Early Stage Universe | Early Stage Universe

Czy nauczyciel może założyć własną firmę?

17.06.2021
Nauczyciel

Własny biznes bywa niespełnionym marzeniem wielu pracowników. Niesłusznie! Jeśli jesteś nauczycielem języka angielskiego i zastanawiasz się, czy własna firma jest dla Ciebie, czy poradzisz sobie z wszystkimi formalnościami oraz zarządzaniem swoim projektem życia, ten wpis odpowie na te pytania. Zapraszamy!

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania?

Jesteś nauczycielem i kochasz swoją pracę. Nauczanie sprawia Ci radość, a kontakt z uczniami i obserwowanie, jak dzięki Twojej pracy nieustannie czynią postępy, powodują, że z satysfakcją kończysz każdy dzień pracy. A jednak czasem myślisz, że chyba czegoś Ci brakuje. Może pełnej kontroli nad planem zajęć, zadowolenia z prowadzenia choćby niewielkiej firmy lub sukcesu ekonomicznego…? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to zachęcamy do realizacji marzeń o własnej szkole językowej! Dzięki temu będziesz w stanie nadal spełniać się w zawodzie, a jednocześnie zyskasz możliwości, płynące z faktu prowadzenia działalności na własny rachunek.

Jeśli czujesz, że to właśnie jest Twój czas i masz motywację do dalszego rozwoju, z całą pewnością warto rozważyć podjęcie tej ważnej decyzji właśnie teraz. Rynek szkół językowych w Polsce wciąż dysponuje jeszcze miejscem dla kolejnych prywatnych placówek oferujących kursy dla dzieci i młodzieży. Znajomość języków obcych nieustannie znajduje się na wysokiej pozycji pośród kwalifikacji pożądanych zarówno w gronie pracodawców, jak i rodziców dbających o wszechstronne i gruntowne wykształcenie ich pociech.

Uczenie i zarządzanie – czy można to połączyć?

Pytania tego typu często nasuwają się młodym przedsiębiorcom. Czy zdołam wszystko załatwić? Czy nie stracę pasji? Co ciekawe, nauczyciele w pewnym sensie z definicji przystosowani są do zarządzania. Te naturalne predyspozycje są niezbędne w codziennej pracy. Przecież każdego dnia, oprócz przekazywania wiedzy, jesteś głównym menedżerem na swoich zajęciach. Dlaczego? Sięgnijmy do nauki o zarządzaniu, by pokazać Ci, jak wiele już potrafisz w tym zakresie.

Do głównych zadań menedżera należy planowanie, organizowanie, przewodzenie oraz kontrolowanie. W każdym z tych obszarów masz już na pewno niemałe doświadczenie. Planujesz przecież nieustannie swoje zajęcia – to, co chcesz zrealizować jutro, a także to, jakie odleglejsze cele możesz wyznaczać swojej grupie. Organizujesz przy tym wszystko, co jest potrzebne, by prowadzić lekcje w sposób optymalny i sprawny, z wykorzystaniem niezbędnych materiałów i metod. Uczniowie pod Twoim przewodnictwem wykonują ćwiczenia, angażują się w gry i zabawy edukacyjne. Dbasz również o dyscyplinę podczas zajęć i wzajemne relacje w grupie. Na koniec weryfikujesz postępy w nauce, a tym którzy tego wymagają, udzielasz odpowiedniego wsparcia. Dokładnie tak, jak sprawny menedżer. Czy zatem trzeba Cię jeszcze przekonywać, że dasz radę połączyć uczenie z zarządzaniem? 😊

Własna firma łatwiej? Sprawdź jak!

Założenie własnej firmy mimo wszystko może wydawać się przedsięwzięciem wymagającym ogromnego zaangażowania, dużego nakładu pracy i środków finansowych. Szczególnie w początkowym okresie działalności, Twój biznes może wymagać nieco szczególnej uwagi, ale jesteśmy przekonani, że można prościej.

Chcielibyśmy przedstawić rozwiązanie, które pozwala znacznie ograniczyć ryzyko związane z podjęciem działalności gospodarczej, a także zapewni Ci niezbędne wsparcie administracyjne, marketingowe, szkoleniowe oraz metodyczne. Jednocześnie, będąc niezależnym przedsiębiorcą, zyskasz wszystkie korzyści płynące z prowadzenia własnego biznesu: elastyczność, korzystne warunki finansowe, niezależność. Co ważne, możesz łatwo sprawdzić i przekonać się, dlaczego na to rozwiązanie zdecydowała się już ponad setka nauczycieli, którzy tak jak Ty postanowili wypłynąć na szerokie wody. Tym rozwiązaniem jest przystąpienie do sieci franczyzowej.

System franczyzowy

System franczyzowy to sprawdzony od dziesięcioleci model prowadzenia współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi. U jego podstaw leży dążenie obu stron do realizacji wspólnych celów. Jedną stroną takiego porozumienia jest tzw. franczyzodawca, czyli firma o ugruntowanej pozycji na rynku, dysponująca doświadczeniem oraz pełnym zapleczem umożliwiającym wspieranie innych podmiotów, nowych oraz już funkcjonujących, które są zainteresowane dalszym rozwojem. Drugą stroną są franczyzobiorcy.

Przystąpienie do sieci franczyzowej na etapie rozpoczynania działalności gospodarczej można nazwać miękkim startem, sposobem na zapewnienie sobie poduszki powietrznej. Franczyzodawca płynnie wprowadza swoich partnerów w szczegóły współpracy, zapewnia odpowiednie szkolenia oraz służy radą i wsparciem niezbędnym zarówno podczas rozruchu, jak i na całym etapie funkcjonowania. Szczególnie wyraźny przykład tego typu pomocy obserwować mogliśmy na rynku edukacyjnym w okresie lockdownów związanych z pandemią. Dzięki doskonałej współpracy nawet z kryzysowych sytuacji można wyjść obronną ręką – o tym, jak sieć franczyzowa Early Stage poradziła sobie z tym wyzwaniem, możecie przeczytać w naszym wpisie dotyczącym zakładania szkoły językowej w 2021 roku.

Komentarze

Green and Orange Math Subtraction Education Christmas Presentation

Pomysły na świąteczne lekcje języka angielskiego

Kolorowe światełka już oświetlają witryny sklepów, w radiu coraz częściej grają klimatyczne piosenki, w centrach miast pojawiają się wielkie choinki. Może to...
Czytaj więcej
Scott graham 5f Nm Wej4t AA unsplash

Lektor angielskiego a własna działalność – wszystko, co warto wiedzieć

Bycie przedsiębiorcą to dla osób przyglądających się tej formie działalności z zewnątrz idealne rozwiązanie. Jesteś szefem sam sobie, nikt nie rozlicza Cię z...
Czytaj więcej
53 F5 CDF3 4050 421 F B138 B135 CEF17 A77

Jak oszczędzić czas podczas planowania lekcji? 5 scenariuszy lekcji angielskiego dla nastolatków

Lekcje, sprawdzanie kartkówek, uzupełnianie dziennika, doszkalanie – czasem brakuje dnia, aby z wszystkim zdążyć. A co z przygotowaniem tematów na kolejne za...
Czytaj więcej
Freebies gramatyczny

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego – Grammar Rhymes Freebies

Nauczycielu! Pobierz dodatkowy zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku 8-12 lat, który stanowi utrwalenie liczby mnogiej oraz these/those...
Czytaj więcej