Travel FREEBIES Older Students - Early Stage Universe

Travel FREEBIES Older Students

12.02.2019

Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów dla starszych uczniów. Mamy dla Was flashcards i handout z ćwiczeniami, grą i zadaniami na mówienie.

Poniżej kilka pomysłów na użycie materiałów w klasie:

Gry i zabawy z kartami obrazkowymi i definicjami

BINGO

Uczniowie zapisują wybraną liczbę idiomów z lekcji. Nauczyciel podaje definicje lub zdania, pomijając sam idiom, i w jego miejsce pokazując kartę obrazkową. Uczeń, który ma dany idiom zapisany, wykreśla go. Wszystkie wykreślone idiomy oznaczają BINGO!

TORNADO

Nauczyciel dzieli grupę na dwie drużyny. Na tablicy rysujemy kwadrat lub prostokąt z liczbą pól odpowiadającą liczbie idiomów. Nauczyciel wiesza karty obrazkowe (obrazkiem do tablicy) w polach. Pod niektórymi kartami ukrywa tornado (3-4 pola). Drużyny po kolei wybierają pola i nazywają idiom i/lub podają definicję. Jeśli dana drużyna trafi na tornado, traci wszystkie punkty.

Speaking

STORY CUBES

Warto skorzystać ze Story Cubes, aby dać uczniom okazję do użycia nowopoznanych idiomów w kontekście. Jeśli nie masz w swoich zasobach takich kostek, można skorzystać z aplikacji (Rory’s Story Dice jest odpłatna, ale na przykład Story Dice od Cachucha Developer można ściągnąć za darmo, a działa równie dobrze)

FIND A PHOTO FOR AN IDIOM

Uczniowie pracują w parach robiąc zdjęcia przedstawiające znaczenie idiomów wprowadzonych na lekcji. Jeżeli nie mają możliwości zrobienia zdjęcia np. telefonem, mogą ustawić się w scenki i udawać, że je robią. Pozostałe grupy zgadują co to za idiom.

MIX-PAIR-SHARE

Ćw. 7 ze str. 4 w handoucie można zrobić poza ławkami. Uczniowie chodzą po klasie do muzyki (można puścić jakąś znaną piosenkę związaną z podróżowaniem, np. „The Passenger” Iggy’ego Popa. Nauczyciel zatrzymuje nagranie lub mówi „Freeze” albo „Pair”. Uczniowie losowo łączą się w pary (opcjonalnie pary przybijają sobie piątkę). Nauczyciel zadaje jedno z pytań z ćw. 7 na str. 4 handoutu. Uczniowie w parach odpowiadają na pytanie przez 1 min. Następnie nauczyciel ponownie włącza nagranie lub mówi „Mix”, grupa miesza się, aby stworzyć nowe pary, w których będą odpowiadać na kolejne pytania.

TABOO

Ćw. 8 str. 5 to gra Taboo. Podobne karty można stworzyć do innych zestawów słownictwa. Na Busyteacher są też karty gotowe do ściągnięcia w formacie, który pozwala na edytowanie.



Dorota Ścisłowska - metodyczka główna Early Stage



Agnieszka Jankowska - Dyrektorka metodyczna Early Stage


Komentarze

Jak oceniac uczniow zeby nie obnizac samooceny

Jak oceniać uczniów, aby nie obniżać ich samooceny? Oceny w szkole podstawowej, językowej, średniej…

Oceny wydają się niezbędne w procesie nauczania – są powszechnie stosowane w szkołach i w uproszczony sposób przedstawiają, w jakim stopniu uczeń przyswoił m...
Czytaj więcej
GT Walsheim Medium

Quick Trick season 2 episode 7: THE NEGATIVE

W siódmym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK ponownie przychodzimy z ciekawym pomysłem, który sprawi, że nauka pisania nowych słów będzie szybka, łatwa i ni...
Czytaj więcej
Hospitacje kolezenskie na lekcjach angielskiego

Tajemniczy ogród nauczania: jak obserwacje lekcji mogą wzbogacić Twój warsztat lektorski?

O hospitacjach i obserwacjach koleżeńskich, lekcjach pokazowych, wizytacjach i lekcjach otwartych pisze Weronika Puszyk, metodyczka główna Early Stage....
Czytaj więcej
Praca z jezykiem angielskim za granica

Ciekawa praca z językiem angielskim – bez doświadczenia, zdalna, a może za granicą?

Marzy Ci się ciekawa praca z angielskim? Jeśli doskonale znasz ten język, to możliwości są naprawdę różnorodne – od zdalnych korepetycji w piżamie, przez gra...
Czytaj więcej