Welcome Back FREEBIES - Early Stage Universe

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - Welcome Back

5.09.2018

Zapraszamy do korzystania naszych materiałów na początek roku szkolnego. Mamy dla Was piosenkę, flashcards i handout z ćwiczeniami. Handout jest przygotowany do druku dwustronnego. Ostatnia strona to gra memo do wycięcia. Szczegółowy opis gry w memory znajdziecie w naszym wpisie bożonarodzeniowym.

Poniżej kilka pomysłów na użycie materiałów w klasie:

Gry z kartami obrazkowymi i wyrazowymi

SNAP

Uczniowie podzieleni na dwie drużyny stają w dwóch rzędach przy tablicy. Na tablicy wiszą karty obrazkowe. Pierwszy uczeń w każdym rzędzie trzyma packę na muchy. Zadaniem graczy jest podbiec do tablicy i pacnąć flashcard przedstawiający słowo, które podał nauczyciel - kto pierwszy, ten lepszy. Następnie ci gracze przechodzą na koniec, przekazując packi następnym uczniom w kolejce.

GIANT BOARD GAME

Dzielimy grupę na dwie lub trzy drużyny. Z kart obrazkowych i wyrazowych tworzymy grę planszową na tablicy lub podłodze. Można użyć dwóch zestawów kart albo dodać karty z poprzednich lekcji w ramach powtórzenia. Drużyny naprzemiennie rzucają kostką. Jako pionków można użyć magnesów (gra na tablicy) lub samych uczniów (gra na podłodze). Gdy pionek stanie na danym polu dana drużyna musi powiedzieć, co widzi na obrazku lub przeczytać i pokazać co przedstawia karta wyrazowa. Można dodać pola specjalne np. go ahead 2 spaces, go back 2 spaces etc.

BACK TO THE BOARD GAME

Uczniowie są podzieleni na dwie drużyny. Jeden reprezentant z każdej drużyny ustawia się tyłem do tablicy, na której nauczyciel wiesza jedną z kart wyrazowych. Pozostali uczniowie pokazują poprzez miming, to co widzą na karcie. Uczeń, który pierwszy odgadnie słowo, zdobywa punkt dla swojej drużyny. Inna wersja tej gry, w której uczniowie zamiast pokazywać używają definicji lub zdań, jest wyjaśniona na poniższym filmiku:

Listening: Ćw. 6 ze str. 3 w handoucie można zrobić poza ławkami. Nauczyciel tworzy linię na podłodze (można użyć sznurka, taśmy malarskiej lub kredy, jeśli grasz na podwórku). Po jednej stronie linii jest „True”, a po drugiej „False”. Nauczyciel czyta na głos przykłady z ćwiczenia. Jeśli uczniowie uznają jego zdanie jest takie samo jak w piosence - przeskakują na stronę „True”, jeśli zdanie jest inne – na stronę „False”. W przypadku zdań „False”, uczniowie ustnie poprawiają „błędy”.

Speaking/Writing: Ćw. 9 na str. 5 handoutu można zacząć od pracy w parach. Uczniowie ustnie dzielą się z partnerem swoimi pomysłami na szalone zasady szkolne.

Piosenka „Miss Idea is Cool” może być dobrym punktem wyjścia do wspólnego stworzenia listy zasad pracy grupy na zajęciach angielskiego w nowym roku szkolnym.

Joanna Zarańska - założycielka Early Stage
Marta Portalewska - metodyk główny Early Stage
Dorota Ścisłowska - metodyk główny Early Stage



Komentarze

Rozmowa kwalifikacyjna lektor jezyka angielskiego

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Rady dla lektorów

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jakie masz umiejętności – również te miękkie – i przemyśl, jak możesz je z...
Czytaj więcej
Praca jako lektor nauczyciel bez wyksztalcenia filologicznego

Praca jako lektor angielskiego bez wykształcenia filologicznego – czy to możliwe?

Jak zostać nauczycielem angielskiego bez studiów? Czy to w ogóle możliwe? Jeżeli chcesz uczyć w szkole podstawowej lub średniej, to wystarczy, że ukończysz n...
Czytaj więcej
Myslenie krytyczne w edukacji dzieci i mlodziezy early stage

Jak rozwijać umiejętności krytycznego myślenia u uczniów na lekcjach języka angielskiego?

Co to jest myślenie krytyczne? Na czym polega? Myślenie krytyczne to ważna umiejętność we współczesnym świecie. Jest zaliczana do kluczowych kompetencji XXI ...
Czytaj więcej
QT 2

Quick Trick season 2, episode 2: ONE PEN

W drugim odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy kolejny sposób na ćwiczenie nauki pisania nowych słów bez konieczności przynoszen...
Czytaj więcej