Pomysły na wielkanocne lekcje języka angielskiego

Pomysły na wielkanocne lekcje języka angielskiego

19.02.2024
Easter English Lesson 1

Jak może wyglądać lekcja języka angielskiego o wielkanocnej tematyce? Prócz ważnych religijnych obrzędów w tym czasie towarzyszy nam niezliczona ilość kolorowych pisanek, żółtych kurczaczków, zajączków i baranków. Te symbole często pod postacią czekoladowych figurek trafiają w ręce dzieci i stanowią najpopularniejsze dekoracje czy integralny element tradycyjnych zabaw. Dlatego my wykorzystamy je również podczas świątecznych lekcji angielskiego! 🐤🐰🥚

Przekonaj się, w jaki sposób zamienimy te atrybuty w najlepsze (chociaż papierowe) i merytoryczne pomoce dydaktyczne na Wielkanoc. Zapraszamy na nasz Easter Egg, czyli artykuł o sposobach na spędzenie Świąt Wielkanocnych z językiem angielskim w tle.

Egg hunt zabawa na zajęcia z języka angielskiego dla dzieci i młodzieży
Egg hunt to świetna zabawa na zajęcia języka angielskiego przed Wielkanocą.

Wielkanocna lekcja angielskiego dla najmłodszych

Jak poprowadzić świąteczną lekcję języka angielskiego dla najmłodszych? W klasach 1-3 świetnie sprawdzą się nasze wielkanocne materiały. Zostały one przygotowane na podstawie autorskiej piosenki Early Stage do nauki angielskiego, a także wykonanych przez nas kart ilustracyjnych. Taki rodzaj zajęć z pewnością spodoba się uczniom. Atrakcyjny materiał to jednak nie wszystko!

Jakie gry można zastosować, aby wielkanocne słownictwo pozostało w pamięci na dłużej?

Jedną z nich jest Easter Bunny Says. To doskonale znana wielu uczniom gra, w której tym razem, w wielkanocnych okolicznościach, to króliczek wcieli się w rolę Simona i będzie wydawał uczniom polecenia.

Doskonale sprawdzi się także chowanie za nowo poznanymi słówkami, powieszonymi na tablicy, karteczek w postaci pisanek, które uczniowie będą musieli znaleźć, nazywając daną kartę obrazkową. Uwaga na zgniłe jajka, która zabierają punkty lub generują dodatkowe pytania!

Doskonałym pomysłem na rozpoczęcie zajęć będzie także energizer Rock, Paper, Scissors w świątecznej odsłonie. Zasady gry są bardzo proste, możemy też dowolnie modyfikować postacie, w które wcielają się nasi uczniowie.

Jak widzisz, sposobów na przedstawienie wielkanocnego słownictwa jest wiele, ale jednej pozycji nie może zabraknąć – po zabawach i ćwiczeniach utrwalających znajomość słownictwa, czas na piosenkę! Koniecznie powtórz z uczniami tekst, zanim zachęcisz ich do śpiewania.

Zobacz też:

👉 Darmowe materiały na lekcję o Wielkanocy Easter Lesson Online
👉 Darmowe materiały do wykorzystania na wielkanocnej lekcji angielskiego (piosenka, historyjka, karty obrazkowe, ćwiczenia)

Materiały na wielkanocną lekcję języka angielskiego dla nastolatków

Jak poprowadzić wielkanocną lekcję języka angielskiego ze starszymi uczniami? Święta to idealny czas na to, by na chwilę oderwać się od podręcznika i znaleźć przestrzeń na ciekawe i angażujące aktywności.

Doskonałym wyborem będą tutaj wszelkie ćwiczenia speakingowe, otwierające naszych uczniów na rozmowę o tradycjach, rodzinie czy własnych przemyśleniach. Na start zalecamy użycie kart obrazkowych do pracy w grupie lub w parach. Poproś, by uczniowie oprócz opowiedzenia o tym co znajduje się na obrazku, dodali jakąś czynność lub domową tradycję, która jest związana z przedstawionym na karcie przedmiotem. W ten sposób wzmocnisz zaangażowanie uczniów w komunikowanie się między sobą, stwarzając doskonałą okazję do rozwoju kompetencji społecznych grupy.

Po owocnych dyskusjach i wprowadzeniu bardziej zaawansowanego, wielkanocnego słownictwa możesz się pokusić o follow-up w postaci wyzwania z użyciem platformy do tworzenia interaktywnych quizów. Decydując się na taki rodzaj zajęć spędzicie ciekawą wielkanocną lekcję, a oprócz tego być może, uda Ci się dowiedzieć nieco więcej o Twoich uczniach, a wszystko to w akompaniamencie języka angielskiego.

Zobacz też:

👉 Darmowe karty ze słówkami na Wielkanoc do druku [PDF]
👉 Gry i zabawy z kartami obrazkowymi i wyrazowymi
👉 Darmowe materiały do nauczania angielskiego dla nastolatków

Easter Egg Hunt - czyli czas na wielkanocne polowanie!

Oprócz nauki przyda się odrobina aktywności. Czy wiedziałeś/aś, że w Wielkiej Brytanii dzieci tradycyjnie wybierają się z koszykami na szukanie czekoladowych jajek na terenie parków czy dużych ogrodów? Opowiedz o tej historii uczniom i zachęć ich do udziału w ekscytujących wielkanocnych poszukiwaniach. Pochowaj w klasie smakołyki lub wycięte, kolorowe karteczki w kształcie jajek, z dodatkowymi krótkimi ćwiczeniami. Temat poszukiwań możesz poruszyć także podczas small talku, gdy Twoi uczniowie wrócą już po świętach do klasy. To świetna okazja do tego, by zachęcić ich do opowiadania o swoich przygodach w języku angielskim.

Wielkanoc to doskonały moment na tematyczne zajęcia angielskiego, które strukturą i charakterem odbiegają od standardowej lekcji. Jednak nie zapominajmy, że święta to przede wszystkim przerwa na refleksję i chwile w rodzinnym gronie.

Dlatego wszystkim naszym Czytelnikom pragniemy życzyć zdrowych i pogodnych Świąt!

Happy Easter!


Zobacz też:

👉 Wielkanoc po angielsku – słówka i zwroty, które warto znać
👉 Czy Easter Egg nawiązuje wyłącznie do Wielkanocy?
👉 Wielkanoc w Wielkiej Brytanii – tradycje, potrawy i zabawy

Komentarze

Pozytywny feedback konstruktywna informacja zwrotna

Jak dawać wspierający feedback? Przykłady konstruktywnej informacji zwrotnej

Czy powiedzenie „To kiepskie” jest dobrym feedbackiem? Wiadomo, że nie. A czy powiedzenie „To doskonałe, jesteś geniuszem!” jest lepszym? Nie bardzo! Dlaczeg...
Czytaj więcej
Webinaria dla nauczycieli angielkskiego jakie maja rodzaje

Webinaria dla lektorów angielskiego. Czym są? Jakie mają rodzaje? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

Czym są webinaria? Zwane również webinarami (z ang. „web” + „seminar”), są to interaktywne szkolenia, warsztaty, prezentacje lub dyskusje online. Webinaria d...
Czytaj więcej
Kompetencje miekkie w pracy nauczyciela angielskiego

Rozwijanie kompetencji miękkich jako nauczyciel – kluczowe umiejętności lektora

Kompetencje miękkie są niezwykle ważne w codziennej pracy nauczyciela. Obok doskonałej znajomości języka (która w tym zawodzie jest oczywista), odgrywają one...
Czytaj więcej
IT with Doti quick trick bottle flip

Quick Trick season 2, episode 4: BOTTLE FLIP

W czwartym odcinku drugiego sezonu QUICK TRICK przedstawiamy prostą aktywność, która może uatrakcyjnić pracę na poziomie definicji. Wszystko czego potrzebuje...
Czytaj więcej