla dzieci).

Nasz program obejmuje naukę na poziomie przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum, pozwalając stworzyć wieloetapową ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Uczymy stacjonarnie, jednak z uwagi na niepewną sytuację, nasz program został dostosowany do wymogów świata online, aby w razie konieczności nauki zdalnej, nasze zajęcia mogły być z powodzeniem kontynuowane.

Osoby działające pod naszą marką, uczestniczą w bezpłatnych szkoleniach oraz są otoczone całoroczną opieką metodyczną. Wspieramy także administracyjnie i marketingowo każdą nową placówkę, przekazując know-how prowadzenia szkoły oraz na bieżąco doradzając w obu obszarach.

Franczyza to bardzo rozsądne rozwiązanie zarówno dla osób pragnących stworzyć od podstaw swoje, unikatowe na mapie miasta czy danego obszaru miejsce, jak i dla funkcjonujących szkół, którym zależy na rozwinięcie się pod skrzydłami znanej i cenionej szkoły języka angielskiego dla dzieci i młodzieży.

Jedno jest pewne, w obydwu przypadkach zapewniamy satysfakcję wynikającą z wysokiego poziomu nauczania i szybkich postępów uczniów w przyswajaniu języka angielskiego! A o to przecież chodzi w pracy lektora.Komentarze

Pozytywny feedback konstruktywna informacja zwrotna

Jak dawać wspierający feedback? Przykłady konstruktywnej informacji zwrotnej

Czy powiedzenie „To kiepskie” jest dobrym feedbackiem? Wiadomo, że nie. A czy powiedzenie „To doskonałe, jesteś geniuszem!” jest lepszym? Nie bardzo! Dlaczeg...
Czytaj więcej
Webinaria dla nauczycieli angielkskiego jakie maja rodzaje

Webinaria dla lektorów angielskiego. Czym są? Jakie mają rodzaje? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Czym są webinaria? Zwane również webinarami (z ang. „web” + „seminar”), są to interaktywne szkolenia, warsztaty, prezentacje lub dyskusje online. Webinaria d...
Czytaj więcej
Kompetencje miekkie w pracy nauczyciela angielskiego

Rozwijanie kompetencji miękkich jako nauczyciel – kluczowe umiejętności lektora

Kompetencje miękkie są niezwykle ważne w codziennej pracy nauczyciela. Obok doskonałej znajomości języka (która w tym zawodzie jest oczywista), odgrywają one...
Czytaj więcej
IT with Doti quick trick bottle flip

Quick Trick season 2, episode 4: BOTTLE FLIP

W czwartym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy prostą aktywność, która może uatrakcyjnić pracę na poziomie definicji. Wszystko czego potrzebuje...
Czytaj więcej