Jak założyć szkołę językową? - Early Stage Universe

Jak założyć szkołę językową?

3.01.2020
286lekcje

Coraz więcej przedsiębiorczych osób zadaje sobie to pytanie. Czy to dobry pomysł na biznes? W końcu tego typu placówek wszędzie jest pełno. Jeśli zastanawiasz się nad tymi kwestiami, marzysz o tym, aby otworzyć tego typu placówkę, a pojęcia biznesplan i szkoła językowa nieustannie zaprzątają Twoje myśli, to ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Podpowiadamy, jak otworzyć szkołę językową, która z pewnością okaże się sukcesem. Zapraszamy do lektury.

Czy założenie szkoły językowej to dobry pomysł?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak założyć szkołę językową, to z pewnością jesteś przekonany o tym, że to dobry pomysł. I słusznie! Warto brać sprawy w swoje ręce i aktywnie zarządzać swoją karierą. Tym bardziej, biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej ludzi uczy się języków obcych, zarówno tych popularnych, jak angielski lub niemiecki, jak i niszowych np. języków skandynawskich. Na lekcje chodzą dzieci oraz dorośli - grupa potencjalnych klientów jest wobec tego dość spora.

Założenie własnej szkoły językowej to dobry pomysł, jeżeli:

 • kochasz pracę z ludźmi,
 • umiesz dzielić się swoją wiedzą z innymi,
 • potrafisz zarządzać zespołem,
 • marzysz o uzyskaniu samodzielności.

Jeśli marzy Ci się szkoła językowa, franczyza może być sposobem na spełnienie pragnienia o własnej szkole językowej. Jeśli chcesz wiedzieć, czy to opcja, która się opłaca, koniecznie czytaj dalej. Dowiesz się między innymi tego, czy franczyza edukacyjna to dobry pomysł przy zakładaniu szkoły językowej.

Jak otworzyć szkołę językową? Czy franczyza się opłaca?

Jeśli chcesz otworzyć szkołę językową, przyda Ci się porządny biznesplan. Musisz pamiętać o wielu sprawach, takich jak:

 • formalności związane z firmą,
 • przygotowanie oferty,
 • zadbanie o materiały promocyjne,
 • zakup pomocy naukowych.

Między innymi właśnie dlatego świetnym rozwiązaniem jest franczyza. To opcja, która się opłaca, ponieważ otrzymujesz ogromną pomoc w założeniu i rozwijaniu swojego biznesu. Korzystając z wiedzy i doświadczenia innych, nie tylko dowiesz się jak założyć szkołę językową krok po kroku, ale także:

 • zminimalizujesz ewentualne ryzyko,
 • otrzymasz sprawdzony i przetestowany przepis na sukces,
 • łatwiej pozyskasz klientów,
 • dostaniesz pełne wsparcie.

Nietrudno dojść do wniosku, że franczyza szkoły językowej to opłacalna opcja dla osób, które chciałyby otworzyć własną placówkę tego typu, ale brakuje im doświadczenia biznesowego. Warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, dzięki którym będziesz mieć pewność, że łatwiej osiągniesz sukces. Dlatego, jeśli nie wiesz, jak założyć szkołę językową i nie masz pomysłu na biznesplan, postaw na franczyzę!

Korzystając z franczyzy Early Stage Universe czekają na Ciebie liczne korzyści:

 • brak opłaty wstępnej za przystąpienie do systemu,
 • darmowe szkolenia wstępne - metodyczne, marketingowe, administracyjne, HR-owe,
 • cały know-how prowadzenia szkoły (w ww. zakresach) dostępny na platformie on-line,
 • darmowe szkolenia metodyczne przez cały okres współpracy.

Szukamy ludzi z pasją do nauczania - jeśli ją masz, całą resztę dostaniesz od nas.

Jak promować szkołę?

Zastanawiasz się, jak promować szkołę, ale nie masz wiedzy marketingowo-sprzedażowej? Nie martw się - jako franczyzobiorca dowiesz się, jak założyć szkołę językową krok po kroku. Franczyzodawca wyszkoli Cię w takim zakresie, w jakim będzie Ci to potrzebne. Dostaniesz od niego całą strategię promocji. A w jaki sposób może przebiegać promocja?

 • Internet to potęga. Dlatego warto się promować w sieci. Współcześnie możliwości są ogromne - social media, marketing szeptany na forach, płatne reklamy GoogleAds lub FacebookAds. Internet jest dobrym medium, w którym możesz skutecznie rozpromować swoją szkołę. Franczyzodawca organizuje marketing online dla szkół, a Ty nie musisz ponosić dodatkowych kosztów.
 • Możesz organizować różne akcje promocyjne np. pokazowe darmowe lekcje - doświadczony franczyzodawca zapewnia dostęp do wielu rozwiązań.
 • Niezawodne są także klasyczne metody promocji, takie jak ulotki i plakaty, które możesz zostawić np. w szkole, przedszkolu, firmie lub w osiedlowym sklepie. Warto wiedzieć, że i w tym przypadku franczyzodawca może zapewnić Ci wsparcie w postaci wzorów materiałów.

Własna szkoła językowa - to proste

Jeśli marzysz o własnej szkole językowej, skorzystaj z naszej franczyzy - to sprawdzony przepis na sukces. Zaufała nam już setka przedsiębiorczych nauczycieli języka angielskiego, dołącz do tego grona! W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak krok po kroku otworzyć szkołę językową w systemie franczyzowym.

Komentarze

Pozytywny feedback konstruktywna informacja zwrotna

Jak dawać wspierający feedback? Przykłady konstruktywnej informacji zwrotnej

Czy powiedzenie „To kiepskie” jest dobrym feedbackiem? Wiadomo, że nie. A czy powiedzenie „To doskonałe, jesteś geniuszem!” jest lepszym? Nie bardzo! Dlaczeg...
Czytaj więcej
Webinaria dla nauczycieli angielkskiego jakie maja rodzaje

Webinaria dla lektorów angielskiego. Czym są? Jakie mają rodzaje? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Czym są webinaria? Zwane również webinarami (z ang. „web” + „seminar”), są to interaktywne szkolenia, warsztaty, prezentacje lub dyskusje online. Webinaria d...
Czytaj więcej
Kompetencje miekkie w pracy nauczyciela angielskiego

Rozwijanie kompetencji miękkich jako nauczyciel – kluczowe umiejętności lektora

Kompetencje miękkie są niezwykle ważne w codziennej pracy nauczyciela. Obok doskonałej znajomości języka (która w tym zawodzie jest oczywista), odgrywają one...
Czytaj więcej
IT with Doti quick trick bottle flip

Quick Trick season 2, episode 4: BOTTLE FLIP

W czwartym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy prostą aktywność, która może uatrakcyjnić pracę na poziomie definicji. Wszystko czego potrzebuje...
Czytaj więcej