Early Stage Universe | Early Stage Universe

Walentynki – pomysły na lekcje języka angielskiego w szkole

7.02.2023
Walentynki w klasie

Walentynkowa lekcja języka angielskiego

Jak może wyglądać walentynkowa lekcja angielskiego? Święto zakochanych to czas emocji, dlatego nie bójmy się rozmawiać o nich również podczas zajęć w klasie. Jednak jak ten temat zamknąć w klamrze lekcji? Doskonałym pomysłem będzie ćwiczenie słownictwa i wyrażeń inspirowanych Walentynkami. Na naszej stronie udostępniamy darmowe materiały od Early Stage do prowadzenia lekcji angielskiego ze Świętem Zakochanych w tle, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Jak one wyglądają?


Walentynkowa piosenka dla młodszych uczniów

Materiały do lekcji dla młodszych uczniów zostały przygotowane na podstawie autorskiej piosenki Early Stage „Love & Friendsip”. Ich treść dotyczy walentynkowego słownictwa, a oprawa graficzna świetnie oddaje klimat tego święta. Na uczniów czekają m.in.: proste ćwiczenia słuchowe, wykreślanki tematyczne, kolorowanki czy ćwiczenia manualne, a to wszystko w tle pięknej historii o przyjaźni i uczuciach. Zadania te polecamy szczególnie dla młodszych dzieci. Będą stanowiły wspaniały wstęp do rozmowy o emocjach, a ich proste przesłanie w łatwy sposób przytoczy uczniom sens Święta Zakochanych.

Materiały na walentynkową lekcję angielskiego dla nastolatków

Jak poprowadzić walentynkową lekcję języka angielskiego ze starszymi uczniami? Święta Zakochanych to idealny czas na to, by na chwilę oderwać się od podręcznika i znaleźć przestrzeń na ciekawe i angażujące aktywności. Doskonałym wyborem będą tutaj wszelkie ćwiczenia speakingowe, otwierające naszych uczniów na rozmowę o relacjach, przyjaźni i emocjach. Na naszej stronie odnajdziesz Communication Cards, dzięki którym wzmocnisz zaangażowanie uczniów w komunikowanie się między sobą i świadome używanie struktur gramatycznych. Wszystkie ćwiczenia nadają się do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1 i wyżej. Można je wykonywać w grupie lub w parach. Decydując się na zestaw kart, związany z tematem relacji i emocji otrzymujemy niecodzienną lekcję angielskiego z Dniem Zakochanych w tle.


Walentynki – alternatywne sposoby świętowania w szkole

A jakie istnieją alternatywne rozwiązania dla popularnego świętowania Dnia Zakochanych? Walentynki to nie tylko czerwone serca i słodycze z napisem „I love You” i chociaż nie ma nic złego w chęci świętowania komercyjnej strony tego dnia, możemy także zastanowić się nad innymi możliwościami. Dzień ten to także czas serdeczności, przyjaźni, dobrych relacji i skupienia na emocjonalnej stronie człowieka. Nie tylko tej romantycznej, ale również więzi, jakiej możemy stworzyć z innymi. Dlaczego więc nie pochylić się właśnie w tym dniu nad budowaniem relacji wśród naszych uczniów? Na naszej stronie możesz obejrzeć powtórkę z webinarium pt.: „Teambuilding i classbuilding. Jak wzmacniać motywację i zaangażowanie”, podczas którego Monika Rudnicka, metodyczka główna Early Stage podpowiada, co zrobić, by uczniowie chętnie ze sobą współpracowali, a także, co ma wpływ na naszą satysfakcję i efektywność. Webinarium to może być świetną inspiracją do wartościowej lekcji na temat relacji w klasie, dobrych emocji i działania w zespole. Zapraszamy do obejrzenia webinarium.


Lekcje walentynkowe w szkole

Święto Zakochanych jest okresem poświęconym emocjom, a o nich zawsze warto rozmawiać. Mniej istotne jest to, czy temat będzie zapisany na kartce z czerwonym serduszkiem, czy na zwykłym kawałku papieru. Życzymy Ci udanych, walentynkowych lekcji i cudownych, pozytywnych chwil spędzonych z Twoimi uczniami.

Przydatne linki:

👉Grupa na FB dla nauczycieli

👉Oferty pracy

👉Program Talent Booster


Komentarze

FAQ4

Franczyza szkoły językowej – najczęściej zadawane pytania

Franczyza staje się coraz bardziej popularna wśród osób decydujących się na własny biznes. Naturalne jest zatem to, że z zainteresowaniem idzie w parze cieka...
Czytaj więcej
Skuteczne metody nauczania zdjecie glowne

Jakie metody nauczania są dziś skuteczne?

Jakie metody nauczania są dziś skuteczne? W dzisiejszych czasach raczej trudno wyobrazić sobie lekcje bez użycia akty...
Czytaj więcej
Franczyza

Od teachera do ownera, czyli jak zostać franczyzobiorcą Early Stage

Jeśli w ostatnim czasie w Twojej głowie pojawiła się myśl o tym, aby spróbować swoich sił jako właściciel placówki edukacyjnej, przeczytaj n...
Czytaj więcej