Walentynki dla dzieci – pomysły na lekcje języka angielskiego w szkole

Walentynki dla dzieci – pomysły na lekcje języka angielskiego w szkole

29.01.2024
Walentynki po angielsku lekcja dla dzieci

Gdy nastaje luty ciężko pominąć czerwone serca, kwiaty czy słodkości, w które z okazji nadchodzącego święta stroi się otoczenie. Walentynki, bo o nich mowa, roztaczają szczególną atmosferę miłości, serdeczności i przyjaźni, a dzięki szerokiemu gronu zwolenników, stały się już niemal elementem naszej kultury. A jak dzień 14 lutego obchodzić w szkole i w przedszkolu? Oto pomysły na Valentine's Day dla dzieci na lekcje języka angielskiego w szkole i przedszkolu.

Walentynkowa lekcja języka angielskiego

Jak może wyglądać walentynkowa lekcja angielskiego w szkole lub w przedszkolu? Święto zakochanych to czas emocji, dlatego nie bójmy się rozmawiać o nich również podczas zajęć w klasie. Jednak jak ten temat zamknąć w klamrze lekcji? Doskonałym pomysłem będzie ćwiczenie słownictwa i wyrażeń inspirowanych walentynkami. Na naszej stronie udostępniamy darmowe materiały od Early Stage do prowadzenia lekcji angielskiego ze świętem zakochanych w tle, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Jak one wyglądają? Zacznijmy od odpowiedniego podkładu muzycznego! Oto piosenka walentynkowa dla dzieci, mówiąca (po angielsku!) o miłości i przyjaźni:

Early Stage · Song "Love & Friendship"

Walentynki dla dzieci - lekcja angielskiego
Walentynki dla dzieci w klasie są okazją do porozmawiania o uczuciach.


Walentynkowa piosenka i materiały na lekcje angielskiego dla przedszkolaków

Materiały do lekcji dla młodszych uczniów zostały przygotowane na podstawie powyższej autorskiej piosenki Early Stage „Love & Friendship”. Ich treść dotyczy walentynkowego słownictwa, a oprawa graficzna świetnie oddaje klimat tego święta. Na uczniów czekają m.in.: proste ćwiczenia słuchowe, wykreślanki tematyczne, kolorowanki czy ćwiczenia manualne, a to wszystko w tle pięknej historii o przyjaźni i uczuciach. Zadania te polecamy szczególnie dla młodszych dzieci. Będą stanowiły wspaniały wstęp do rozmowy o emocjach, a ich proste przesłanie w łatwy sposób przytoczy uczniom sens święta zakochanych.

👉 Tutaj pobierzesz darmowe pliki PDF, karty pracy, pliki muzyczne i inne!


Materiały na walentynkową lekcję angielskiego dla starszych uczniów i nastolatków

Jak poprowadzić walentynkową lekcję języka angielskiego ze starszymi uczniami? Święto zakochanych to idealny czas na to, by na chwilę oderwać się od podręcznika i znaleźć przestrzeń na ciekawe i angażujące aktywności. Doskonałym wyborem będą tutaj wszelkie ćwiczenia speakingowe, otwierające naszych uczniów na rozmowę o relacjach, przyjaźni i emocjach. Na naszej stronie odnajdziesz Communication Cards, dzięki którym wzmocnisz zaangażowanie uczniów w komunikowanie się między sobą i świadome używanie struktur gramatycznych.

Wszystkie ćwiczenia nadają się do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1 i wyżej. Można je wykonywać w grupie lub w parach. Decydując się na zestaw kart, związany z tematem relacji i emocji otrzymujemy niecodzienną lekcję angielskiego w szkole z walentynkami w tle.

Zobacz też:

Posłuchaj też podcastu o tym, jak budować relacje w świecie technologii ⤵️

Early Stage · Podcast o relacjach w kontekscie nowych technologii

Walentynki – alternatywne sposoby świętowania w szkole

A jakie istnieją alternatywne rozwiązania dla popularnego świętowania Dnia Zakochanych? Walentynki to nie tylko czerwone serca i słodycze z napisem „I love You” i chociaż nie ma nic złego w chęci świętowania komercyjnej strony tego dnia, możemy także zastanowić się nad innymi możliwościami.

Dzień ten to także czas serdeczności, przyjaźni, dobrych relacji i skupienia na emocjonalnej stronie człowieka. Nie tylko tej romantycznej, ale również więzi, jakiej możemy stworzyć z innymi. Dlaczego więc nie pochylić się właśnie w tym dniu nad budowaniem relacji wśród naszych uczniów? Pomysł na „Dzień Przyjaźni” pojawia się w przedszkolach i szkołach, szczególnie na lekcjach w młodszych grupach. Jest okazją do przesyłania „walentynek” najlepszym przyjaciołom.

Na naszej stronie możesz obejrzeć powtórkę z webinarium pt.: „Teambuilding i classbuilding. Jak wzmacniać motywację i zaangażowanie”, podczas którego Monika Rudnicka, metodyczka główna Early Stage podpowiada, co zrobić, by uczniowie chętnie ze sobą współpracowali, a także, co ma wpływ na naszą satysfakcję i efektywność. Webinarium to może być świetną inspiracją do wartościowej lekcji na temat relacji w klasie, dobrych emocji i działania w zespole.

Zapraszamy do obejrzenia webinarium⤵️

Lekcje walentynkowe w szkole

Święto zakochanych jest okresem poświęconym emocjom, a o nich zawsze warto rozmawiać. Mniej istotne jest to, czy temat będzie zapisany na kartce z czerwonym serduszkiem, czy na zwykłym kawałku papieru. Życzymy Ci udanych, walentynkowych lekcji i cudownych, pozytywnych chwil spędzonych z Twoimi uczniami!

Zobacz też:

Przydatne linki:

👉Grupa na FB dla nauczycieli

👉Oferty pracy dla lektorów angielskiego

👉Program Talent Booster


Komentarze

Samoregulacja dziecka w szkole

Stuart Shanker „Samoregulacja w szkole” – książka do nauczycielskiej biblioteczki

„Samoregulacja w szkole” dra Shankera zawiera rezultaty wielu badań poświęconych umiejętności samoregulacji. Wyróżnia się ogromną ilością konkretnych przykła...
Czytaj więcej
Czy warto korzystac z gotowych scenariuszy lekcji jezyka angielskiego dla dzieci

Czy warto korzystać z gotowych scenariuszy lekcji języka angielskiego dla dzieci?

Gotowe scenariusze lekcji języka angielskiego – czy ich wykorzystanie jest dobrym pomysłem? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Jest to zależne od...
Czytaj więcej
Konspekt lekcji jezyka angielskiego jak napisac

Jak przygotować konspekt do lekcji języka angielskiego z dziećmi?

Nie masz pewności, jak przygotować konspekt do lekcji angielskiego dla dzieci? Nie martw się – w tym artykule wytłumaczymy Ci, jak to zrobić w 8 prostych kro...
Czytaj więcej
Obserwacja kolezenska jakie korzysci ma lekcja kolezenska dla lektora angielskiego

O obserwacji koleżeńskiej słów kilka…

Dawno dawno temu 🙂, kiedy byłam już całkiem doświadczoną lektorką, wymieniałyśmy się z innymi nauczycielkami obserwacjami lekcji. Z jednej strony mia...
Czytaj więcej