Early Stage Universe

Spełnienie i stabilność w pracy nauczyciela języka angielskiego

24.03.2022
Kopia Galeria zdjęć ogłoszenie na Pracuj pl

W czasach, gdy często docierają do nas niepokojące informacje, to m.in. praca jest solidnym fundamentem naszej wewnętrznej harmonii – dając cel, ramy codziennego funkcjonowania, stabilność finansową i wspierające relacje. Obserwacja aktualnej sytuacji na rynku pracy zdaje się potwierdzać tę opinię – coraz częściej to właśnie stabilność zatrudnienia w firmie o wysokiej kulturze organizacyjnej okazują się najbardziej cenionymi wartościami wśród pracowników. Na co zwrócić uwagę wybierając swój friendly workplace?

Solidny pracodawca – czyli jaki?

Terminowe wypłaty, wywiązywanie się z danych obietnic, dbanie o rozwój pracowników – to tylko początek. To, jakie podejście prezentuje pracodawca, determinuje nie tylko zadowolenie w zespole, ale również wpływa na rozwój pracowników, zaangażowanie, poczucie bezpieczeństwa, przynależności czy identyfikacji z misją i wizją firmy. Jednak największym sprawdzianem okazują się okoliczności niespodziewane czy ekstremalne.

Jednym z takich sprawdzianów był początek pandemii. Dla nas w Early Stage jasnym było, że trzeba zrobić wszystko, aby zadbać o zapewnienie ciągłości nauczania naszych uczniów oraz ciągłości zatrudnienia pracowników – zarówno w szkołach, jak i w centrali. Podejmując w naszej szkole jakiekolwiek decyzje, zawsze oglądamy możliwości z różnych stron, aby były one z maksymalną korzyścią dla wszystkich. Było tak i na początku 2020 roku, a dziś z dumą możemy powiedzieć, że udało się – przez dwa lata trwania pandemii nie tylko nie nastąpiła redukcja zatrudnienia, ale nawet liczba pracowników znacznie wzrosła.

Dzięki zaangażowaniu całej szkoły przenieśliśmy nasze zajęcia do świata online, dzięki czemu uczniowie mogli kontynuować naukę, a lektorzy utrzymali swoje stanowiska pracy. Nasza doświadczona kadra, w tym grono metodyków, udzielała wsparcia lektorom, uczniom oraz ich rodzicom, by łatwiej mogli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Czujemy, że wykonaliśmy ogrom dobrej pracy – liczba uczniów wzrosła z 33 000 w roku szkolnym 2019/20 do 42 000 w roku 2021/22. Jest to dla nas ogromny powód do dumy i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku – zarówno jako szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, jak i jako pracodawca. Cieszymy się również, że w tak trudnych momentach wszyscy możemy na siebie liczyć.

Z tej trudnej próby z pewnością wyszliśmy silniejsi niż kiedykolwiek, pewni tego, że razem jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Docenili to zarówno nasi uczniowie i pracownicy, jak również portal pracuj.pl – możesz przeczytać o tym w artykule o wiele znaczącym tytule Dobry pracodawca na trudne czasy: case study Early Stage.

Czy masz już swój friendly workplace?

Na spełnienie zawodowe z pewnością wpływa atmosfera, panująca w danym miejscu pracy – podejście do pracowników, relacje między nimi, kultura organizacyjna. W Early Stage to dla nas podstawa. Traktujemy się po partnersku, wspieramy, inspirujemy i dodajemy skrzydeł. Szczerze rozmawiamy o tym, co nam odpowiada i o tym, co chcielibyśmy zmienić. Zależy nam, aby każdy miał prawo do wyrażania swojej opinii, bo to właśnie jako społeczność mamy największą siłę.

Tym bardziej cieszy nas, że nasze podejście zostało docenione – otrzymaliśmy wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną w tegorocznej edycji konkursu Friendly Workplace.

W ramach głosowania otrzymaliśmy jeden z najwyższych wyników 23 pkt (na 25). Szczególnie wysoko został oceniony obszar relacji z pracownikami, działania rozwojowe oraz nasza kultura organizacyjna.

Friendly Workplace to wyróżnienie redakcji Marka Pracodawcy dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze kultury organizacyjnej i rozwoju pracowników.

Czy warto zmieniać pracę w kryzysie?

Zmiana pracy to wielka rzecz. Bywa, że jest to okres dodatkowego niepokoju i stresu, których przecież w trudnych czasach nie brakuje. Jednocześnie, to również szansa na zyskanie stabilniejszego zatrudnienia, lepszych perspektyw rozwoju i możliwości związania się zawodowo na stałe z solidnym, bo sprawdzonym w wymagających warunkach pracodawcą. Warto rozważyć zmianę szczególnie wtedy, gdy w dotychczasowym miejscu pracy czegoś brakuje. W długofalowej perspektywie może się zatem okazać, że znalezienie nowej pracy w niepewnych czasach było strzałem w dziesiątkę, a początkową niepewność zastąpi zadowolenie i stabilizacja nie tylko w okresie zawieruchy, a na lata!

Rekrutacja_3


Jeśli dobrze znasz język angielski i lubisz pracować z dziećmi i/lub młodzieżą – dołącz do naszego zespołu! Oferty pracy dla lektorów języka angielskiego czekają na Ciebie :-)

Komentarze

Pozytywny feedback konstruktywna informacja zwrotna

Jak dawać wspierający feedback? Przykłady konstruktywnej informacji zwrotnej

Czy powiedzenie „To kiepskie” jest dobrym feedbackiem? Wiadomo, że nie. A czy powiedzenie „To doskonałe, jesteś geniuszem!” jest lepszym? Nie bardzo! Dlaczeg...
Czytaj więcej
Webinaria dla nauczycieli angielkskiego jakie maja rodzaje

Webinaria dla lektorów angielskiego. Czym są? Jakie mają rodzaje? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Czym są webinaria? Zwane również webinarami (z ang. „web” + „seminar”), są to interaktywne szkolenia, warsztaty, prezentacje lub dyskusje online. Webinaria d...
Czytaj więcej
Kompetencje miekkie w pracy nauczyciela angielskiego

Rozwijanie kompetencji miękkich jako nauczyciel – kluczowe umiejętności lektora

Kompetencje miękkie są niezwykle ważne w codziennej pracy nauczyciela. Obok doskonałej znajomości języka (która w tym zawodzie jest oczywista), odgrywają one...
Czytaj więcej
IT with Doti quick trick bottle flip

Quick Trick season 2, episode 4: BOTTLE FLIP

W czwartym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy prostą aktywność, która może uatrakcyjnić pracę na poziomie definicji. Wszystko czego potrzebuje...
Czytaj więcej