Webinaria dla lektorów angielskiego. Jakie mają rodzaje?

Webinaria dla lektorów angielskiego. Czym są? Jakie mają rodzaje? Dlaczego warto w nich uczestniczyć?

13.05.2024
Webinaria dla nauczycieli angielkskiego jakie maja rodzaje

Czym są webinaria? Zwane również webinarami (z ang. „web” + „seminar”), są to interaktywne szkolenia, warsztaty, prezentacje lub dyskusje online. Webinaria dzielą się na bardziej interaktywne oraz przybierające formę wykładu z sesją Q&A na końcu. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

📍 Co to są webinaria? Definicja

Nazwa webinarium (niekiedy można się spotkać z nazwą webinar) wywodzi się od angielskiego słowa „web” (sieć) oraz „seminar” (seminarium). Webinaria to w zasadzie szkolenia, warsztaty, prezentacje czy nawet dyskusje online. Od zwyczajnych szkoleń organizowanych przez Internet różnią się przede wszystkim formą – webinaria są zazwyczaj krótsze i zawierają mniej czasu na interakcję. Szkolenia trwają cały dzień lub kilka. Webinaria to z kolei godzina, dwie.

Webinaria dla anglistów nie skupiają się jedynie na czystej metodyce. Mogą one być poświęcone takim tematom, jak na przykład mindfulness w pracy nauczyciela, dbanie o głos, wypalenie zawodowe czy work-life balance w pracy nauczyciela. Dodatkowo wiele z nich skupia się na samym zastosowaniu technologii w nauczaniu i bardzo konkretnych tematach, np. pracy z uczniami o specjalnych potrzebach, takich jak dysleksja, ADHD, wysoka wrażliwość.

  Jakie są rodzaje webinariów? Tutaj możemy wyróżnić dwa podziały.

  W zależności od czasu na interakcję

  • Interaktywne – zawierające więcej czasu na interakcję pomiędzy osobami biorącymi udział, np. na dyskusje, pracę warsztatową.
  • Wykłady – takie webinaria zazwyczaj odbywają się w formie wykładu + sesji Q&A na samym końcu. Zazwyczaj sesja Q&A oznacza, że uczestnicy mogą zadać prowadzącemu/prowadzącej pytania na czacie.

  👉 Sprawdź naszą bazę darmowych webinariów dla lektorów angielskiego! 👈

  W zależności od ceny

  • Bezpłatne – zazwyczaj wymagają jedynie wcześniejszego zapisu. Przykładem takich webinariów dla anglistów są webinaria organizowane przez nas w Early Stage.
  • Płatne – te wymagają uiszczenia opłaty za udział. Zazwyczaj uczestnicy otrzymują po nich certyfikaty. Niekiedy to samo webinarium może być darmowe i płatne – a uczestnicy, którzy zapłacą dostają dodatkowo np. właśnie certyfikat i dodatkowe materiały.

  Zazwyczaj jest możliwość wrócenia do webinarium, w którym brało się udział, choć nie zawsze są one nagrywane.


  Aby otrzymywać informacje o nadchodzących webinariach dla nauczycieli angielskiego, zapisz się do naszego newslettera w stopce!


  📍 Dlaczego warto brać udział w webinariach dla anglistów?

  Bezpłatne webinaria dla lektorów to świetna okazja do zdobycia nowej wiedzy i rozwinięcia konkretnych cech i umiejętności nauczyciela języka angielskiego. Co więcej, w Early Stage najczęśniej są one nagrywane, dzięki czemu możesz do nich wracać w dowolnej chwili. Niektóre webinaria dla nauczycieli kończą się również otrzymaniem certyfikatu, co może Ci pomóc, na przykład, przy aplikowaniu do nowej pracy.

  Jakie jeszcze korzyści płyną z brania udziału w bezpłatnych i płatnych webinariach dla nauczycieli? Oto najważniejsze z nich!

  Świeże spojrzenie na metodykę

  Dzięki webinariom masz okazję poznać najnowsze trendy i podejścia do nauczania języka angielskiego. Dlatego są one świetnym źródłem wiedzy, jeżeli chcesz pozostać up-to-date z innowacyjnymi metodami.

  Obejrzyj nasze webinarium o sposobach na powtórki materiału z uczniami ⤵️

  Darmowe webinaria dla anglistów – tematy metodyczne:

  Najnowsze technologie wspomagające pracę nauczyciela

  Dzięki najnowszym technologiom można znacznie ułatwić i przyspieszyć przygotowywanie zajęć, a także je urozmaicić. Rozwój technologii jest tak szybki, że aktualnej wiedzy nie znajdziesz w książkach. Lepiej zapytać praktyka, który „siedzi w temacie”.

  Obejrzyj nasze webinarium o wykorzystaniu oprogramowania Canva w pracy nauczyciela ⤵️


  Darmowe webinaria dla anglistów – technologie wspomagające pracę nauczyciela:

  Mindfulness, sztuka, muzyka i inne aktywności urozmaicające zajęcia

  Ciekawym trendem w nauczaniu jest wykorzystywanie różnorodnych aktywności, których do niedawna w ogóle nie łączono z edukacją. Muzyka, mindfulness, sztuka pozwalają nie tylko urozmaicić zajęcia, ale też wspomóc cały proces nauczania. To także wiedza, którą łatwiej znaleźć wśród praktyków niż w podręcznikach.

  Obejrzyj nasze webinarium o sztuce na zajęciach angielskiego ⤵️

  Darmowe webinaria dla anglistów dotyczące aktywności urozmaicających zajęcia:

  Efektywność czasowa

  Do udziału w darmowym webinarium dla nauczycieli angielskiego w przedszkolu lub szkole (nawet tych z certyfikatem) wystarczy Ci komputer i dostęp do Internetu. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, a tym samym planować zapasu czasowego i wydawać pieniędzy – zdobywasz nową wiedzę i umiejętności komfortowo, we własnym domu (lub innym miejscu, które Ci najbardziej odpowiada).

  Dostępność

  Jak już wspomnieliśmy wcześniej, webinaria są często nagrywane i archiwizowane. Dzięki temu możesz do nich wracać lub obejrzeć webinarium dla nauczycieli, które Cię ominęło. Często jednak nie nagrywa się odpowiedzi na pytania od uczestników. Jeśli więc zależy Ci na wymianie doświadczeń z poniższego punktu – zdecyduj się na webinaria na żywo.

  Wymiana doświadczeń

  Bezpłatne webinaria dla anglistów to też świetna okazja, aby poznać innych nauczycieli, lektorów czy też metodyków z całej Polski i wymienić się doświadczeniami. Nawet jeżeli dane webinarium nie daje Wam okazji na bezpośrednią interakcję, to możesz wiele wynieść z samych pytań zadawanych przez kolegów i koleżanki po fachu.

  Obejrzyj webinaria związane z nauczaniem angielskiej gramatyki:


  📍 Webinaria dla nauczycieli – świetny sposób na dbanie o rozwój zawodowy

  Wiedząc, czym są webinaria, możemy dojść do naszej konkluzji: webinaria są świetne, jeśli chcesz zadbać o swój rozwój zawodowy poza salą lekcyjną. Dzięki nim zdobędziesz przydatne umiejętności, poznasz najnowsze trendy, ale też dowiesz się, jak zadbać o siebie i poznasz nowych nauczycieli. Dlatego jeszcze raz zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej listy webinariów i zapisania się do naszego newslettera (w stopce), dzięki czemu otrzymasz na maila informacje o najnowszych webinariach!

  Sprawdź też inne nasze darmowe webinaria:

  Komentarze

  Wspolpraca lektorsko metodyczna a efektywnosc nauczania jezyka

  Współpraca lektorsko-metodyczna a efektywność nauczania języka

  Nauczanie angielskiego wymaga nie tylko ugruntowanej wiedzy językowej, ale również umiejętności przekazywania jej w angażujący i efektywny sposób. W tym proc...
  Czytaj więcej
  Zasada rosenshinea skuteczne nauczanie rusztowania w edukacji

  Cegiełka po cegiełce, czyli nauczyciel murarzem. Zasada Rosenshine’a a skuteczne nauczanie

  Pewnie zdziwcie się, kiedy Wam powiem, że budownictwo i edukacja mają sporo wspólnego! Nie chodzi mi o tak oczywiste porównania, jak tworzenie czegoś od pods...
  Czytaj więcej
  Zabawy metody aktywizujace przyklady angielski

  Przykłady zabaw i metod aktywizujących dla dzieci w szkole języka angielskiego

  Ciekawe metody aktywizujące są kluczem do skutecznych zajęć – co to do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak, jakie są przykłady takich zabaw aktywiz...
  Czytaj więcej
  Retrieval practice efektywna nauka angielskiego

  Retrieval Practice. Klucz do efektywnej nauki języka angielskiego

  Ledwo zaczynał się rok szkolny, a tu już maj! Pobudka! Czas końcowych egzaminów, ostatnich testów i sprawdzania wiedzy, zanim wyruszymy na wakacyjne podboje!...
  Czytaj więcej