Early Stage Universe | Early Stage Universe

Czy nauczyciel może założyć własną firmę?

17.06.2021
Nauczyciel

Własny biznes bywa niespełnionym marzeniem wielu pracowników. Niesłusznie! Jeśli jesteś nauczycielem języka angielskiego i zastanawiasz się, czy własna firma jest dla Ciebie, czy poradzisz sobie z wszystkimi formalnościami oraz zarządzaniem swoim projektem życia, ten wpis odpowie na te pytania. Zapraszamy!

Czy jesteś gotowy na podjęcie wyzwania?

Jesteś nauczycielem i kochasz swoją pracę. Nauczanie sprawia Ci radość, a kontakt z uczniami i obserwowanie, jak dzięki Twojej pracy nieustannie czynią postępy, powodują, że z satysfakcją kończysz każdy dzień pracy. A jednak czasem myślisz, że chyba czegoś Ci brakuje. Może pełnej kontroli nad planem zajęć, zadowolenia z prowadzenia choćby niewielkiej firmy lub sukcesu ekonomicznego…? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to zachęcamy do realizacji marzeń o własnej szkole językowej! Dzięki temu będziesz w stanie nadal spełniać się w zawodzie, a jednocześnie zyskasz możliwości, płynące z faktu prowadzenia działalności na własny rachunek.

Jeśli czujesz, że to właśnie jest Twój czas i masz motywację do dalszego rozwoju, z całą pewnością warto rozważyć podjęcie tej ważnej decyzji właśnie teraz. Rynek szkół językowych w Polsce wciąż dysponuje jeszcze miejscem dla kolejnych prywatnych placówek oferujących kursy dla dzieci i młodzieży. Znajomość języków obcych nieustannie znajduje się na wysokiej pozycji pośród kwalifikacji pożądanych zarówno w gronie pracodawców, jak i rodziców dbających o wszechstronne i gruntowne wykształcenie ich pociech.

Uczenie i zarządzanie – czy można to połączyć?

Pytania tego typu często nasuwają się młodym przedsiębiorcom. Czy zdołam wszystko załatwić? Czy nie stracę pasji? Co ciekawe, nauczyciele w pewnym sensie z definicji przystosowani są do zarządzania. Te naturalne predyspozycje są niezbędne w codziennej pracy. Przecież każdego dnia, oprócz przekazywania wiedzy, jesteś głównym menedżerem na swoich zajęciach. Dlaczego? Sięgnijmy do nauki o zarządzaniu, by pokazać Ci, jak wiele już potrafisz w tym zakresie.

Do głównych zadań menedżera należy planowanie, organizowanie, przewodzenie oraz kontrolowanie. W każdym z tych obszarów masz już na pewno niemałe doświadczenie. Planujesz przecież nieustannie swoje zajęcia – to, co chcesz zrealizować jutro, a także to, jakie odleglejsze cele możesz wyznaczać swojej grupie. Organizujesz przy tym wszystko, co jest potrzebne, by prowadzić lekcje w sposób optymalny i sprawny, z wykorzystaniem niezbędnych materiałów i metod. Uczniowie pod Twoim przewodnictwem wykonują ćwiczenia, angażują się w gry i zabawy edukacyjne. Dbasz również o dyscyplinę podczas zajęć i wzajemne relacje w grupie. Na koniec weryfikujesz postępy w nauce, a tym którzy tego wymagają, udzielasz odpowiedniego wsparcia. Dokładnie tak, jak sprawny menedżer. Czy zatem trzeba Cię jeszcze przekonywać, że dasz radę połączyć uczenie z zarządzaniem? 😊

Własna firma łatwiej? Sprawdź jak!

Założenie własnej firmy mimo wszystko może wydawać się przedsięwzięciem wymagającym ogromnego zaangażowania, dużego nakładu pracy i środków finansowych. Szczególnie w początkowym okresie działalności, Twój biznes może wymagać nieco szczególnej uwagi, ale jesteśmy przekonani, że można prościej.

Chcielibyśmy przedstawić rozwiązanie, które pozwala znacznie ograniczyć ryzyko związane z podjęciem działalności gospodarczej, a także zapewni Ci niezbędne wsparcie administracyjne, marketingowe, szkoleniowe oraz metodyczne. Jednocześnie, będąc niezależnym przedsiębiorcą, zyskasz wszystkie korzyści płynące z prowadzenia własnego biznesu: elastyczność, korzystne warunki finansowe, niezależność. Co ważne, możesz łatwo sprawdzić i przekonać się, dlaczego na to rozwiązanie zdecydowała się już ponad setka nauczycieli, którzy tak jak Ty postanowili wypłynąć na szerokie wody. Tym rozwiązaniem jest przystąpienie do sieci franczyzowej.

System franczyzowy

System franczyzowy to sprawdzony od dziesięcioleci model prowadzenia współpracy pomiędzy podmiotami gospodarczymi. U jego podstaw leży dążenie obu stron do realizacji wspólnych celów. Jedną stroną takiego porozumienia jest tzw. franczyzodawca, czyli firma o ugruntowanej pozycji na rynku, dysponująca doświadczeniem oraz pełnym zapleczem umożliwiającym wspieranie innych podmiotów, nowych oraz już funkcjonujących, które są zainteresowane dalszym rozwojem. Drugą stroną są franczyzobiorcy.

Przystąpienie do sieci franczyzowej na etapie rozpoczynania działalności gospodarczej można nazwać miękkim startem, sposobem na zapewnienie sobie poduszki powietrznej. Franczyzodawca płynnie wprowadza swoich partnerów w szczegóły współpracy, zapewnia odpowiednie szkolenia oraz służy radą i wsparciem niezbędnym zarówno podczas rozruchu, jak i na całym etapie funkcjonowania. Szczególnie wyraźny przykład tego typu pomocy obserwować mogliśmy na rynku edukacyjnym w okresie lockdownów związanych z pandemią. Dzięki doskonałej współpracy nawet z kryzysowych sytuacji można wyjść obronną ręką – o tym, jak sieć franczyzowa Early Stage poradziła sobie z tym wyzwaniem, możecie przeczytać w naszym wpisie dotyczącym zakładania szkoły językowej w 2021 roku.

Komentarze

szkolenia dla lektorow

Szkolenia dla lektorów/ek języka angielskiego w Early Stage

W Early Stage naszą pasją jest zdobywanie i przekazywanie wiedzy. Dbamy nie tylko o doskonalenie zdolności językowych przez naszych podopiecznych w klasie, a...
Czytaj więcej
Lektor jezyka angielskiego

Lektor angielskiego w Early Stage, nowa ścieżka kariery

Język angielski to Twoja pasja? Kreatywność to Twoje drugie imię, a znajomi i rodzina powtarzają, że masz świetne podejście do dzieci i młodzieży? Jeśli z Tw...
Czytaj więcej
Regeneracja w zawodzie nauczyciela

Sygnały, które mówią Ci, że czas odpocząć

Praca nauczyciela czy lektora to z pewnością dla wielu pedagogów sposób na realizację pasji. W końcu, gdy osoba z zamiłowaniem do przekazywania wie...
Czytaj więcej