Welcome Back FREEBIES Older Students - Early Stage Universe

Welcome Back FREEBIES Older Students

11.09.2018

Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów na początek roku szkolnego dla starszych uczniów. Mamy dla Was flashcards i handout z ćwiczeniami, grą i zadaniami na mówienie.

Poniżej kilka pomysłów na użycie materiałów w klasie:

Gry i zabawy z kartami obrazkowymi i definicjami

WHAT’S MISSING (VARIATION)

Karty obrazkowe z „Mind Idioms” wiszą na tablicy. Nauczyciel przygotowuje kilka kart obrazkowych z idiomami/słowami z poprzednich lekcji. Ta gra to wariacja „What’s missing”. Uczniowie zamykają oczy, nauczyciel w tym czasie zdejmuje jedną kartę i podkłada zamiast niej kartę obrazkową z poprzednich zajęć. Uczestnicy otwierają oczy i odgadują, której karty brakuje.

ACRONYMS

Uczniowie są podzieleni na grupy. Każda grupa wybiera lidera, który otrzymuje gwizdek lub jakąś zabawkę wydającą śmieszny dźwięk. Nauczyciel przygotowuje akronimy idiomów np. LBH to: learn by heart. Czyta je, a grupa, która wie, co to za idiom, daje sygnał dźwiękowy, w ten sposób zgłaszając się do odpowiedzi.

TIME BOMB

Uczniowie są podzieleni na dwie drużyny. Nauczyciel ustawia timer na dwie minuty. Reprezentant każdej drużyny dostaje zestaw kart wyrazowych z idiomami do przedstawienia swojej drużynie – może używać gestów lub definicji. Za każdy odgadnięty idiom drużyna dostaje punkt. Drużyny rywalizują, aby odgadnąć jak najwięcej idiomów w ciągu dwóch minut.

Speaking

Inside/Outside Circle: Ćw. 7 ze str. 5 w handoucie można zrobić poza ławkami. Każdy z uczniów dostaje jedno z pytań. W przypadku grup większych niż 10 uczniów, podziel ich na grupy i przygotuj więcej zestawów. Uczniowie ustawiają się w dwóch kółkach – jedno wewnątrz drugiego (jeśli nie ma parzystej liczby uczestników, nauczyciel również bierze udział w aktywności).

Uczniowie stojący naprzeciwko siebie zadają sobie pytania. Na znak nauczyciela uczniowie w wewnętrznym kole przesuwają się o jedną osobę w prawo i zadają swoje pytanie nowemu partnerowi.

Ta aktywność jest dobrze pokazana na poniższym filmiku:

Taboo: Ćw. 8 str. 5 to gra Taboo. Podobne karty można stworzyć do innych zestawów słownictwa. Na Busyteacher są też karty gotowe do ściągnięcia w formacie, który pozwala na edytowanie.

Materiały opracowane przez:

Dorota Ścisłowska - metodyk główny Early Stage
Agnieszka Jankowska - Łoś - dyrektorka metodyczna Early Stage
Komentarze

GT Walsheim Medium 1

Quick Trick season 2 episode 8: BUBBLE WRAP

W ósmym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przygotowaliśmy dla Was wspaniałą zabawę sensoryczną, która w angażujący sposób ćwiczy umiejętność czytania globa...
Czytaj więcej
Ciekawe tematy na lekcje angielskiego dla dzieci młodziezy 3 19 lat

Ciekawe tematy na lekcje angielskiego dla dzieci i młodzieży (3-19 lat)

Jakie pomysły na lekcje angielskiego sprawdzą się na zajęciach z przedszkolakami? Które tematy spodobają się nastolatkom? Wszystko zależy od dwóch czynników:...
Czytaj więcej
Cele smart cele woop 1

O mądrych celach... Spoiler alert! To nie będą cele SMART!

Cele SMART dość dobrze sprawdzają się jako cele lekcji, ale czy warto używać ich zawsze – także w życiu (prywatnym i zawodowym)? Czym różnią się mądre cele S...
Czytaj więcej
Zabawy metody aktywizujace przyklady angielski

Przykłady zabaw i metod aktywizujących dla dzieci w szkole języka angielskiego

Ciekawe metody aktywizujące są kluczem do skutecznych lekcji angielskiego – co to do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jakie są przykłady takich zabaw a...
Czytaj więcej