Najlepsze bezpłatne aplikacje do nauki języka angielskiego – nasz ranking
Wiele aplikacji z naszej listy zostało zaprojektowanych z myślą o nauce języków, ale równie dużo to po prostu świetne pomysły, które można wdrożyć również przy nauczaniu angielskiego. Które z nich polecamy? Oto nasz ranking:
Quizlet – Jedną z najlepszych aplikacji do nauki języka angielskiego jest Quizlet – niezwykle popularny wśród studentów filologii angielskiej. Jeżeli zastanawiając się, co po anglistyce, Twój wybór padł na zawód lektora, to zdecydowanie wiesz, jak wykorzystać pełne możliwości tej apki. Jest to narzędzie do tworzenia fiszek, uczenia się z nich i testowania wiedzy, więc świetnie sprawdzi się do powtarzania słownictwa także w klasie.
Kahoot – Ta znana i powszechnie stosowana apka do urządzania szybkich quizów to świetne urozmaicenie każdej lekcji angielskiego. Zasada jest prosta – przygotowujesz quiz w formie zamkniętej (jedno- lub wielokrotnego wyboru), na zajęciach wysyłasz uczniom link lub kod QR, logują się oni ze swoich telefonów i przechodzicie wspólnie przez cały quiz. Dlaczego jest to tak dobre? Bo liczą się nie tylko dobre odpowiedzi, ale również szybkość! Korzystanie z Kahoota w trakcie zajęć to podręcznikowy przykład wprowadzenia elementów grywalizacji.
Skribbl.io – Chociaż nie jest to typowa aplikacja do nauki języka angielskiego, to świetnie sprawdza się w takiej roli, szczególnie jeżeli prowadzisz zajęcia zdalnie. Skribbl.io to w gruncie rzeczy kalambury online – jedna osoba otrzymuje słowo, które musi narysować, a pozostali gracze próbują je odgadnąć. Nauka języka? Jest. Rywalizacja? Jest? Dobra zabawa? Jest, trzy razy tak!
Quizizz – Choć podobna do Kahoota, ta aplikacja pozwoli ci zbierać dane o wynikach uzyskanych przez uczniów. Dlatego świetnie działa jako narzędzie do podsumowywania każdych zajęć – możesz łatwo ocenić, jaka wiedza została przyswojona przez uczniów, co wymaga powtórzenia, a nawet sprawdzić, czy są jakieś elementy, które regularnie sprawiają twoim uczniom wyjątkowe trudności.
Diki – Dzisiejsza młodzież o wiele chętniej (i sprawniej) porusza się w świecie urządzeń mobilnych. Dlatego dobrą metodą jest zachęcanie uczniów do korzystania z aplikacji-słowników, takich jak Diki. Jako jeden z lepszych słowników polsko-angielskich, będzie on świetną pomocą dla twoich uczniów – twórz plany lekcji tak, aby było moment, gdy uczniowie muszą sami poszukać słownictwa. Pobudzi to ich mózgi do działania i sprawi, że zapamiętają więcej.
Google Jamboard – Ciekawą opcją jest możliwość tworzenia interaktywnych tablic online, zapewniana przez Google Jamboard. Jest to aplikacja o tyle dobra, że pozwala na dodawanie wielu elementów. Tablice te sprawdzą się zarówno jako źródło twoich notatek oraz jako miejsce do przestawiania zagadnień uczniom.
Aplikacja muzyczna Early Stage
Nasza aplikacja muzyczna została stworzona na potrzeby lekcji w ramach autorskich kursów Early Stage. To dynamiczne narzędzie wspierające proces nauczania języka angielskiego, które zdobywa coraz większą popularność wśród nauczycieli oraz uczniów. Wykorzystując potężną kombinację muzyki i interaktywności, aplikacja otwiera nowe perspektywy w prowadzeniu fascynujących lekcji języka angielskiego. Dzięki jej zastosowaniu lektorzy mogą tworzyć angażujące zajęcia, które pobudzają zainteresowanie uczniów oraz sprzyjają skuteczniejszemu przyswajaniu języka. To integralna część naszej metody, która bazuje na ciągłym utrzymywaniu skupienia ucznia, dzięki elementom: muzyki, ruchu, rymu i kreatywności.
Które z aplikacji do nauki języka angielskiego wybrać?
Zastanawiasz się, która z podanych przez nas aplikacji będzie najlepsza? Przetestuj je wszystkie (tylko nie na raz). Każda grupa może mieć inne potrzeby i wymagania, a co za tym idzie lepiej wykorzystywać możliwości poszczególnych aplikacji. Dlatego najpierw sprawdź je w praktyce, spytaj uczniów o opinie i działaj na tych, które sprawdzają się najlepiej!
Znasz jeszcze jakieś świetne aplikacje do nauki języka angielskiego? Nie wahaj się i podziel się pomysłami w komentarzu!