Early Stage Universe | Early Stage Universe

IT with Doti, season 2!

9.05.2022
IT with Doti 2

Odcinek 7

W siódmym odcinku prezentujemy stronę Gimkit - połączenie tego co najlepsze w powerpoincie i onlinowych grach i quizach.

Gimikt oferuje wiele różnych angażujących wersji quizów - uczniowie mogą konkurować ze sobą indywidualnie, team vs. team lub dążyć do wspólnego celu. Strona daje nawet możliwość tworzenia quizów przez samych uczniów! Dobra zabawa gwarantowana!

Link do strony Gimkit: https://www.gimkit.com/


Odcinek 6

W szóstym odcinku drugiego sezonu #ITwithDoti przedstawiamy Nearpoda - połączenie tego co najlepsze w powerpoincie i onlinowych grach i quizach.

Nearpod pozwali Ci w łatwy sposób stworzyć interaktywne prezentacje pełne angażujących aktywności dla Twoich uczniów. Będą oni mogli odpowiadać na pytania, grać w pictionary czy memory!

Link do strony Nearpod: https://nearpod.com/

Link do dodatku Nearpod do Google Slides: https://workspace.google.com/marketplace/app/nearpod/501359647293

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/452508678416646/

Odcinek 5

W piątym odcinku drugiego sezonu #ITwithDoti przedstawiamy Chwazi - apkę do wybierania uczniów lub dzielenia ich na mniejsze grupy.

Wystarczy, że ustawisz w aplikacji czy wybierasz osoby, czy grupy, a następnie pozwolisz każdemu z uczniów położyć po jednym palcu na ekranie Twojego telefonu. Po chwili aplikacja dokona wyboru lub odpowiednio podzieli uczniów :)

Aplikacja na Adroid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tendadigital.chwaziApp&hl=pl&gl=US

Aplikacja na iPhone:

https://apps.apple.com/us/app/chwazi/id689674978?l=pl

Odcinek 4

W czwartym odcinku drugiego sezonu #ITwithDoti przedstawiamy proste narzędzie do współpracy na zajęciach online.

Brakuje Ci tablicy w czasie zajęć online? Szukasz łatwego narzędzia dla Ciebie i Twoich uczniów?

Polecamy Jamboard - łatwy w użyciu i udostępnianiu, zawiera wszystkie potrzebne funkcje, umożliwia zarówno pracę zespołową, jak i indywidualną.


Link: https://jamboard.google.com/Odcinek 3

Zapraszamy na trzeci odcinek drugiego sezonu #ITwithDoti z aplikacją Charades! w roli głównej :)

Charades! to angielskojęzyczna darmowa wersja znanego “Czółka”, która pozwala na tworzenie własnych zestawów kart. Słowa do zgadywania wpisujesz bezpośrednio w aplikacji - mogą to też zrobić sami uczniowie :) Dzięki temu, że cała grupa pokazuje słowo, nawet dla nieśmiałych uczniów gra będzie komfortowa!

Aplikacja na Adroid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fatchicken007.headsupcharades2&hl=pl&gl=US

Aplikacja na iPhone:

https://apps.apple.com/us/app/charades/id653967729Odcienk 2

W drugim odcinku drugiego sezonu #ITwithDoti przedstawiamy aplikację pełną piosenek! W sam raz na ostatnie zajęcia przed wakacjami ;)

Twoi uczniowie myślami są już w górach lub nad morzem? Raczej nie ma już szans na pracę z podręcznikiem?
W takiej sytuacji przyda się aplikacja lyrics training. Uczniowie mogą poćwiczyć listening i spelling na swoich ulubionych piosenkach. Albo po prostu wspólnie pośpiewać :)

Aplikacja na Adroid: https://play.google.com/store/...
Aplikacja na iPhone: https://apps.apple.com/us/app/...IT with Doti powraca! W pierwszym odcinku drugiego sezonu przedstawiamy aplikację z kostkami obrazkowymi 🎲🎲


Odcinek 1

Czy zdarza Ci się zapomnieć kostek na zajęcia? A może masz ich za mało dla większych grup uczniów? Albo chcesz móc wybrać konkretne kategorie obrazków?

Z pomocą przyjdzie darmowa aplikacja “Story Dice - Story Telling”. Dzięki niej uczniowie będą mieli zestaw kostek na wyciągnięcie telefonu ;)

Zastanawiasz się do czego mogą się przydać takie kostki na lekcji angielskiego?

Przy użyciu kostek, uczniowie mogą układać zdania lub historyjki z użyciem konkretnej struktury gramatycznej albo wylosować temat do grupowej dyskusji.


Aplikacja na Adroid: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zuidsoft.storystones&hl=pl&gl=US

Aplikacja na iPhone: https://apps.apple.com/us/app/story-dice-story-telling/id1105668334


Komentarze

Communication cards 2

Materiały dla nauczycieli języka angielskiego - B2 Communication Cards

W tym sezonie będziemy się z Wami cyklicznie dzielić kartami gramatyczno-komunikacyjnymi do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie ...
Czytaj więcej
porazka

Neurobiologia porażki, czyli co porażka robi z naszym mózgiem?

Nie bój się popełniać błędów! Uczymy się na porażkach! Krok wstecz, ale dwa kroki w przód. Pomimo szczerych chęci te rady niezbyt dobrze na mnie działają. A ...
Czytaj więcej
Jak rozwijac warsztat jezykowy

Jak rozwijać warsztat językowy?

Podczas wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego stale pracujemy z pewnym, ograniczonym zestawem słów i zasad gramatycznych. Czy w takim wypadku is...
Czytaj więcej
Empty Name 261

Jak nauczyć dzieci, czym jest dobra porażka?

Jak myślicie, czemu porażka nie tylko może, ale wręcz powinna się wydarzać w życiu dziecka? Jak sprawić, aby dziecko dobrze sobie z nią radziło?...
Czytaj więcej