Early Stage Universe | Early Stage Universe

Walentynki – pomysły na lekcje języka angielskiego w szkole

7.02.2023
Walentynki w klasie

Walentynkowa lekcja języka angielskiego

Jak może wyglądać walentynkowa lekcja angielskiego? Święto zakochanych to czas emocji, dlatego nie bójmy się rozmawiać o nich również podczas zajęć w klasie. Jednak jak ten temat zamknąć w klamrze lekcji? Doskonałym pomysłem będzie ćwiczenie słownictwa i wyrażeń inspirowanych Walentynkami. Na naszej stronie udostępniamy darmowe materiały od Early Stage do prowadzenia lekcji angielskiego ze Świętem Zakochanych w tle, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów. Jak one wyglądają?


Walentynkowa piosenka dla młodszych uczniów

Materiały do lekcji dla młodszych uczniów zostały przygotowane na podstawie autorskiej piosenki Early Stage „Love & Friendsip”. Ich treść dotyczy walentynkowego słownictwa, a oprawa graficzna świetnie oddaje klimat tego święta. Na uczniów czekają m.in.: proste ćwiczenia słuchowe, wykreślanki tematyczne, kolorowanki czy ćwiczenia manualne, a to wszystko w tle pięknej historii o przyjaźni i uczuciach. Zadania te polecamy szczególnie dla młodszych dzieci. Będą stanowiły wspaniały wstęp do rozmowy o emocjach, a ich proste przesłanie w łatwy sposób przytoczy uczniom sens Święta Zakochanych.

Materiały na walentynkową lekcję angielskiego dla nastolatków

Jak poprowadzić walentynkową lekcję języka angielskiego ze starszymi uczniami? Święta Zakochanych to idealny czas na to, by na chwilę oderwać się od podręcznika i znaleźć przestrzeń na ciekawe i angażujące aktywności. Doskonałym wyborem będą tutaj wszelkie ćwiczenia speakingowe, otwierające naszych uczniów na rozmowę o relacjach, przyjaźni i emocjach. Na naszej stronie odnajdziesz Communication Cards, dzięki którym wzmocnisz zaangażowanie uczniów w komunikowanie się między sobą i świadome używanie struktur gramatycznych. Wszystkie ćwiczenia nadają się do użycia w klasie z nastoletnimi uczniami na poziomie B1 i wyżej. Można je wykonywać w grupie lub w parach. Decydując się na zestaw kart, związany z tematem relacji i emocji otrzymujemy niecodzienną lekcję angielskiego z Dniem Zakochanych w tle.


Walentynki – alternatywne sposoby świętowania w szkole

A jakie istnieją alternatywne rozwiązania dla popularnego świętowania Dnia Zakochanych? Walentynki to nie tylko czerwone serca i słodycze z napisem „I love You” i chociaż nie ma nic złego w chęci świętowania komercyjnej strony tego dnia, możemy także zastanowić się nad innymi możliwościami. Dzień ten to także czas serdeczności, przyjaźni, dobrych relacji i skupienia na emocjonalnej stronie człowieka. Nie tylko tej romantycznej, ale również więzi, jakiej możemy stworzyć z innymi. Dlaczego więc nie pochylić się właśnie w tym dniu nad budowaniem relacji wśród naszych uczniów? Na naszej stronie możesz obejrzeć powtórkę z webinarium pt.: „Teambuilding i classbuilding. Jak wzmacniać motywację i zaangażowanie”, podczas którego Monika Rudnicka, metodyczka główna Early Stage podpowiada, co zrobić, by uczniowie chętnie ze sobą współpracowali, a także, co ma wpływ na naszą satysfakcję i efektywność. Webinarium to może być świetną inspiracją do wartościowej lekcji na temat relacji w klasie, dobrych emocji i działania w zespole. Zapraszamy do obejrzenia webinarium.


Lekcje walentynkowe w szkole

Święto Zakochanych jest okresem poświęconym emocjom, a o nich zawsze warto rozmawiać. Mniej istotne jest to, czy temat będzie zapisany na kartce z czerwonym serduszkiem, czy na zwykłym kawałku papieru. Życzymy Ci udanych, walentynkowych lekcji i cudownych, pozytywnych chwil spędzonych z Twoimi uczniami.

Przydatne linki:

👉Grupa na FB dla nauczycieli

👉Oferty pracy

👉Program Talent Booster


Komentarze

KLASA

Jak budować relacje w klasie z nową grupą na początku roku szkolnego?

Trzy… dwa… jeden… startujemy! Witamy się z dziećmi, sprawdzamy listę i otwieramy książki. Zaraz, zaraz! Czy tak ma wyglądać początek roku szkolnego? Czasem w...
Czytaj więcej
back-to-school-10-porad-dla-lektora

10 porad dla lektora na rozpoczęcie roku szkolnego!

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to czas pełen entuzjazmu, wyzwań i nowych możliwości dla lektorów języka angielskiego. Aby zapewnić skutec...
Czytaj więcej
autyzm

O uczniach w spektrum autyzmu na lekcjach języka angielskiego

W dzisiejszym artykule dotkniemy szeroko dyskutowanego obecnie tematu o współpracy z uczniami ze spektrum autyzmu....
Czytaj więcej
Nauczyciel angielslkiego wykorzystuje aplikacje do nauczania

Jak wykorzystać technologię w nauczaniu języka? Najlepsze aplikacje do nauki języka angielskiego

Technologia prze do przodu a wraz z nią nasze możliwości – także, w przypadku nauki języków obcych. W internecie jest mnóstwo darmowych aplikacji do ...
Czytaj więcej