Early Stage Universe | Early Stage Universe

Spełnienie i stabilność w pracy nauczyciela języka angielskiego

24.03.2022
Kopia Galeria zdjęć ogłoszenie na Pracuj pl

W czasach, gdy często docierają do nas niepokojące informacje, to m.in. praca jest solidnym fundamentem naszej wewnętrznej harmonii – dając cel, ramy codziennego funkcjonowania, stabilność finansową i wspierające relacje. Obserwacja aktualnej sytuacji na rynku pracy zdaje się potwierdzać tę opinię – coraz częściej to właśnie stabilność zatrudnienia w firmie o wysokiej kulturze organizacyjnej okazują się najbardziej cenionymi wartościami wśród pracowników. Na co zwrócić uwagę wybierając swój friendly workplace?

Solidny pracodawca – czyli jaki?

Terminowe wypłaty, wywiązywanie się z danych obietnic, dbanie o rozwój pracowników – to tylko początek. To, jakie podejście prezentuje pracodawca, determinuje nie tylko zadowolenie w zespole, ale również wpływa na rozwój pracowników, zaangażowanie, poczucie bezpieczeństwa, przynależności czy identyfikacji z misją i wizją firmy. Jednak największym sprawdzianem okazują się okoliczności niespodziewane czy ekstremalne.

Jednym z takich sprawdzianów był początek pandemii. Dla nas w Early Stage jasnym było, że trzeba zrobić wszystko, aby zadbać o zapewnienie ciągłości nauczania naszych uczniów oraz ciągłości zatrudnienia pracowników – zarówno w szkołach, jak i w centrali. Podejmując w naszej szkole jakiekolwiek decyzje, zawsze oglądamy możliwości z różnych stron, aby były one z maksymalną korzyścią dla wszystkich. Było tak i na początku 2020 roku, a dziś z dumą możemy powiedzieć, że udało się – przez dwa lata trwania pandemii nie tylko nie nastąpiła redukcja zatrudnienia, ale nawet liczba pracowników znacznie wzrosła.

Dzięki zaangażowaniu całej szkoły przenieśliśmy nasze zajęcia do świata online, dzięki czemu uczniowie mogli kontynuować naukę, a lektorzy utrzymali swoje stanowiska pracy. Nasza doświadczona kadra, w tym grono metodyków, udzielała wsparcia lektorom, uczniom oraz ich rodzicom, by łatwiej mogli odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Czujemy, że wykonaliśmy ogrom dobrej pracy – liczba uczniów wzrosła z 33 000 w roku szkolnym 2019/20 do 42 000 w roku 2021/22. Jest to dla nas ogromny powód do dumy i potwierdzenie, że idziemy w dobrym kierunku – zarówno jako szkoła języka angielskiego dla dzieci i młodzieży, jak i jako pracodawca. Cieszymy się również, że w tak trudnych momentach wszyscy możemy na siebie liczyć.

Z tej trudnej próby z pewnością wyszliśmy silniejsi niż kiedykolwiek, pewni tego, że razem jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Docenili to zarówno nasi uczniowie i pracownicy, jak również portal pracuj.pl – możesz przeczytać o tym w artykule o wiele znaczącym tytule Dobry pracodawca na trudne czasy: case study Early Stage.

Czy masz już swój friendly workplace?

Na spełnienie zawodowe z pewnością wpływa atmosfera, panująca w danym miejscu pracy – podejście do pracowników, relacje między nimi, kultura organizacyjna. W Early Stage to dla nas podstawa. Traktujemy się po partnersku, wspieramy, inspirujemy i dodajemy skrzydeł. Szczerze rozmawiamy o tym, co nam odpowiada i o tym, co chcielibyśmy zmienić. Zależy nam, aby każdy miał prawo do wyrażania swojej opinii, bo to właśnie jako społeczność mamy największą siłę.

Tym bardziej cieszy nas, że nasze podejście zostało docenione – otrzymaliśmy wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną w tegorocznej edycji konkursu Friendly Workplace.

W ramach głosowania otrzymaliśmy jeden z najwyższych wyników 23 pkt (na 25). Szczególnie wysoko został oceniony obszar relacji z pracownikami, działania rozwojowe oraz nasza kultura organizacyjna.

Friendly Workplace to wyróżnienie redakcji Marka Pracodawcy dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem w obszarze kultury organizacyjnej i rozwoju pracowników.

Czy warto zmieniać pracę w kryzysie?

Zmiana pracy to wielka rzecz. Bywa, że jest to okres dodatkowego niepokoju i stresu, których przecież w trudnych czasach nie brakuje. Jednocześnie, to również szansa na zyskanie stabilniejszego zatrudnienia, lepszych perspektyw rozwoju i możliwości związania się zawodowo na stałe z solidnym, bo sprawdzonym w wymagających warunkach pracodawcą. Warto rozważyć zmianę szczególnie wtedy, gdy w dotychczasowym miejscu pracy czegoś brakuje. W długofalowej perspektywie może się zatem okazać, że znalezienie nowej pracy w niepewnych czasach było strzałem w dziesiątkę, a początkową niepewność zastąpi zadowolenie i stabilizacja nie tylko w okresie zawieruchy, a na lata!

Rekrutacja_3


Jeśli dobrze znasz język angielski i lubisz pracować z dziećmi i/lub młodzieżą – dołącz do naszego zespołu! Oferty pracy dla lektorów języka angielskiego czekają na Ciebie :-)

Komentarze
Szkoła z Early Stage

Dlaczego warto otworzyć szkołę z Early Stage?

Prowadzenie szkoły języka angielskiego to zadanie dla tych, którzy łączą w sobie poczucie misji i żyłkę do prowadzenia biznesu. W końcu tutaj chod...
Czytaj więcej
Empty Name 1080

Jak wygląda praca w Early Stage?

Early Stage nie bez powodu jest szkołą, z którą od lat lektorzy chętnie nawiązują współpracę i to taką, która z reguły trwa naprawdę długo. To przede...
Czytaj więcej
Rozmowa

Jak nauczyciel może budować zaufanie w relacji z rodzicem?

Każdy rodzic inaczej wychowuje swoje dzieci. Tak samo każdy nauczyciel posiada swój własny styl nauczania. I choć tak bardzo się w wielu kwestiach różnimy, w...
Czytaj więcej