Walentynki dla dzieci – pomysły na lekcje języka angielskiego w szkole

29.01.2024
Walentynki po angielsku lekcja dla dzieci

Gdy nastaje luty ciężko pominąć czerwone serca, kwiaty czy słodkości, w które z okazji nadchodzącego święta stroi się otoczenie. Walentynki, bo o nich mowa, roztaczają szczególną atmosferę miłości, serdeczności i przyjaźni, a dzięki szerokiemu gronu zwolenników, stały się już niemal elementem naszej kultury. A jak dzień 14 lutego obchodzić w szkole i w przedszkolu? Oto pomysły na Valentine's Day dla dzieci na lekcje języka angielskiego w szkole i przedszkolu.

Walentynkowa lekcja języka angielskiego

Jak może wyglądać walentynkowa lekcja angielskiego w szkole lub w przedszkolu? Święto zakochanych to czas emocji, dlatego nie bójmy się rozmawiać o nich również podczas zajęć w klasie. Jednak jak ten temat zamknąć w klamrze lekcji? Doskonałym pomysłem będzie ćwiczenie słownictwa i wyrażeń inspirowanych walentynkami. Na naszej stronie udostępniamy darmowe materiały od Early Stage do prowadzenia lekcji angielskiego ze świętem zakochanych w tle, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Jak one wyglądają? Zacznijmy od odpowiedniego podkładu muzycznego! Oto piosenka walentynkowa dla dzieci, mówiąca (po angielsku!) o miłości i przyjaźni:

Early Stage · Song "Love & Friendship"

Walentynki dla dzieci - lekcja angielskiego
Walentynki dla dzieci w klasie są okazją do porozmawiania o uczuciach.


Walentynkowa piosenka i materiały na lekcje angielskiego dla przedszkolaków

Materiały do lekcji dla młodszych uczniów zostały przygotowane na podstawie powyższej autorskiej piosenki Early Stage „Love & Friendship”. Ich treść dotyczy walentynkowego słownictwa, a oprawa graficzna świetnie oddaje klimat tego święta. Na uczniów czekają m.in.: proste ćwiczenia słuchowe, wykreślanki tematyczne, kolorowanki czy ćwiczenia manualne, a to wszystko w tle pięknej historii o przyjaźni i uczuciach. Zadania te polecamy szczególnie dla młodszych dzieci. Będą stanowiły wspaniały wstęp do rozmowy o emocjach, a ich proste przesłanie w łatwy sposób przytoczy uczniom sens święta zakochanych.

👉 Tutaj pobierzesz darmowe pliki PDF, karty pracy, pliki muzyczne i inne!


Materiały na walentynkową lekcję angielskiego dla starszych uczniów i nastolatków

Jak poprowadzić walentynkową lekcję języka angielskiego ze starszymi uczniami? Święto zakochanych to idealny czas na to, by na chwilę oderwać się od podręcznika i znaleźć przestrzeń na ciekawe i angażujące aktywności. Doskonałym wyborem będą tutaj wszelkie ćwiczenia speakingowe, otwierające naszych uczniów na rozmowę o relacjach, przyjaźni i emocjach. Na naszej stronie odnajdziesz Communication Cards, dzięki którym wzmocnisz zaangażowanie uczniów w komunikowanie się między sobą i świadome używanie struktur gramatycznych.

Wszystkie ćwiczenia nadają się do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1 i wyżej. Można je wykonywać w grupie lub w parach. Decydując się na zestaw kart, związany z tematem relacji i emocji otrzymujemy niecodzienną lekcję angielskiego w szkole z walentynkami w tle.

Zobacz też:

Posłuchaj też podcastu o tym, jak budować relacje w świecie technologii ⤵️

Early Stage · Podcast o relacjach w kontekscie nowych technologii

Walentynki – alternatywne sposoby świętowania w szkole

A jakie istnieją alternatywne rozwiązania dla popularnego świętowania Dnia Zakochanych? Walentynki to nie tylko czerwone serca i słodycze z napisem „I love You” i chociaż nie ma nic złego w chęci świętowania komercyjnej strony tego dnia, możemy także zastanowić się nad innymi możliwościami.

Dzień ten to także czas serdeczności, przyjaźni, dobrych relacji i skupienia na emocjonalnej stronie człowieka. Nie tylko tej romantycznej, ale również więzi, jakiej możemy stworzyć z innymi. Dlaczego więc nie pochylić się właśnie w tym dniu nad budowaniem relacji wśród naszych uczniów? Pomysł na „Dzień Przyjaźni” pojawia się w przedszkolach i szkołach, szczególnie na lekcjach w młodszych grupach. Jest okazją do przesyłania „walentynek” najlepszym przyjaciołom.

Na naszej stronie możesz obejrzeć powtórkę z webinarium pt.: „Teambuilding i classbuilding. Jak wzmacniać motywację i zaangażowanie”, podczas którego Monika Rudnicka, metodyczka główna Early Stage podpowiada, co zrobić, by uczniowie chętnie ze sobą współpracowali, a także, co ma wpływ na naszą satysfakcję i efektywność. Webinarium to może być świetną inspiracją do wartościowej lekcji na temat relacji w klasie, dobrych emocji i działania w zespole.

Zapraszamy do obejrzenia webinarium⤵️

Lekcje walentynkowe w szkole

Święto zakochanych jest okresem poświęconym emocjom, a o nich zawsze warto rozmawiać. Mniej istotne jest to, czy temat będzie zapisany na kartce z czerwonym serduszkiem, czy na zwykłym kawałku papieru. Życzymy Ci udanych, walentynkowych lekcji i cudownych, pozytywnych chwil spędzonych z Twoimi uczniami!

Zobacz też:

Przydatne linki:

👉Grupa na FB dla nauczycieli

👉Oferty pracy dla lektorów angielskiego

👉Program Talent Booster


Komentarze

Czy w szkole jezykowej nauczyciele zadaja prace domowe

Czy w szkole językowej nauczyciele zadają prace domowe (i czy powinni)?

Czy zadawanie pracy domowej z języka angielskiego jest konieczne, niepotrzebne, a może szkodliwe? Z badań wynika jasno, że w przypadku języka obcego zadania ...
Czytaj więcej
Ksiazki dla nauczycieli angielskiego

Książki dla nauczycieli, które pozwolą rozwijać kompetencje zawodowe (i nie tylko)

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jako nauczyciel(ka) musisz myśleć o nieustannym rozwoju i poszerzaniu swojej wiedzy. Wiele informacji znajdziesz w f...
Czytaj więcej
Wspolpraca lektorsko metodyczna a efektywnosc nauczania jezyka

Współpraca lektorsko-metodyczna a efektywność nauczania języka

Nauczanie angielskiego wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy językowej, ale również umiejętności przekazywania jej w angażujący i efektywny sposób. W tym proc...
Czytaj więcej
Zasada rosenshinea skuteczne nauczanie rusztowania w edukacji

Cegiełka po cegiełce, czyli nauczyciel murarzem. Zasada Rosenshine’a a skuteczne nauczanie

Pewnie zdziwcie się, kiedy Wam powiem, że budownictwo i edukacja mają sporo wspólnego! Nie chodzi mi o tak oczywiste porównania, jak tworzenie czegoś od pods...
Czytaj więcej